SPORT

VLLAZNIA NESĖR ME BESĖLIDHJEN. VIJNĖ DY LOJTARĖ PĖR PROVĖ

Ekipi I Vllaznisė ka siguruar ndeshjen e parė miqėsore nė Ulqin. Atė do ta zhvillojė pasditen e sė enjtes dhe kundėrshtari I saj do tė jetė ekipi I Besėlidhjes sė Lezhės. Kjo miqėsore do t’I shėrbejė jo pak trajnerit Armando Cungu pėr tė parė gjendjen e skuadrės dhe po ashtu edhe pėr tė testuar dy futbollistė qė kanė ardhur pėr …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VIJNĖ PĖR PROVĖ DY VOLEJBOLLISTĖ MALAZEZĖ

Lajme tė mira pėr ekipin e volejbollit tė meshkujve tė Vllaznisė. Prej dy ditėsh, me tė nė stėrvitje janė bashkuar edhe dy volejbollistė malazezė. Tė sugjeruar nga menaxherė tė ndryshėm, ata kanė ardhur pėr t’u provuar pėr disa ditė dhe nėse arrijnė tė bindin stafin teknik, mund tė firmosin me kėtė skuadėr. Pėr momentin, emrat e tyre nuk bėhen tė …

Lexo me shume

“LORO BORIĒI” INAGUROHET NĖ MARS ME SHQIPĖRI- TURQI?!

Punimet e stadiumit “Loro Boriēi” do tė pėrfundojnė nė muajin mars tė kėtij viti. Ndonėse u mendua tė mbaronin nė shkurt, lajmi mė I fundit ėshtė se ato do shtyhen edhe me njė muaj tjetėr. Kjo konfirmohet nga burime zyrtare pranė Federatės Shqiptare tė Futbollit sipas tė cilave, punimet po ecin me ritmin e duhur dhe deri nė mars gjithēka …

Lexo me shume

CUNGU “E NIS ME VRULL”: DY SEANCA NĖ DITĖ PĖR VLLAZNINĖ

Pas prezantimit nė zyrėn e kryebashkiakes Ademi, trajneri I ri I Vllaznisė Armando Cungu nuk ka vonuar tė nisė menjėherė punėn me ekipin. Pas seancės sė pasdites sė djeshme, ditėn e sotme kuqeblutė kanė zhvilluar dy seanca me qėllim pėr tė kapur ritmin e humbur. Pėr stafin e ri tė kuqebluve problem shqetėsues ėshtė mungesa e disa lojtarėve. Kėshtu sulmuesi …

Lexo me shume

CUNGU: PRIVILEGJ I MADH TĖ DREJTOJ VLLAZNINĖ

Menjėherė pas prezantimit para skuadrės, sigurisht qė nuk mund tė mungonin edhe fjalėt e para tė trajnerit tė ri tė Vllaznisė. Armando Cungu e ka konsideruar nder dhe privilegj tė madh marrjen pėrsipėr tė drejtimit tė kėsaj skuadre dhe po ashtu ka falenderuar kryebashkiaken pėr besimin e treguar. Nė prononcimin e tij pėr mediat, ai njėkohėsisht ka premtuar tė bėjė …

Lexo me shume

KRYEBASHKIAKJA ADEMI PREMTON NJĖ VLLAZNI NDRYSHE

Armando Cungu ėshtė prezantuar sot zyrtarisht para ekipit tė Vllaznisė nga vetė kryebashkiakja Voltana Ademi. Ka ndodhur kėshtu, nė takimin e zhvilluar me skuadrėn nė zyrėn e saj dhe bashkė me stafin, ka prezantuar edhe administratorin e ri tė klubit qė ėshtė Astrit Gjyrezi. Takimi me futbollistėt natyrisht qė ka shėrbyer pėr shumė gjėra, mbi tė gjitha pėr t’u dhėnė …

Lexo me shume

VLLAZNIA S’MERR PĖRGJIGJE PĖR PAGAT, BOJKOTON STĖRVITJEN

Ekipi i Vllaznisė sot ka bojkotuar stėrvitjen. Pikėrisht sot ka qenė dita qė kryetari i Bordit Mbikėqyrės i klubit Shpėtim Quku, nė takimin qė ka patur me futbollistėt, u kishte premtuar se do t’u jepte njė pėrgjigje tė saktė nė lidhje me ēėshtjen e rrogave pikėrisht tė premten. Pėr kėtė arsye, lojtarėt kuqeblu nė orėn 11.00 kanė pritur mė kot …

Lexo me shume

CUNGU PREZANTOHET NESĖR SI TRAJNERI I RI I VLLAZNISĖ

E ndėrsa skuadra e Vllaznisė ka bojkotuar stėrvitjen sot, drejtuesit e klubit po mundohen t’i vėnė gjėrat nė rrugėn e duhur pėr zgjidhjen e tė gjitha problemeve qė ka skuadra. Hapi i parė ka qenė natyrisht gjetja e njė zgjidhje pėr pagat dhe mendohet qė deri nesėr, futbollistėt tė kenė marrė pėrgjigjen e duhur dhe nga e hėna, futbollistėt mund …

Lexo me shume

ARLIND KALAJA PĖR PROVĖ NĖ ITALI TEK PESCARA

Njė nga lojtarėt mė tė talentuar tė Vllaznisė, pikėrisht mesfushori- sulmues Arlind Kalaja, qė nga dita e djeshme ka nisur njė provė njėjavore tek ekipi Italian I Serisė B- PesKara. Kjo provė I ėshtė mundėsuar nga njė menaxher I cili prej kohėsh ėshtė nė kontakt me drejtuesit e klubit Italian tė cilėt pasi kanė marrė informatat e duhura pėr kėtė …

Lexo me shume

VLLAZNIA PROBLEME ME LARGIMET E DISA LOJTARĖVE

Kur pritej zgjidhja e problemit tė emėrimit tė trajnerit tė ri apo dhe marrja e garancisė financiare pėr tė ardhmen, tek Vllaznia ka dalė nė skeėn edhe njė problem tjetėr. Ai I largimit tė disa futbollistėve tė panevojshėm por edhe tė ndonjė tjetri qė ka kėrkuar tė largohet nga skuadra. E nėse do ketė largime, askush nuk e ka tė …

Lexo me shume