SPORT

STADIUMI “LORO BORIĒI”, PĖRFUNDON NĖ MAJ?!

Pamjet flasin vetė. Numri I punėtorėve nuk ėshtė shtuar. Njė ritėm I tillė kaq I ulėt tregon se koha e pėrfundimit tė tyre do tė jetė e largėt. Pjestarė tė firmės qė ėshtė duke u marrė me punimet e rikonstruksionit tė stadiumit “Loro Boriēi’, jashtė kamerave kanė bėrė tė ditur se plani ėshtė stadiumi tė jetė gati nė majin e …

Lexo me shume

RRETHI ĒIKLISTIK, ETAPA E TRETĖ SHKODĖR- BURREL

Ēiklistėt pjesmarrės tė Rrethit tė 72-tė tė Shqipėrisė, paraditen e sė premtes janė nisur drejt Burrelit nė kuadėr tė etapės sė tretė tė tij. Pasi kanė mbyllur me sukses etapėn Tiranė- Shkodėr njė ditė mė parė e cila u karakterizua nga njė ritėm I lartė, natyrisht qė gara e sotme mendohet tė jetė shumė interesante dhe ndoshta vendimtare sa I …

Lexo me shume

RRETHI I 72-te ĒIKLISTIK, ZHVILLOHET ETAPA TIRANĖ- SHKODĖR

Rrethi I 72-tė Ēiklistik I Shqipėrisė sot ka zhvilluar etapėn e tij tė dytė, atė me itinerar Tiranė- Shkodėr ku kanė marrė pjesė ēiklistėt mė tė mirė tė vendit por edhe kombėtarja e Kosovės, Maqedonisė dhe ekipi I Novi Pazarit tė Serbisė. Mes pjesmarrėsve ėshtė edhe ekipi I Vllaznisė me 4 sportistė, por njėri prej tyre ka qenė I pafat …

Lexo me shume

SHTYHET EMĖRIMI I TRAJNERIT TĖ RI. GRIMA EDHE NDAJ KUKĖSIT

Ekipi I Vllaznisė prej katėr ditėsh ėshtė pa trajner dhe kėshtu duket se do tė vazhdojė deri nė fillimin e javės sė ardhshme. Drejtuesit e klubit ende nuk kanė vendosur pėr emrin e ri qė do tė pasojė Luan Zmijanin nė kėtė detyrė. Nė fakt duket se ka ende njė paqartėsi pėr atė se kush ka tė drejtė ta zgjedhė …

Lexo me shume

VLLAZNIA ”GJEN” FITOREN, MUND 4-0 POGRADECIN. GRIMA: SME KA KERKUAR KUSH TE IKI

Vllaznia gjen mė nė fund fitoren pas shumė kohėsh. Pasditen e sė mėrkurės ajo ka fituar me rezultatin e thellė 4-0 ndaj Pogradecit nė ndeshjen e kthimit tė turit tė parė tė Kupės sė Shqipėrisė duke siguruar kėshtu kualifikimin pėr nė turin e dytė ngaqė ndeshja e parė ishte mbyllur nė barazim 1-1. Protagonist I ndeshjes sė sotme ka qenė …

Lexo me shume

VLLAZNIA ENDE PA TRAJNER PAS LARGIMIT TĖ ZMIJANIT

Pas dorėheqjes sė Luan Zmijanit nga pankina e Vllaznisė, u mendua se drejtuesit e klubit do tė bėnin menjėherė zėvendėsimin e tij por  nė fakt nuk ka ndodhur kėshtu. Ndonėse kanė kaluar tre ditė, skuadra ende nuk ka trajner dhe ajo po stėrvitet aktualisht nga drejtori sportiv Grima dhe njė grup trajnerėsh tė Akademisė. Nė fakt, pėrzgjedhja e trajnerit tė …

Lexo me shume

TĖ PREMTEN NIS KAMPIONATI I BOKSIT PĖR TĖ RINJ

Tė premten do tė nisė nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” tė Shkodrės kampionati kombėtar I boksit pėr tė rinj me pjesmarrjen e tė gjithė ekipeve tė vendit me boksierėt e tyre mė tė mirė. Natyrisht qė merr pjesė edhe Vllaznia e cila ka pretendimet  e veta nė kėtė kampionat. Sipas trajnerit Jozef Sermi, pretendimi I ekipit shkodran do tė …

Lexo me shume

SPECIALISTĖT: VLLAZNIA DUHET MBĖSHTETUR

Situata nė tė cilėn ndodhet Vllaznia, protesta e djeshme e tifozėve dhe gjetja e rrugėzgjidhjeve pėr daljen nga ky moment i vėshtirė ku skuadra ndodhet, kanė qenė temat kryesore tė emisionit “Sport Arena” kėtė tė hėnė nė televizionin Rozafa. Tė ftuar kanė qenė specialistė e futbollit Armando Cungu dhe Alban Noga, trajneri Elis Legata por edhe dashamirėsi i kėtij sporti …

Lexo me shume

TIFOZĖT E VLLAZNISĖ, PROTESTE PARA BASHKISĖ

Tifozėt e Vllaznisė kanė protestuar pasditen e se henes  para Bashkisė Shkodėr teksa kanė kėrkuar dorėheqjen e drejtuesve tė klubit dhe po ashtu edhe mbajtjen e premtimeve nga ana e kryebashkiakes Ademi pėr Vllazninė. Numri I tifozėve qė kanė protestuar ka qenė I konsiderueshėm. Me parulla tė ndryshme nė duar, ato kanė kėrkuar mbi tė gjitha njė ndryshim tė situatės …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS STĖRVITJEN NĖN DREJTIMIN E GRIMĖS

Pas largimit tė trajnerit Luan Zmijani dhe stafit tė tij, drejtuesit e klubit shkodran kanė pėrzgjedhur drejtorin sportiv Armir Grima pėr tė drejtuar ekipin deri nė pėrzgjedhjen e trajnerit tė ri. Pasditen e sė hėnės Grima ka drejtuar seancėn e parė stėrvitore me ekipin ndėrkohė qė ai ka patur me vete edhe tre trajnerė tė tjerė pikėrisht Alban Hasanin, Ervis …

Lexo me shume