Wednesday , 1 April 2020

SPORT

HEBAJ DREJT RIKTHIMIT NË SHQIPËRI, POR JO TEK VLLAZNIA

Tifozët shkodranë kanë ditë që shpresojnë për një rikthim të sulmuesit Rubin Hebaj tek Vllaznia por në fakt nga drejtuesit mësohet të mos ketë patur kontakte direkte me lojtarin. Në këtë aspekt, gjërat duket se mben enigëm mbi mundësinë e veshjes kuqeblu të këtij lojtari. Në fakt, vetë sulmuesi ka shprehur dëshirën që të vijojë karrierën e tij sërish jashtë …

Lexo me shume

VLLAZNIA “BËHET ME LEKË”. KËSHILLI BASHKIAK I MIRATON FONDET

Miratimi I buxhetit të Bashkisë Shkodër nga ana e Këshillit Bashkiak në mbledhjen e tij të ditës së hënë, padyshim që është një lajm I mirë edhe për sportin shkodran që ka pjesën e tij në këtë buxhet. Siç është bërë e ditur, institucioni I pushtetit lokal ka planifikuar që për klubin e futbollit Vllaznia të shkojnë 440 milionë lekë …

Lexo me shume

BESËLIDHJA, ME SYTË NGA MERKATOJA, SYNON 3 – 4 PËRFORCIME

Ndonëse janë ditët e fundit të vitit, tek Besëlidhja vijon puna për merkaton. Drejtuesit e klubit kanë nisur madje edhe lëvizjet e para duke menduar pikësëpari për largimet nga skuadra. Deri më tani janë larguar tre lojtarë dhe pikërisht portieri shkodran Samet Bajri dhe po ashtu edhe dy prej futbollistëve afrikanë që kanë qenë pjesë e saj. Këta dy të …

Lexo me shume

FUTBOLLISTËT E VLLAZNISË DHURATA NË SHTËPINË E TË MOSHUARVE

Festat e fundvitit janë momentet më të bukura për çdo familje, por ka edhe nga ata që nuk i kalojnë bashkë ato. Të tillë janë edhe pjestarët e shtëpisë së të moshuarve në Shkodër, por paraditen e sotme ata janë parë të jenë shumë të ngrohtë dhe kjo pikërisht nga vizita që u kanë bërë atyre një grup i futbollistëve …

Lexo me shume

BASKETBOLLISTËT E RINJ TË VLLAZNISË, 5 NDESHJE – 5 FITORE

Pesë ndeshje, pesë fitore, kjo është ecuria e shkëlqyer e ekipit të basketbollit të të rinjve të Vllaznisë. Një ecuri që padyshim e bën atë pretendentin kryesor për fitimin e titullit kampion. Sivjet duket se gjërat po shkojnë mirë për këtë ekip që po tregon një formë shumë të mirë. Padyshim që kjo është meritë e të gjithë lojtarëve dhe …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA MBYLL NJË VIT QË DO MBETET NË HISTORI

Vllaznia në futboll për femra po mbyll një tjetër vit të suksesshëm, madje 2019 mund të thuhet me plot gojën se ka qenë më i suksesshmi në historinë e saj 6 vjeçare që nga krijimi i saj. Kjo ngaqë përveç trofeve të zakonshëm kombëtar që fiton çdo vit, sivjet arriti suksesin historik, kalimin për herë të parë në historinë  e …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA AKORD EDHE ME NJË AMERIKAN TJETËR

Tre ditë më parë presidenti i Vllaznisë së basketbollit Alban Xhaferi gjatë prezantimit të malazezit Kushovac, do të premtonte të tjera blerje cilësore për ekipin të cilët do të plotësonin boshllëkun e krijuar nga largimet e Evans dhe Hudson. Përveç malazezit Kushovac, drejtuesit e Vllaznisë mësohet se kanë arritur akordin me një tjetër sportist cilësor. Bëhet fjalë për amerikanin Trayvon …

Lexo me shume

HEBAJ LARG VLLAZNISË, PRITET VETËM FILI

Shumë zhurmë rreth sulmuesit shkodran Rubin Hebaj por duket se nuk ka asgjë të vërtetë në këtë mes. Nëse gjatë këtyre ditëve u bë fakt i kryer nisja e bisedimeve me drejtuesit e Vllaznisë, por kjo duket se nuk ka ndodhur. Kuqeblutë vërtetë janë të interesuar për të gjetur sulmues cilësor, por nuk kanë tentuar të bisedojnë me Hebajn. Për …

Lexo me shume

VOLEJBOLL/ TË REJAT E VLLAZNISË MUNDIN 3 – 0 PARTIZANIN

Vllaznia në volejboll për të reja ka marrë një tjetër fitore në kampionat. Mesditën e së enjtes, ajo ka mundur me rezultatin 3-0 ekipin e Partizanit në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Dy setet e para janë fituar më me lehtësi dhe në të tretin ka patur shumë rivalet megjithatë në fund kanë qenë vajzat shkodrane …

Lexo me shume

VLLAZNIA KONFIRMON STËRVITJET E DIMRIT NË OHËR

Ashtu si në verë, edhe tani drejtuesit e klubit Vllaznia kanë zgjedhur qytetin e Ohrit në Maqedoninë e Veriut për të zhvilluar atje periudhën përgatitore në prag të nisjes së gjysmës së dytë të sezonit. Kushtet e mira që ofron ky vend dhe mundësia për të zhvilluar edhe ndeshje miqësore, kanë qenë arsyet kryesore që kanë çuar në këtë vendim …

Lexo me shume