Breaking News

SPORT

SMAJLAJ E BURRAJ MEDALJE TË ARTA NË BEOGRAD

Të tjera vende të para dhe të tjera medalje të arta për Shqipërinë nga dy atletët shkodranë Izmir Smajlaj dhe Franko Burraj. Dy javë pas suksesit në Stamboll, ato kanë rikonfirmuar formën shumë të mirë sportive edhe në Mitingun Ndërkombëtar të Beogradit që u zhvillua ditën e enjte në Serbi. Të dy ata kanë zënë vendet e para në garat …

Lexo me shume

JONUZ: SKËNDERBEU I FORTË, POR E MUNDIM SËRISH

Skënderbeu ka bërë paraqitje vërtetë të mira në ndeshje të veçanta të këtij sezoni teksa ka mundur edhe ekipet pretendente për titullin kampion, megjithatë Vllaznia e ka mundur dy herë dhe do të tentojë ta mundë edhe për të tretën pikërisht pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”.Trajneri i saj Mirsad Jonuz në prononcimin e tij për gazetarët e …

Lexo me shume

VOSS: VLLAZNIA KA PRETENDIME EDHE NË LIGËN BALLKANIKE

Me 16 pikët e shënuar dhe lojën e mirë poshtë tabelës, basketbollisti amerikan Colin Voss ka qenë ndër më të mirët për Vllazninë në ndeshjen e Ligës Ballkanike ndaj Pejës, ndeshje që siç dihet, u fitua nga ekipi shkodran me rezultatin 78 me 62.Në një prononcim për mediat, vetë Voss e vlerëson si shumë të rëndësishme fitoren ndaj ekipit kosovar …

Lexo me shume

VLLAZNIA – SKËNDERBEU, TË SHTUNËN ORA 14:00 NË “LORO BORIÇI”

Kalendari i javës së 24-të të Kategorisë Superiore ka dhuruar një sfidë shumë interesante e cila do të luhet të shtunën në stadiumin “Loro Boriçi”, ajo në mes Vllaznisë dhe Skënderbeut. E programuar fillimisht për në orën 17.00, takimi është lënë përfundimisht të luhet në orën 14.00 të ditës së shtunë dhe pritet me interes në të dy kampet. Shkodranët …

Lexo me shume

TË ENJTEN, BURRAJ E SMAJLAJ NË MITINGUN E BEOGRADIT

Atleti shkodran Franko Burraj do të marrë pjesë ditën e enjte në një miting ndërkombëtar që do të zhvillohet në Beograd të Serbisë. Pas paraqitjeve shumë të mira të bëra së fundmi në dy garat e zhvilluara në Turqi ku mori medalje të artë dhe vendosi rekord të ri kombëtar, ai do të synojë të njëjtën gjë, edhe në aktivitetin …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA MUND PEJËN PËR LIGËN BALLKANIKE

Vllaznia në basketboll për meshkuj ka marrë një fitore me shumë vlerë ndaj kosovarëve të Pejës në ndeshjen e rradhës për Ligën Ballkanike. Në “Qazim Dervishi”, ekipi shkodran ka luajtur më mirë se kundërshtari dhe ka triumfuar me rezultatin 78 me 62. Vetëm në dy periodat e para ka patur rivalitet në mes dy ekipeve dhe gjithçka ka qenë e …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-17 FITON ME REZULTAT TË THELLË NDAJ DINAMOS

Vllaznia U17 ka fituar ndeshjen e rradhës duke marrë një rezultat shumë të thellë. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin 7-2 ndaj Dinamos në “Reshit Rusi”. Ndeshja në fakt ka nisur më mirë për dinamovitët që brenda disa sekondash kanë kaluar në avantazh me anë të Ismailit por nuk ka kaluar më shumë se një minutë dhe Flori Spahija ka barazuar …

Lexo me shume

SHTUBINA: SKËNDERBEUN E KEMI MUNDUR DY HERË, E MUNDIM SËRISH

Sfida e së shtunës me Skënderbeun është edhe më e vështirë se ajo me Luftëtarin megjithatë me një përkushtim maksimal të gjithë skuadrës, mund t’ia dalim per nje rezultat pozitiv. Kështu është shprehur njëri prej lojtarëve të Vllaznisë, pikërisht Ndriçim Shtubina i cili ka qenëi ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa.Në këtë emision kane …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” BARAZIM 1 – 1 NË SFIDËN NDAJ MIRDITËS

“Vllaznia B” ka arritur të ndalë Mirditën pretendente të kategorisë së dytë. Dy skuadrat janë ndarë në barazim 1-1 në takimin e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”. Të parët kanë kaluar në avantazh mirditorët me anë të Pepkolajt në minutën e 40-të ndërkohë që për ekipin shkodran ka barazuar Arber Daija në minutën e 54-të. Të dy ekipet kanë …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ TË MARTËN ORA 18.00 VLLAZNIA – PEJA

Sfidat e kombëtares shqiptare do t’i lënë vendin ndeshjes së Ligës Ballkanike në mes Vllaznisë dhe Pejës që do të zhvillohet pasditen e së martës në Shkodër. Në prag të këtij takimi, trajneri Darko Vujaçiç, në një prononcim për mediat është shprehur se skuadra e tij ka ndryshuar shumë dhe do të synojë fitoren ndaj këtij kundërshtari dhe po ashtu …

Lexo me shume