SPORT

VLLAZNIA, GATI PEZULLIMI PĖR BERAT AHMETIN

Tek Vllaznia ka sėrish probleme me lojtarėt e ardhur nė merkaton e verės sė kaluar. Njėri prej tyre, mesfushori kosovar Berat Ahmeti, jo vetėm qė nuk po jep atė pėr tė cilėn ka ardhur tek kjo skuadėr, por po shfaq edhe probleme disiplinore e pėr kėtė arsye, ėshtė pezulluar nga skuadra prej trajnerit Armando Cungu. Ka ndodhur kėshtu ditėn e …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET NGA KAMZA. AKUZA PĖR GJYKIMIN

Pėr basketbollistėt e Vllaznisė nuk ka rikthim nė vend tė parė nė renditje. Shansi qė iu dha pasditen e djeshme pėr tė mundur Kamza Basket, nuk arritėn ta shfrytėzojnė. Ka ndodhur kėshtu pėr shkak tė gabimeve tė tyre por edhe pėr shkak tė gjykimit tė njėanshėm tė arbitrave tė ndeshjes. Takimi ėshtė ndjekur me interes sepse ishte shumė pėrcaktues pėr …

Lexo me shume

NESĖR ORA 19.00 SFIDA SKĖNDERBEU- VLLAZNIA

Tė shtunėn nė orėn 19.00 nė Korēė do tė luhet ndeshja Skėnderbeu- Vllaznia, e vlefshme pėr javėn e parė tė fazės sė katėrt tė kampionatit tė futbollit. Skuadra shkodrane duket mė e qetė pas fitores sė fundit nė Ballsh megjithatė trajneri Cungu kėrkon angazhim maksimal nė kėtė takim pavarėsisht problemeve tė dėmtimeve tė disa futbollistėve apo dhe tė tjerėve qė …

Lexo me shume

ADA PRET KASTRIOTIN NĖ “RESHIT RUSI”

Kampionati i kategorisė sė parė do tė dhurojė sfidėn Ada- Kastrioti pasditen e nesėrme, ndeshje kjo e vlefshme pėr javėn e 20-tė tė tij. Takimi do tė luhet nė orėn 16.00 nė fushėn sportive “Reshit Rusi” dhe pritet me interes nga jo vetėm kėta dy ekipet por dhe tė tjerė. Themi kėshtu sepse Ada siē dihet ndodhet nė vendin e …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-16 BARAZIM 1-1 ME LOKOMOTIVĖN E MOSKĖS

Ekipi U-16 i Akademisė Vllaznia ėshtė duke marrė pjesė nė njė turne tė rėndėsishėm ndėrkombėtar futbolli qė po zhvillohet nė Ulqin. Ky turne organizohet nga Federata malazeze pas aprovimit tė FIFA-s dhe nė tė marrin pjesė shumė ekipe nga vende tė ndryshme tė Europės. Pas fitores nė takimin e parė me Otrant tė Ulqinit, dje ekipi shkodran ka luajtur ndaj …

Lexo me shume

VLLAZNIA, PĖRGATITJET E FUNDIT PĖR SKĖNDERBEUN

Ekipi i Vllaznisė ka hyrė tashmė nė fazėn e fundit tė pėrgatitjeve pėr ndeshjen e kėsaj fundjave, atė qė do tė luajė nė Korēė me Skėnderbeun. Ndonėse konsiderohet njė ndeshje shumė e vėshtirė, kuqeblutė e trajnerit Cungu do tė mundohen tė bėjnė mė tė mirėn e mundshme nė kėtė takim dhe pse jo, tė tentojnė edhe marrjen e njė rezultati …

Lexo me shume

SHQIPĖRIA FITON 2-0 MIQĖSOREN ME LUKSEMBURGUN

Shqipėria rigjen buzėqeshjen  nė Luksemburg ku arriti tė dhuronte njė paraqitje bindėse pėr tė kaluar 2-0 vendasit. Kombėtarja jonė ka luajtur pothuajse me formacionin e dytė tė saj megjithatė ia ka dalė tė fitojė. Nė stadium dominonte sėrish tifozeria kuqezi, De Biasi e niste me formacion krejt ndryshe nga ai ndaj Austrisė, vetėm Berisha ishte i njėjti mes titullarėve, Skuadra …

Lexo me shume

SHTYHEN AFATET PER STADIUMIN “LORO BORIĒI”

Punimet ne stadiumin “Loro Borici” kane ecur ndjeshem. Fusha eshte gati per te pritur futbollistet, stolat jane vendosur thuajse tashme perfundimisht, edhe tribuna qendrore ka filluar te marre forme. Megjithate duhet ende shume pune per te perfunduar se ndertuari ky impiant sportiv. Nje tjeter premtim i Federates per ta perfuduar ne muajin mars, nuk u mbajt. Tashme duhet te presim …

Lexo me shume

VLLAZNIA I RIKTHEHET STERVITJES

Pas dy ditėsh pushim nė fundjavė, ekipi i Vllaznisė paraditen e sotme i ėshtė rikthyer stėrvitjes duke nisur nė kėtė mėnyrė pėrgatitjet pėr ndeshjen e sė shtunės me Skėnderbeun. Trajneri Cungu kishte lėnė pushim futbollistėt tė shtunėn dhe tė dielėn, edhe ngaqė ishte javė pushimi por edhe pėr shkak tė festės sė Pashkėve. Megjithatė tashmė ai ka mbetur pas dhe …

Lexo me shume

BASKETBOLLISTĖT E VLLAZNISĖ NĖ PRITJE TĖ KAMZĖS

Vllaznia nė basketboll pėr meshkuj duket se e ka lėnė pas njėherė e mirė momentin e keq qė kaloi pas eliminimit nė gjysmėfinale tė Kupės sė Shqipėrisė. Ajo ka arritur tre fitore rradhazi, duke filluar nga Teuta, pėr tė vazhduar me Tiranėn dhe pėr tė pėrfunduar tek fitorja e fundit me Flamurtarin. Me kėtė tė fundit, ndeshja nuk ka patur …

Lexo me shume