Wednesday , 20 November 2019

SPORT

IZMIR SMAJLAJ, MEDALJE ARI NË LIHTENSHTEJN

Atleti shkodran Izmir Smajlaj vazhdon të dhurojë paraqitje të mira si dhe t’I dhurojë Shqipërisë medalje në arenën ndërkombëtare. Pasditen e së shtunës ai ka marrë pjesë në Kampionatin Europian të vendeve të vogla të zhvilluar në Lihtenshtejn. Në mes sportistëve pjesmarrës nga 18 vende të kontinentit tonë, 24 vjeçari ka arritur të zërë vendin e parë dhe të marrë …

Lexo me shume

VLLAZNIA KËRKON TRAJNER, POR ATË “E KA NË SHTËPI”

Shumë të tjerë kanë filluar të dalin në skenë dhe kërkojnë të marrin drejtimin e Vllaznisë në sezonin e ri por në fakt, ky klub e ka ende një trajner nën kontratë dhe të gatshëm për të vazhduar punën. Bëhet fjalë për Ervis Krajën. Njeriu që drejtoi kuqeblutë në dy javët e fundit të sezonit që sapo mbaroi, pikërisht në …

Lexo me shume

KANDIDATËT PËR TRAJNER BËJNË PLANET PËR VLLAZNINË

Tek Vllaznia priten zhvillime në ditët e ardhshme por ndërkohë nuk mungojnë planet e trajnerëve- kandidatë për pankinën e kësaj skuadre. Edi Martini, Ervis Kraja, Asim Gjokoviç e ndonjë tjetër, e kanë shfaqur hapur dëshirën e tyre për t’u bërë trajner të ekipit shkodran. Secili premton natyrisht rikthimin e kësaj skuadre në elitën e futbollit shqiptar. Shumë interesant propozimi I …

Lexo me shume

VELEÇIKU KA PROBLEM FUSHËN KU DO T’I LUAJË NDESHJET

Situata konfuze e fillimverës ka përfshirë jo vetëm Vllazninë por edhe skuadra të tjera të Veriut shqiptar. Tek Besëlidhja e Lezhës ende nuk ka asnjë lëvizje dhe plan për sezonin e ri. Po ashtu tek Tërbuni i Pukës tashmë pas rënies në kategorinë e dytë ka shumë paqartësi se çfarë do të ndodhë. Tek Ada e Velipojës ky është një …

Lexo me shume

VLLAZNIA ASNJË LËVIZJE DERI NË FUND TË QERSHORIT

Pavarësisht interesimit të madh në opinionin sportiv shkodran në lidhje me atë se çfarë do të ndodhë me Vllazninë e sezonit të ri, deri më tani asnjë lëvizje nuk është bërë. Madje kjo situatë pritet të vazhdojë deri në fund të muajit qershor. Arsyeja është shumë e thjeshtë. Drejtuesit e lartë të klubit mendojnë të bëjnë një reformë në të …

Lexo me shume

VLLAZNIA, 80 % E LOJTARËVE ENDE NËN KONTRATË

Zhurma e krijuar ditët e fundit në lidhje me një eksod të mundshëm të lojtarëve nga Vllaznia, nuk rezulton të jetë e vërtetë. Burime pranë klubit shkodran bëjnë të ditur se deri më tani i larguari i vetëm është mesfushori Arlind Kalaja, të cilit i ka mbaruar kontrata dhe për këtë arsye, ai zgjodhi të vazhdojë karrierën tek Kukësi. Të …

Lexo me shume

SAMUEL NIKAJ RIKTHEHET NË KOSOVË. DO DREJTOJË VUSHTRINË

Trajneri shkodran Samuel Nikaj rikthehet për të drejtuar sërish në Kosovë. Pas një sezoni pune në Shqipëri nën drejtimin e Kastriotit të Krujës të cilin e ngjiti në Superligë, 41 vjeçari do të punojë përsëri në shtetin fqinj. Këtë herë për të drejtuar ekipin e Vushtrisë. Bisedimet me drejtuesit e këtij klubi kishin kohë që kishin nisur për Nikajn megjithatë …

Lexo me shume

VLLAZNIA “ENDE NE GJUMË”, VETËM ANALIZA DHE ASNJË LËVIZJE

Tek Vllaznia gjëja e vetme që po ndodh gjatë këtyre ditëve është lakimi i emrave të ndryshëm për pozicionet vakante për funksionet drejtuese të saj, duke nisur nga ai i administratorit, drejtorit sportiv dhe trajnerit. Çdo ditë qarkullojnë emra të ndryshëm për këto poste dhe secili që shfaqet apo prononcohet, premton gjëra fantastike për këtë skuadër. Diçka absurde në fakt …

Lexo me shume

“SPORT ARENA” EMISION SPECIAL PËR SUKSESET E ATLETIKËS

Me titullin kampion të fituar pak ditë më parë, ekipi i atletikës së Vllaznisë për meshkuj e ka çuar në 22 numrin e tyre duke u bërë kësisoj ekipi me më shumë tituj kampion të fituar në historinë e Sportklub Vllaznia. Titulli i fundit ka qenë madje i 10-ti rradhazi i fituar nga atletët shkodranë. Pikërisht për këtë arsye, televizioni …

Lexo me shume

SHQIPËRIA DHE KOSOVA STËRVITJE TË PËRBASHKËT NË SHKODËR

Që prej ditës së hënë në Shkodër ka nisur grumbullimi i kombëtares shqiptare të boksit e cila po i jep dorën e fundit përgatitjeve për Lojërat Mesdhetare që do të zhvillohen muajin e ardhshëm. Për momentin janë tre boksierë të grumbulluar ndërkohë që pritet edhe një i katërt. Interesant është fakti se bashkë me boksierët tanë po stërviten në palestrën …

Lexo me shume