Monday , 25 September 2017

SPORT

Bashkia garanton parate e Vllaznise

Vllaznia nuk do t ket m probleme pagesash, madje prve rrogave do t jepen herpashere edhe premio pr t motivuar edhe m shum futbollistt. N kt konkluzon sht arritur n mbledhjen e sotme t Kshillit Bashkiak Shkodr. Prvese jan miratuar pasqyrat financiare t klubit pr vitin e kaluar, antari I Kshillit Mbikqyrs t Klubit, Luan Heta, njkohsisht edhe kshilltar I …

Lexo me shume

Bekteshi: Kerkojme falje per paraqitjen e dobet

Pavarsisht humbjes shum t thell ndaj ekipit maqedonas Kuzov, basketbollistt e Vllaznis kan marr shum duartrokitje nga tifozt e shumt shkodran q kan qen t pranishm mbrmjen e s marts n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Kuptohet q ata kan qen t vetdijshm pr nivelin e ekipit t tyre dhe po ashtu edhe pr at t ekipit maqedonas i cili …

Lexo me shume

Vllaznia mundet nga Kozuv 88-52!

Ndryshe nga ndeshja me Krajovn q pati shum rivalitet, ndeshja e rradhs e vlefshme pr Lign Ballkanike ndaj maqedonasve t Kozuv, basketbollistt e Vllaznis kt her kan zhgnjyer me paraqitjet e tyre. Ato kan humbur me rezultatin e thell 88 me 52. Natyrisht niveli I kundrshtarit ka qen I lart dhe jo m kot, ato ndodhen n vendin e par …

Lexo me shume

Demaj, boksieri me luftarak ne Adem Jashari

Dy boksiert shkodran, Kristian Demaj dhe Kristian Shytani q kan marr pjes n turneun ndrkombtar Adem Jashari kan qen t pafat duke mos zn vende t para, megjithat jan vlersuar nga organizatort pr nivelin e paraqitur. Demaj sht vlersuar me kupn e boksierit m luftarak ndrsa Shytani nuk ka arritur dot t konkurroj n finale pas dmtimit q ka psuar …

Lexo me shume

Vllaznia ne Basketboll fiton ndaj Flamurtarit 93-62

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur edhe fitoren e shtat rradhazi n kampionat. Kt her ajo ka mundur ekipin e Flamurtarit me rezultatin 93 me 62. Ndeshja sht luajtur pasditen e s shtuns n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Loja sht dominuar nga basketbollistt shkodran or duhet pranuar se edhe niveli i kundrshtarit nuk ka qen shum i lart. …

Lexo me shume

Vllaznia rikthehet tek fitorja! Mund Flamurtarin 1-0!

Vllaznia ka fituar ndaj Flamurtarit me rezultatin 1-0 duke prishur m n fund serin e humbjeve t njpasnjshme. Fatin e ndeshjes e ka vendosur goli i Arsen Hajdarit q n minutn e 8-t t saj. Takimi sht luajtur pasditen e s shtuns n stadiumin Loro Borii, kt her me pranin e tifozve pas pagess s dnimit t mbetur nga ana …

Lexo me shume

Raineri: Me tifozet, fitojme ndaj Flamurtarit

Rikthimi i tifozve srish n Loro Borii konsiderohet nj plus i madh pr Vllaznin nga ana e trajnerit Baldo Raineri. N konferencn e sotme pr shtyp, ashtu si bn do jav nj dit para ndeshjes s rradhs, tekniku italian e ka vlersuar si shum t rndsishme pranin e tifozris kuqeblu n shkallt e stadiumit pr ndeshjen me Flamurtarin, duke qen …

Lexo me shume

Vllaznia Flamurtari me tifoze, kuqeblute paguajne gjoben!

Pas dy muajsh e gjysm, tifozt shkodran do t ken mundsi t rikthehen srish n shkallt e stadiumit Loro Borii pr t mbshtetur Vllaznin. Drejtuesit e klubit kan marr inisiativn t paguajn dmshprblimin financiar pr t hequr pezullimin e mbetur prej katr ndeshjesh pas dnimit t dhn koh m par nga Komisioni I Disiplins prej 10 ndeshjesh. Takimi I Kups …

Lexo me shume

Vllaznia kualifikohet ne cerekfinale te Kupes!

Vllaznia sht kualifikuar pr n erekfinale t Kups s Shqipris ndonse ka barazuar 0-0 me Kastriotin n ndeshjen e kthimit t turit t dyt. Ky takim sht luajtur pasditen e s mrkurs n stadiumin Loro Borii dhe nuk ka dhuruar shum emocione. Trajneri i skuadrs shkodrane Raineri kishte aktivizuar disa nga titullart e pikrisht Selimajn, Gocajn, Sykajn, Tafilin e Hajdarin …

Lexo me shume

Vllaznia mohon oferten per Munishin

Pavarsisht lajmeve q kan qarkulluar fillimisht n mediat kosovare e m pas n ato shqiptare se Vllaznia i ka br nj ofert trajnerit kosovar Ismet Munishi, vet klubi shkodran e ka hedhur posht nj gj t till. N fakt, ajo q lvizur ujrat ka qen nj intervist e vet ktij trajneri n disa media kosovare ku ai fliste pr nj …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin