SPORT

VLLAZNIA, PRITEN NDRYSHIME NDAJ SKËNDERBEUT

Të dielën në orën 13.00 në “Loro Boriçi” do të luhet ndeshja Vllaznia- Skënderbeu dhe në kampin shkodran ka kohë që kanë nisur përgatitjet. E sigurtë duket se për këtë takim do të ketë ndryshime tek kuqeblutë. Edhe në formacion me siguri.  Mungesa e Orelesit do t’i hapë vendin aktivizimit të një lojtari tjetër në mesfushë dhe Gjoka do të …

Lexo me shume

NEZIRI: VLLAZNIA NUK FUNKSIONON NË ASPEKTIN TEKNIK

Në punimet Asamblesë së Klubit të Futbollit Vllaznia, ajo që ka rënë në sy ka qenë edhe diskutimi i përgjegjësit të Akademisë Alban Neziri. Këshilltarët kanë kërkuar prej tij të dëgjojnë diçka në aspektin teknik për atë se çfarë nuk funksionon në klub dhe në fakt, deklarata e tij ka qenë shumë e ashpër. Situata tek Vllaznia kësisoj rëndohet edhe …

Lexo me shume

MBLIDHET ASAMBLEJA E VLLAZNISË, NUK MIRATOHET BUXHETI

Asambleja e klubit të Futbollit Vllaznia ka miratuar dy nga tre pikat  e rendit të ditës, atë të shtesës së kalimit dhe ndryshimit të strukturës së pagave për 3 pjestarëve të tij por ajo më e rëndësishmja, e miratimit të buxhetit të vitit 2018 nuk ka kaluar për shkak të mungesës së numrit të duhur të anëtarëve të Asamblesë. Në …

Lexo me shume

ATLETËT E VLLAZNISË DOMINOJNË NË GARAT DIMËRORE

Edhe viti 2018 ka nisur mbarë për atletikën shkodrane. Në veprimtarinë e parë sportive të Federatës Shqiptare të Atletikës për këtë vit, që ishte kampionati dimëror, nuk kanë munguar rezultatet pozitive për atletët e Vllaznisë. Kështu, sipas informacioneve që të dhëna nga kryetrajneri Albert Marashi, shkodranët kanë arritur të fitojnë 4 disiplina sportive në këtë aktivitet si dhe të marrin …

Lexo me shume

“SPORT ARENA”, TË FTUARIT MBËSHTETJE PËR VLLAZNINË

Vllaznia do të luajë ditën e dielë ndaj Skënderbeut ndeshjen e rradhës për kampionat. Në “Loro Boriçi” shkodranët presin një rezultat pozitiv që do të ishte i domosdoshëm për ekipin në këto momente ku ndodhet ai. Një gjë të tillë e kanë kërkuar dhe të ftuarit në emisionin “Sport Arena” mbrëmjen e së hënës në televizionin Rozafa. Në këtë emision …

Lexo me shume

BESELIDHJA E NIS KEQ VITIN 2018

Besëlidhja nuk e ka nisur mirë 2018-të, duke humbur në ndeshjen përballë Burrelit të luajtur në stadiumin e këtyre të fundit.Sakaq kjo përballje solli edhe dorëheqjen e trajnerit të Besëlidhjes Kledis Lani, ndërkohe që matjeneve ju ka mjaftuar një gol për të siguruar tri pike mjaft të dobishme për mbijetesen e ekipit.Pjesa e parë prodhoi më shumë volum loje dhe …

Lexo me shume

VLLAZNIA- SKËNDERBEU LUHET TË DIELEN NË ORËN 13.00

Vllaznia ndeshjen e rradhës do ta luajë ditën e dielë ndaj Skënderbeut. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur t’i shtyjë 24 orë të gjithë takimet e javës së 18-të të Superligës ngaqë siç dihet, në mesjavë do të luhen ndeshjet e Kupës së Shqipërisë. Nëse ndaj Kukësit, takimi u luajt nën dritën e projektorëve të stadiumit “Loro Boriçi”, këtë herë …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” NUK FITON AS NDAJ KORABIT, VETËM BARAZIM 0-0

“Vllaznia B” nuk ka arritur të fitojë as në ndeshjen e parë të këtij viti. Në takimin e luajtur ndaj Korabit në “Reshit Rusi”, është vulosur rezultati i barabartë 0-0. Pavarëisht përpjekjeve të të dy ekipeve, asnjëri nuk ka arritur të shënojë ndonëse kuqeblutë kanë krijuar më shumë volum loje dhe nuk kanë munguar edhe rastet por Pusi, Ruqi e …

Lexo me shume

KUPA/ VLLAZNIA U-19 FITON 2-1 NDAJ PARTIZANIT

Vllaznia U-19 ashtu siç kishte premtuar trajneri Zmijani një ditë përpara, ka arritur të fitojë ndaj Partizanit në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Shqipërisë dhe të kalojë në turin tjetër. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin 2-1 përballë të kuqve në ndeshjen e luajtur në Kamëz. Ata kanë shënuar që në minutën e 2-të me anë të sulmuesit Ildi Gruda dhe …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA ELIMINOHET EDHE NGA KUPA

Vllaznia në basketboll për meshkuj humbet sërish në Shkodër dhe këtë herë eliminohet edhe nga Kupa e Shqipërisë. Në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ka qenë ekipi i Kamzës ai që ka luajtur më mirë dhe ka fituar me rezultatin 73 me 69 duke u kualifikuar për në gjysmëfinale të këtij kompeticioni. …

Lexo me shume