SPORT

ISH- FUTBOLLISTËT: VLLAZNIA MBETET NË ZEMRËN TONË

Kjo periudhë pa aktivitet, ka bërë që shumë prej ish- sportistëve t;I rikthehen nostalgjisë dhe emocioneve që kanë përjetuar në karrierën e tyre sportive. Kështu ka ndodhur edhe me katër ish- futbollistë të Vllaznisë dhe pikërisht Bekim Balajn, Ilir Kepën, Çlirim Bashën dhe Ilir Dibrën, që nga Austria, Belgjika, Gjermania dhe Kanadaja, përmes lidhjeve direkte me emisionin “Sport Arena” në …

Lexo me shume

FSHF MERR MASA PËR STARTIN, VLLAZNIA PËR STËRVITJEN

Fillimi i lehtësimit të masave për situatën e krijuar nga koronavirusi, ka bërë që edhe në Shqipëri ekipet të fillojnë të mendojnë për rifillimin e kampionatit. Ekipet pritet që brenda dy javësh të fillojnë stërvitjen dhe kështu pritet të veprojë edhe Vllaznia. Drejtuesit e saj janë duke marrë masat që gjithçka të jetë ashtu si duhet në këtë rifillim por …

Lexo me shume

FSHF NDIHMË FINANCIARE PËR TË GJITHA KLUBET

Refuzimi që morën nga Qeveria për mbështetje të klubeve, ka detyruar Federata Shqiptare të Futbollit të kërkojë ndonjë zgjidhje tjetër dhe në fakt e ka gjetur. Me një vendim të marrë nga Komiteti Ekzekutiv I saj dhe që është bërë publik nga presidenti Armado Duka, institucioni I futbollit do të ndihmojë të gjithë klubet financiarisht. Kuptohet që nuk bëhet fjalë …

Lexo me shume

KROQI: KAMPIONATET MUND TË RIFILLOJNË ME PLAY-OFF

Prej një muaji të gjitha sportet janë pezulluar dhe përveçse me aktivitetet, sportistët nuk kanë mundur të bëjnë dot as stërvitje normale. Megjithatë, drejtori I Sportklub Vllaznia Mark Kroqi, ka bërë të ditur se u ka kërkuar sportistëve dhe trajnerëve që të mundohen të ruajnë sa më shumë formën fizike. Një gjë të tillë ai e ka bërë të ditur …

Lexo me shume

DYSHJA BURRAJ – RROTANI NUK E NDALIN STËRVITJEN

Pavarësisht se të gjithë aktivitetet sportive janë ndërprerë, atleti i Vllaznisë Franko Burraj vijon të stërvitet, ndonëse në kushte jo normale. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur trajneri i tij Bruno Rrotani i cili ka shpjeguar edhe atë se çfarë po bëjnë gjatë kësaj periudhe për të ruajtur formën fizike sepse objektivi është renditja në top- listën …

Lexo me shume

SPORTISTË TË SK VLLAZNIA NDIHMA PËR FAMILJET NË NEVOJË

Me rroga të vogla por me zemër të madhe. Kështu mund të etiketohet gjesti i sportistëve dhe trajnerëve të Sportklub Vllaznia të cilët kanë kontribuar financiarisht dhe me shumën e mbledhur janë blerë ushqime për 50 familje në nevojë.Drejtori i klubit Mark Kroqi, në prononcimin e dhënë për mediat, e vlerëson në maksimum gatishmërinë e tyre për të kontribuar në …

Lexo me shume

LIKA: MË DUKET VETJA SI NË BURG, MEZI PRES TË RIKTHEHEMI

Tre javë pa stërvitje dhe duke qëndruar brenda i janë dukur si të jetë në burg kapitenit të Vllaznisë Gilman Lika. Në një lidhje përmes skype me emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa, mesfushori i kuqebluve njëkohësisht është shprehur se pret që gjithçka t’i rikthehet normalitetit dhe Vllaznia të kthehet edhe më e fortë në fushën e lojës.Përveç Gilman Likës, …

Lexo me shume

TEK VLLAZNIA RIKTHEHET FRIKA E PANDEMISË

Përkeqësimi i situatës së koronavirusit në Shkodër dhe Shqipëri këto 2-3 ditët e fundit ka bërë që tashmë tek Vllaznia por edhe skuadrat e tjera të kampionatit shqiptar, askush të mos e ketë mendjen tek rifillimi I kampionatit. Pavarësisht lajmeve se Federata po mendon tjetër gjë, ekipet kanë marrë porosi të mos tolerojnë në daljen e futbollistëve jashtë dhe prandaj …

Lexo me shume

ZGJIDHJE ORIGJINALE, FSHF DO MARRË KREDI PËR KLUBET

Pasi nuk gjeti mbështetjen e duhur nga Qeveria për të ndihmuar klubet nga ana financiare në këtë periudhë të vështirë që ato po kalojnë si rrjedhojë e pandemisë që ka pushtuar edhe vendin tonë, Federata Shqiptare e Futbollit po mendon të gjejë ndonjë zgjidhje tjetër për t’i ndihmuar ato.Presidenti i saj Armando Duka dhe pjestarë të tjerë të këtij institucioni …

Lexo me shume

FSHF MUND TË ANULLOJË ZHVILLIMIN E NDESHJEVE TË KUPËS

Në mbledhjen e djeshme të UEFA-s me përfaqësuesit e të 55 Federatave anëtare të saj, janë marrë disa vendime të rëndësishme. Njëri prej tyre është ai që deri në muajin qershor të mos ketë asnjë aktivitet sportiv, por gjithmonë duke u konsultuar me Qeveritë e vendeve përkatëse, nisur nga gjendja dhe situata e koronavituesit. Institucioni i futbollit europian po ashtu, …

Lexo me shume