SPORT

FINALJA E KAMPIONATIT PRANVERORE MES SHKOLLAVE TE BASHKISE SHKODER

Këtë të premte është organizuar finalja e lojërave të kampionatit pranverorë mes shkollave 9-vjeçare të Bashkisë Shkodër. Lojëra në volejboll, basketboll, patina, hendboll dhe shah u bënë pjesë e këtij kampionati në këtë edicion. Një edicion që rregjistroi një numër më të madh shkollash, ku morën pjesë 46 shkolla. Një gjë e tillë pohohet edhe nga inspektori i QKF Shkodër, …

Lexo me shume

ATLETIKË, VLLAZNIA FITON KUPËN E SHQIPËRISË

Pas sukseseve në kampionatet e 16 dhe 18 vjeçarëve ku zuri vendin e parë dhe u shpall kampion, Vllaznia në atletikë është shpallur edhe fituese e Kupës së Shqipërisë me të rriturit. Ky është verdikti i garave të zhvilluara ditën e mërkurë në Elbasan, në përfundim të të cilave ekipi shkodran me mbi 200 pikë të grumbulluara, ka merituar vendin …

Lexo me shume

ELSIDITA SELAJ SHPALLET NËNKAMPIONE EUROPE NË BOKS

Aventura e parë europiane e boksieres shkodrane Elsidita Selaj është mbyllur me sukses. 17 vjeçarja ka zënë vendin e dytë dhe ka merituar medaljen e argjendtë në garat e zhvilluara në Itali. Pas dy fitoreve të arritura ndaj kundërshtareve nga Kroacia dhe Irlanda, pasditen e së mërkurës ka zhvilluar ndeshjen finale të Kampionatit Europian të boksit për 18 vjeçarët. Në …

Lexo me shume

TË ENJTEN FINALJA E PARË E TË REJAVE, VLLAZNIA- TIRANA

Të enjten pasdite në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do të luhet finalja e parë e kampionatit kombëtar të volejbollit për të reja, ajo në mes dy skuadrave finaliste, Vllaznisë dhe Tiranës. Ekipi shkodran pas një ecurie shumë të mirë deri më tani në kampionat, kërkon ta kurorëzojë me sukses këtë kampionat. Trajnerja Ana Gjelaj, në një prononcim për televizionin …

Lexo me shume

VLLAZNIA TË DIELËN NDAJ LAÇIT PËR FITOREN E KTHESËS

Situata e krijuar tek Vllaznia pas dy humbjeve të saj të fundit me Teutën dhe Luftëtarin, ka trazuar jo pak gjëra në kampin shkodran. Pozitat e saj në renditje tashmë janë lëkundur jo pak dhe për të dalë nga kjo gjendje, duhet reaguar menjëherë. Futbollistët dhe stafi teknik kanë premtuar para drejtuesve të klubit në analizën e para dy ditëve …

Lexo me shume

BELISHA: VLLAZNIA DO IA DALË POR DUHEN MË SHUMË SAKRIFICA

Besimi tek kthesa e Vllaznisë ekziston jo vetëm tek futbollistët aktualë të saj por edhe tek ish- futbollistë. Njëri prej tyre, ish- mesfushori Amarildo Belisha ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” ku është shprehur se skuadra ka për t’ia dalë të arrijë objektivin që ka. I ftuar në këtë emision ka qenë edhe volejbollisti …

Lexo me shume

KAMPIONATET PRANVERORE MES SHKOLLAVE 9-VJEÇARE

Në kuadër të aktiviteteve që po zhvillohen për kampionatet pranverore me shkollat 9-vjeçare, këtë të marte u organizuan finalet e garave me patina mes shkollave të Shkodrës. Në finale merrnin pjesë 4 shkolla, ndërkohë që aktiviteti u organizua në kolegjin “Hasan Riza Pasha” të qytetit të Shkodrës. Inspektori i QKF Shkodër, Agim Troshani, tregon për garat që zhvillohen. Ndërkohë, i …

Lexo me shume

ADEMI FLET PER ANALIZEN E ZHVILLUAR NE KLUBIN VLLAZNIA

Mbrëmë nuk preferoi të jepte një prononcim për mediat, por sot nuk mundi ti shmanget kamerave. Voltana Ademi, presidentja e Vllaznisë e pyetur për analizën e zhvilluar mbrëmë flet për analizën e zhvilluar. Ajo tha se ka insistuar në mbledhje për ti dhënë mbështetje skuadrës në ndeshjet në vijim. Ndërsa për proçesin e privatizmit, Ademi shton: Kështu, duket se kemi …

Lexo me shume

ANALIZË DY ORËSHE TEK VLLAZNIA, PREMTOHET MBËSHTETJE

Dy humbjet e fundit të Vllaznisë kanë krijuar një situatë jo të këndshme rreth saj. Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit e klubit kanë zhvilluar një analizë të hapur pasditen e së hënës ku përveç sportistëve dhe trajnerëve, kanë marrë pjesë edhe kryebashkiakja Ademi, kryetari i Këshillit Bashkiak Bushati, anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës por edhe ish- sportistë dhe drejtues të Vllaznisë. …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA DY FITORE NË NDESHJET E JAVËS SË 22-të

Java e 22-të e kampionatit të moshave ka dhuruar dy fitore për ekipet e Akademisë Vllaznia të cilat vazhdojnë të bëjnë paraqitje shumë të mira në të gjitha ndeshjet e tyre. Ai I grupmoshës U-19 ka fituar me rezultatin 2-1 në Lezhë ndaj Portos. Rezultati është zhbllokuar që në minutën e 28-të nga mesfushori Fikaj ndërkohë që tetë minuta më …

Lexo me shume