Wednesday , 20 June 2018

SPORT

ALBAN NEZIRI IKĖN SI ZV/TRAJNER I VLLAZNISĖ

Alban Neziri nuk do tė jetė mė pjesė e stafit tė ekipit tė parė tė Vllaznisė. Ai duket se ėshtė lodhur nga situata qė po kalon kjo skuadėr por ka marrė njė vendim tė tillė nisur edhe ngarkesa e punės qė ka tek Akademia Vllaznia ku mban pozicionin e pėrgjegjėsit teknik. Neziri  ai ka tre- katėr ditė qė nuk ėshtė …

Lexo me shume

KRYEMINISTRI RAMA I SHOQERUAR NGA DEPUTETI ĒELA INSPEKTON STADIUMIN “LORO BORIĒI”

Ftesėn e deputetit Agron Ēela, kryeministri Rama e ka mirėpritur dhe kėtė radhė pėr tė parė njė realitet ndryshe tė stadiumit “Loro Boriēi”. Sė bashku me prefektin Paulin Radovani dhe zv/ministrin e kulturės, ata i janė drejtuar impjantit tė ri sportiv qė aktualisht i ngjan njė kantieri ndėrtimi, pėr tė parė nga afėr ecurinė e deritanishme tė punimeve. Pasi u …

Lexo me shume

TRAJNERI MALAZEZ I VOLEJBOLLIT LARGOHET NGA SHKODRA

Trajneri malazez I ekipit tė volejbollit tė femrave tė Vllaznisė Nebojsha Grabrz ka dhėnė dorėheqjen nga drejtimi I kėtij ekipi. Mosmarrėveshjet me trajneren tjetėr tė kėtij ekipi Sadije Gogajn, ka bėrė qė ai tė mos e vazhdojė mė punėn e tij dhe tė largohet andej nga ka ardhur. Diēka e pakuptimtė megjithatė ky ėshtė realiteti. Grabrz kishte ardhur nė fillim …

Lexo me shume

PRESIDENTI I FSHF-SĖ DUKA INSPEKTON ”LORO BORIĒIN”

Presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit zoti Armando Duka paraditen e sė martės ka qenė nė Shkodėr pėr tė inspektuar punimet qė po bėhen nė stadiumin “Loro Boriēi”. I shoqėruar nga drejtori sportiv i klubit Vllaznia Armir Grima, ai ka parė gjithēka po bėhet nė kėtė impiant sportiv ndėrkohė qė nė njė komunikim me mediat, ka bėrė tė ditur edhe …

Lexo me shume

MUNDJE, EQEREM SHEGA KAMPION ME TĖ RINJTĖ

Pavarėsisht kushteve shumė tė vėshtira nė tė cilat stėrviten, mundėsit e Vllaznisė vazhdojnė tė jenė tė suksesshėm nė garat qė zhvillojnė. Kėshtu, nė garat e kampionatit kombėtar tė tė rinjve tė zhvilluar kėto ditė nė Tiranė, mundėsi Eqerem Shega ėshtė shpallut kampion I Shqipėrisė nė peshėn e tij ndėrkohė qė Vllaznia si ekip ka zėnė vendin e tretė nė kampionat. …

Lexo me shume

VLLAZNIA EDHE TĖ PAKTĖ DY JAVĖ PA LEKĖ

Vllaznia edhe pėr tė paktėn dy- tre javė do tė mbetet pa lekė dhe pėr kėtė arsye, problemet e saj thellohen edhe mė shumė. Ditėn e sotme ishte menduar dhe thėnė se do tė zhvillohej mbledhja e shumėpritur e Kėshillit Bashkiak Shkodėr nė tė cilėn do tė miratoheshin rreth 200 milionė lekė tė vjetra pėr klubin e futbollit Vllaznia pėr …

Lexo me shume

VLLAZNIA “E RRASKAPITUR” HUMBET 1-3 NĖ BALLSH

Vllaznia rikthehet sėrish tek humbjet qė I kishte harruar prej pesė ndeshjesh. Nė takimin e luajtur pasditen e sotme nė Ballsh ndaj Bylisit vendas, ajo ėshtė mundur me rezultatin 3-1 nė njė ndeshje qė nė fakt nuk ishte pėr kėtė rezultat. Kanė qenė vendasit tė cilėt kanė kaluar tė parėt nė avantazh nė minutėn e 13-tė me anė tė Muēaj …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA: VLLAZNIA MUNDET NGA “GOGA BASKET”

Vllaznia nė basketboll pėr femra ka humbur ndeshjen e rradhės, atė tė luajtur pasditen e sė shtunės nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ndaj ekipit privat Goga Basket. Nė fakt, pjesa e parė e ndeshjes ėshtė mbyllur me fitoren e ekipit shkodran me rezultatin 30 me 25 por nė pjesėn e dytė kur pritej qė kjo epėrsi tė ruhej, ka …

Lexo me shume

NIS KAMPIONATI KOMBĖTAR I FUTBOLLIT TĖ FEMRAVE

Pas shumė shtyrjesh tė panevojshme, mė nė fund Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur tė nisė kampionatin kombėtar tė futbollit tė femrave pėr sezonin e ri. Ai do tė startojė tė shtunėn e ardhshme dhe ndryshe nga njė sezon mė parė, do tė ketė mė pak ekipe. Pjesmarrėse kėtė herė do tė jenė 10 ekipe, ngaqė Kukėsi dhe Elbasani nuk …

Lexo me shume

VLLAZNIA UDHĖTIM BRENDA DITĖS DREJT BALLSHIT

Sikur tė mos mjaftonte problemi i mungesės sė disa titullarėve, ekipi i Vllaznisė nė pragndeshjen me Bylisin ka hasur edhe njė tjetėr problem shumė shqetėsues. Pas shumė vitesh, pėr herė tė parė ekipi shkodran do tė udhėtojė drejt Ballshit brenda ditės. Kjo ngaqė Bashkia ende nuk ka lėvruar fondet e duhura pėr klubin. Por pavarėsisht kėtyre problemeve, zėvendėstrajneri i Vllaznisė …

Lexo me shume