Sunday , 17 December 2017
Breaking News

SPORT

Raineri: Me tifozet, fitojme ndaj Flamurtarit

Rikthimi i tifozve srish n Loro Borii konsiderohet nj plus i madh pr Vllaznin nga ana e trajnerit Baldo Raineri. N konferencn e sotme pr shtyp, ashtu si bn do jav nj dit para ndeshjes s rradhs, tekniku italian e ka vlersuar si shum t rndsishme pranin e tifozris kuqeblu n shkallt e stadiumit pr ndeshjen me Flamurtarin, duke qen …

Lexo me shume

Vllaznia Flamurtari me tifoze, kuqeblute paguajne gjoben!

Pas dy muajsh e gjysm, tifozt shkodran do t ken mundsi t rikthehen srish n shkallt e stadiumit Loro Borii pr t mbshtetur Vllaznin. Drejtuesit e klubit kan marr inisiativn t paguajn dmshprblimin financiar pr t hequr pezullimin e mbetur prej katr ndeshjesh pas dnimit t dhn koh m par nga Komisioni I Disiplins prej 10 ndeshjesh. Takimi I Kups …

Lexo me shume

Vllaznia kualifikohet ne cerekfinale te Kupes!

Vllaznia sht kualifikuar pr n erekfinale t Kups s Shqipris ndonse ka barazuar 0-0 me Kastriotin n ndeshjen e kthimit t turit t dyt. Ky takim sht luajtur pasditen e s mrkurs n stadiumin Loro Borii dhe nuk ka dhuruar shum emocione. Trajneri i skuadrs shkodrane Raineri kishte aktivizuar disa nga titullart e pikrisht Selimajn, Gocajn, Sykajn, Tafilin e Hajdarin …

Lexo me shume

Vllaznia mohon oferten per Munishin

Pavarsisht lajmeve q kan qarkulluar fillimisht n mediat kosovare e m pas n ato shqiptare se Vllaznia i ka br nj ofert trajnerit kosovar Ismet Munishi, vet klubi shkodran e ka hedhur posht nj gj t till. N fakt, ajo q lvizur ujrat ka qen nj intervist e vet ktij trajneri n disa media kosovare ku ai fliste pr nj …

Lexo me shume

Volejboll, Vllaznia fiton ndaj Tiranes

Fitorja me ekipin kryesues t kampionatit- Tirann, ka rritur shum entuziasmin n rradht e ekipit t volejbollit t meshkujve t Vllaznis. Sipas trajnerit Artan Kalaja, prderisa u fitua ndaj ekipit kryesuese q nuk kishte asnj humbje n kampionat, kjo tregon se ekipi shkodran ka forca pr t pretenduar m shum, thjesht duhet besuar tek vetja se mund tia dalin ndaj …

Lexo me shume

Basketboll, Vllaznia vijon fitoret!

Vllaznia n basketboll pr meshkuj vazhdon t fitoj dhe t udhheq renditjen e kampionatit me pik t plota duke u rikonfirmuar si kandidatja kryesore pr fitimin e titullit kampion edhe n kt sezon. Pasditen e djeshme ajo ka fituar n Tiran ndaj Partizanit me rezultatin 79 me 52. Eprsia e kuqebluve ka qen e plot. Ato kan fituar periodn e …

Lexo me shume

Shqiperia befason, barazon me Francen 1-1

Kuqezinjt marrin nj barazim t merituar ndaj gjelave t Francs. Shqipriai mbylli n avantazh 45 minutat e para t miqsores me Francn n stadiumin e qytetit Renes, por n pjesn e dyt t ndeshjes, francezt barazuan rezultatin.Nj goditje kndi n minutn 40, Hysaj kroson n zon dhe aty Mrgim Mavraj krcen mbi mbrojtjen e vendasve duke tundur rrjetn e portierit …

Lexo me shume

Vllaznia 6 humbje rradhazi, vetem 50 vite me pare!

Pavarsisht se Vllaznia tashm ka nj bord t ri q ka premtuar ndryshimin e situats, ato q mbeten jan 6 humbjet rradhazi t saj n kampionat, ka kan br q skuadra t renditet n vendet e fundit n tabeln e klasifikimit. Interesant sht fakti se skuadra shkodra, pr her t fundit ka psuar 6 humbje rradhazi plot 50 vite m …

Lexo me shume

Hysa pjes e ekipit Meksiko Guerreros!

Pas Kristian Dems, shkodrani tjetr Nelson Hysa do t jet boksieri I dyt shqiptar q do t jet pjes e ekipit Meksiko Guerreros q merr pjes n Lign gjysmprofesioniste. Pasditen e djeshme, ky ekip ka publikuar emrat e sportistve q ka zgjedhur pr ta prfaqsuar at n sezonin e ri. Dhe n peshn + 91 kilogram, ai ka zgjedhur boksierin …

Lexo me shume

Bordi i ri i Vllaznise, zgjedhje politike!

Zgjedhja e kshillit t ri mbikqyrs t shoqris aksionere Vllaznia pritet t normalizoj shum gjra tek ky klub. Ajo q bie n sy sht se antart e sapo zgjedhur jan t gjith kshilltar, ka do t thot se jan t gjith politik. Kjo n fakt ka qen nj nga dilemat nse ky bord do t ishte I prbr nga njerz …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin