Saturday , 20 January 2018

SPORT

VOLEJBOLL MESHKUJ, VLLAZNINË E MUND EDHE STUDENTI

Vllaznia në volejboll për meshkuj padyshim që nuk është më ajo skuadra e sezonit të kaluar kur shpallej kampione e Shqipërisë. Në kampionatin e sivjetëm është tjetër skuadër, shumë më ndryshe dhe shumë më e dobët. Të paktën kështu po paraqitet deri më tani në përballjet me ekipet rivale. Atë e kanë mundur të gjitha duke nisur nga Partizani, Erzeni, …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” MUND EDHE BURRELIN. TRE FITORE RRADHAZI

“Vllaznia B” vijon ecurinë e mirë me rezultate që po arrin në ndeshjet e fundit teksa pasditen e së shtunës ka siguruar fitoren e tretë rradhazi në kampionat. Kjo fitore ka ardhur pikërisht ndaj ekipit të Burrelit në ndeshjen e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”. Kuqeblutë kanë arritur të fitojnë me rezultatin e ngushtë 1-0 ndonëse kanë patur shumë …

Lexo me shume

SHTRIMIT I TARTANIT NË “LORO BORIÇI” DREJT PËRFUNDIMIT

Procesi i shtrimit të tartanit në pistën e stadiumit “Loro Boriçi” po shkon drejt përfundimit. Firma që po kryen punimet, e ka përfunduar shtrimin e tij në thuajse 80 për qind të të gjithë hapësirës. Ka mbetur për të përfunduar edhe në pjesën jugore të stadiumit si dhe tek pjesa e pistës së kërcimeve. Në fakt, këto punime duhej të …

Lexo me shume

TAFILI: TANI KEMI MË SHUMË ENTUZIASËM PARA LUFTËTARIT

Fitorja e arritur në mesjavë ndaj Lushnjës ka rikthyer njëfarë qetësie në kampin shkodran. Tashmë pjestarët e saj janë më shumë entuziast për ecurinë e mëtejshme në kampionat por një nga lojtarët titullarë të ekipit të Vllaznisë, pikërisht Alsid Tafili, në një prononcim për mediat ka bërë thirrje për më shumë kujdes sepse takimi i rradhës me Luftëtarin është edhe …

Lexo me shume

BESELIDHJA DO TE KERKOJE FITORE PERBALLE DINAMOS

Pas tre pikeshit të marrë më Korabin, ekipi lezhjanë i Besëlidhjes do të kërkoje sërish fitoren në ndeshjen e radhes përballë dinamos. Trajnieri i Besëlidhjes Gledis Lani, shprehet se ekipi po përgatitet maksimalisht për fitore në këtë sfide.Lani thotë se dy lojtarë janë të dëmtuar, por shpresohet që do rikuperohen deri në ndeshjen e së shtunes. Beselidhja aktualisht është në …

Lexo me shume

LIKA: ME LUSHNJEN BËMË DETYRËN, DUHET E NJËJTA GJË ME LUFTËTARIN

Fitorja ndaj Lushnjes i ka shërbyer Vllaznisë për të rikthyer qetësinë në aspektin psikologjik megjithatë për kapitenin Gilman Lika e rëndësishme për skuadrën ishte marrja e tre pikëve, pavarësisht problemeve që skuadra pati sërish sidomos para portës kundërshtare. Po ashtu,  ai ka shprehur kënaqësinë e shënimit të golit në këtë takim megjithatë për të, mbi të gjitha kishte rëndësi fitorja. …

Lexo me shume

BOKS, VLLAZNIA FITON EDHE KUPËN E SHQIPËRISË

Sukseset për ekipin e boksit të Vllaznisë nuk kanë të sosur. Pas titullit kampion të fituar dy muaj më parë, pasditen e së mërkurës ky ekip ka fituar edhe trofeun e Kupës së Shqipërisë. Ka ndodhur kështu pas ndeshjeve finale të zhvilluara në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ekipi shkodran ka arritur të nxjerrë pesë boksierë fitues teksa përveç të …

Lexo me shume

VLLAZNIA RIKTHEHET TEK FITORJA. MPOSHT LUSHNJEN NE “LORO BORIÇI”

Vllaznia është rikthyer tek fitorja. Shkodranët kanë mposhtur me rezultatin e ngushtë 2 – 1 ekipin e Lushnjës. Një fitore që mund të ishte më e thellë për shkodranët, të cilët kanë humbur disa raste para portes kundërshtare. Goli i avantazhit për kuqeblutë do të gjendej shumë shpejt, teksa në minutën e 5-të, kapiteni Gilman Lika do të merrte mirë …

Lexo me shume

SHQIPËRI- POLONI LUHET TË PREMTEN NË “LORO BORIÇI”

Të premten në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi” do të zhvillohet një tjetër ndeshje e rëndësishme e ekipeve tona kombëtare. Këtë herë bëhet fjalë për kombëtaren e femrave e cila do të ndeshet me atë të Polonisë. Ndeshja është e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror. Padyshim që konsiderohet një sfidë shumë e vështirë megjithatë vajzat tona do të …

Lexo me shume

PLORI NË “SPORT ARENA”: DUHET SHUMË KUJDES NDAJ LUSHNJES

Situata tek Vllaznia ka qenë temë diskutimi edhe në emisionin “Sport Arena” të kësaj të hëne në televizionin Rozafa. I ftuar në këtë emision ka qenë edhe ish- futbollisti dhe ish-trajneri i Vllaznisë Elvis Plori i cili ka bërë thirrje për shumë kujdes sepse sipas tij, takimi i së mërkurës ndaj Lushnjës ëhstë një përballje shumë e vështirë por që …

Lexo me shume