Wednesday , 21 March 2018

SPORT

AKADEMIA VLLAZNIA, N PRAG T DISA TURNEVE NDRKOMBTARE

Ekipet e Akademis Vllaznia po shkojn drejt mbylljes me sukses t kampionateve t ktij sezoni. Pasi jan mbyllur kampionatet e Ligs profesioniste, edhe kampionatet e Ligs Amatore jan drejt fundit teksa po zhvillohen plej-ofet. Megjithat, prgatitjet e ekipeve t ksaj Akademie nuk do t ndalen ktu pasi disa prej ekipeve t saj, do t marrin pjes n turne t ndryshm …

Lexo me shume

SAMUEL NIKAJ: E SHOH VETEN LARG VLLAZNIS EDHE PR DISA VITE

Ka mbyllur aventurn e tij t shkurtr tek Mamurrasi t cilin nuk arriti dot ta ngjis n Superlig dhe tashm Samuel Nikaj sht n pritje t ofertave nga ekipet e tjera. N fakt, ditt e fundit ka filluar t flitet pr nj rikthim t tij t mundshm tek Akademia Vllaznia por trajneri q sapo ka marr liensn m t lart …

Lexo me shume

VLLAZNIA N PRITJE T FONDEVE NGA KSHILLI BASHKIAK

E ardhmja e Vllaznis sht n pikpyetje. Pas lajmeve q kan qarkulluar pr interesim t nj tjetr biznesmeni italian pr ta marr at, pikrisht t presidentit t Verons, ai sht hedhur posht nga drejtuesit e klubit shkodran sipas t cilve nuk ka asnj interesim t till zyrtar deri m tani. Ajo q mbetet sht padyshim pasiguria pr t ardhmen. Skuadra …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-17 HUMB 0-1 FINALEN ME FLAMURTARIN

Vllaznia U-17 nuk ka mundur dot t shpallet kampione e Shqipris pr sezonin 2014-2015. N ndeshjen finale t luajtur ditn e djeshme n Tiran, ajo sht mundur me rezultatin 1-0 nga Flamurtari q ksisoj sht skuadra kampione pr kt edicion futbollistik pr kt grupmosh. Takimi sht shoqruar me rivalitet dhe fillimi ka qen shum I mir pr kuqeblut t cilt …

Lexo me shume

ATLETT E VLLAZNIS DOMINUES N KUPN E FIGURAVE

Atlett e Vllaznis kan br nj tjetr paraqitje t mir edhe n aktivitetin e fundit t organizuar nga Federata Shqiptare e Atletiks. N garat e Kups s Nderimit t Figurave q kt vit ka mbajtur emrin e ish- presidentit t Komitetit Olimpik Italian Mario Peskante, ata kan arritur t zn disa vende t para. N kto gara prve atletve m …

Lexo me shume

GJEAJ: DUAM T MARRIM GJOKOVI, SARAJLIJA E HOGG

Mbyllja e kampionateve t futbollit, e ardhmja e ekipit t basketbollit t meshkujve t Vllaznis dhe puna q ka nisur pr hartimin e nj historiku t sportit shkodran, kan qen temat kryesore t diskutimeve n emisionin Sport Arena t ksaj jave n televionin Rozafa. T ftuar n studio kan qen trajneri i basketbollit t Vllaznis Bledar Gjeaj, antari i Kshillit …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-17 VETM NJ HAP LARG TITULLIT KAMPION

Fitorja ndaj Teuts 3-0 n gjysmfinale ka qen vetm gjysma e suksesit pr Vllaznin U-17 e cila tashm sht vetm nj hap larg titullit kampion. Por pr ta kompletuar deri n fund kt sukses, sigurisht q duhet fituar ditn e mart n finalen ndaj Flamurtarit q do t luhet n stadiumin kombtar Qemal Stafa. Trajneri i kuqebluve Alban Volumi n …

Lexo me shume

LORO BORII, GATI BETONI PR TRIBUNN E RE

Ecuria e punimeve n stadiumin Loro Borii duket se po vazhdon me ritme t knaqshme dhe shum shpejt pritet q t bhet hedhja e betonit pr ndrtimin e tribuns s re. Gropa e saj tashm sht hapur prfundimisht dhe po ashtu jan drejt prfundimit edhe pes gropat e pjesve t tribuns ansore. Prve tyre, po punohet ende pr heqjen e …

Lexo me shume

VLLAZNIA KURORZON SKNDERBEUN KAMPION

Vllaznia e ka mbyllur me humbje edhe ndeshjen e fundit t kampionatit, at t luajtur pasditen e s premtes n Kor ndaj Sknderbeut me rezultatin 0-2. Megjithat kuqeblut kan patur mundsi t bhen pjes e fests korare t nisur menjher pas prfundimit t ksaj ndeshje pasi vendasit kan fituar festimin e titullit t pest kampion rradhazi. Sa i takon ndeshjes, …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-17 DEL N FINALE. ZHGNJEN VLLAZNIA U-19

Ka ndodhur e kundrta e asaj q pritej. Vllaznia U-17 sht kualifikuar pr n finale t kampionatit, ndrsa Vllaznia U-19 q mendohej m e sigurt, sht eliminuar. Kto verdikte jan dhn dje nga rezultatet e ndeshjeve gjysmfinale t luajtur n Tiran. Vllaznia U-17 sht ndeshur me skuadrn e vendit t par- Teutn dhe fakti q shkodranve nuk u bnte pun …

Lexo me shume