Wednesday , 11 July 2018

SPORT

VOLEJBOLL, VLLAZNIA KAMPIONE EDHE ME PARATËREJAT

Volejbollistet shkodrane bëjnë realitet marrjen e një tjetër titulli kampion. Pas atij me ekipin e të rejave të fituar pak ditë më parë, mesditën e së dielës ka ardhur edhe titulli kampion me ekipin e paratërejave. Ndeshjet e turit final janë zhvilluar në Durrës dhe Federata Shqiptare e Volejbollit kishte aplikuar një skemë ndryshe. Në këtë tur kanë marrë pjesë …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI I MOSHAVE, EKIPET E AKADEMISË “GJEJNË” RIVALËT

Mesditën e së hënës në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të kampionateve të moshave. Një ditë më parë, me ndeshjet e javës së 27-të, ka përfunduar faza e tretë e tyre duke përcaktuar edhe dy skuadrat e para të çdo grupi që do të vazhdojnë më tej rrugën për fitimin e titujve kampionë për …

Lexo me shume

LISTA E KOMBETARES SHQIPTARE PER DY MIQESORET E RRADHES

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Christian Panucci ka shpallur listën e lojtarëve për ndeshjet miqësore me Kosovën (29 maj) dhe me Ukrainën (3 qershor). Janë plot 24 lojtarë që janë thirrur për këto dy takime, ku nën drejtimin e trajnerit dhe stafit do të nisin përgatitjet në datë 26 maj në Zyrih. Në skuadrën kombëtare janë rikthyer sërish futbollistët …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 MERR TROFEUN E DYTË SEZONAL

Vllaznia U-19 ka marre sot kupen e dyte te ketij sezoni, ate si kampione e Zones se Veriut. Ne ndeshjen e fundit te fazes se trete ajo ka fituar 4-3 ndaj Shkendise se Tiranes. Dy golat e Palushanit dhe ato te Grudes e Hoxhes i kane dhene fitoren kuqebluve. Pas perfundimit te ndeshjes, eshte zhvilluar ceremonia e dorezimit te kupes …

Lexo me shume

VELEÇIKU I KOPLIKUT RIKTHEHET NË KATEGORINË E PARË

Pas disa vitesh mungese, Veleçiku i Koplikut rikthehet ne kategorine e pare te futbollit shqiptar. Ai ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Shkumbinit te Peqinit ne ndeshjen finale te plej-ofit. Ajo eshte zhvilluar ne stadiumin “Selman Stermasi” te kryeqytetit dhe per te mbeshtetur ekipin e Malesise se Madhe, kishin udhetuar drejt Tiranes shume tifoze te kesaj skuadre. Ne fund, padyshim …

Lexo me shume

VLLAZNIA MPOSHT KUKESIN. RIKTHEHEN SHPRESAT PER QENDRIMIN NE SUPERIORE

Rikthehen shpresat e Vllaznise per qendrimin ne Superlige. Ajo ka fituar pasditen e se shtunes 2-1 ndaj Kukesit duke bere qe gara te rihapet pas humbjes se Kamzes ndaj Laçit. Java e fundit e kampionatit kesisoj do te percaktoje çdo gje ne lidhje me qendrimin apo jo te kuqebluve ne kategori. Vllaznia nuk e nisi mire ndeshjen dhe ne minuten e …

Lexo me shume

MARK KROQI NE KRYE TE EKIPIT TE VLLAZNISE SE FEMRAVE NE VOLEJBOLL

Prej pak ditësh, Mark Kroqi i është rikthyer sërish detyrës së trajnerit, vetëm një vit pasi dha dorëheqjen nga drejtimi i ekipit të meshkujve të Vllaznisë me të cilin edhe u shpall kampion. Këtë herë, ai ka marrë përsipër drejtimin e ekipit të femrave. Në një prononcim për televizionin Rozafa, ai ka bërë të ditur edhe arsyet pse vendosi t’i …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA FESTON TITULLIN E 5-të KAMPION

Vllaznia në futboll për femra mesditën e së shtunës është shpallur për të pestën herë rresht kampione e Shqipërisë. Ajo e ka fituar edhe ndeshjen e fundit të kampionatit, atë me Pogradecin me rezultatin 5-0 dhe menjëherë pas përfundimit të saj është zhvilluar ceremonia e dorëzimit të medaljeve për ekipin kampion. Në emër të Federatës Shqiptare të Futbollit ka qenë …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” MUND ORIKUN DHE MBETET NË KATEGORINË E PARË

Me shumë përpjekje e sakrifica gjatë gjithë sezonit, “Vllaznia B” ia ka dalë të sigurojë sërish qëndrimin në kategorinë e parë. Natyrisht duke shpresuar që edhe ekipi i parë të qëndrojë në Superligë sepse përndryshe, gjithçka do të shkonte dëm. Ekipi i dytë ka luajtur pasdite e së enjtes në “Niko Dovana” finalen e plej-ofit ndaj Orikut dhe ka fituar …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA, NJË FITORE E NJË HUMBJE NË JAVËN E PARAFUNDIT

Java e parafundit e kampionateve të moshave ka dhuruar një fitore dhe një humbje për ekipet e Akademisë Vllaznia. 19 vjeçarët shkodranë janë mundur në Tiranë nga Partizani me rezultatin 2-1 megjithatë kjo humbje nuk ia ndërlikon atyre pozitat për vendin e parë që e kanë siguruar që javën e kaluar. Ndeshja është luajtur në kryeqytet dhe për Vllazninë nuk …

Lexo me shume