SPORT

AKADEMIA VLLAZNIA, DY FITORE TĖ THELLA NDAJ LAĒIT

Me dy fitore tė thella janė mbyllur ndeshjet e javės sė shtatė tė kampionateve tė moshave pėr ekipet e Akademisė Vllaznia. Ato kanė pritur nė fushėn sportive “Reshit Rusi” ekipet respektive tė Laēit dhe ndaj tyre kanė arritur fitoret, 5-0 dhe 4-0 nė takime tė dominuara tėrėsisht nga ana e tyre. Tė parėt kanė zbritur nė fushė 17 vjeēarėt e …

Lexo me shume

GJOKOVIĒ: U RIKTHEVA NĖ SHTĖPINĖ TIME TĖ DYTĖ

Rikthimi i Nikolla Gjokoviē sėrish tek Vllaznia natyrisht qė ėshtė njė lajm i mirė pėr tė gjithė, mė sė shumti pėr tifozėt shkodranė sepse pėr ta, malazezi ėshtė njė idhull. Ai ka qenė i pranishėm pasditen e djeshme nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” pėr tė ndjekur ndeshjen Vllaznia- Flamurtari teksa ėshtė pėrshėndetur edhe me tifozėt e po ashtu, nuk …

Lexo me shume

VLLAZNIA RIKTHEHET TEK FITORJA. MUND FLAMURTARIN

Vllaznia nė basketboll pėr meshkuj ėshtė rikthyer sėrish tek fitorja teksa pasditen e sė shtunės ka fituar me rezultatin 80 me 55 ndaj Flamurtarit. Njė ndeshje aspak e vėshtirė pėr shkodranėt dhe prandaj trajneri Gjeēaj ka aktivizuar tė gjithė lojtarėt qė ka patur nė dispozicion. Perioda e parė nė fakt nuk ka nisur mirė dhe kanė qenė vlonjatėt qė e …

Lexo me shume

BESELIDHJA VIJON FITORET DHE KRYESIMIN, FITON 3-1 PERBALLE ADES

Kane mjaftuar 17 minuta loje ne pjesen e dyte per te shenuar 4 gola dhe percaktuar rezultatin e ndeshjes 3 – 1 ne mes te lezhjaneve te Beselidhjes dhe Ades se Velipojes. Takimi i luajtur ne stadiumin e qytetit te Lezhes konfirmoi Beselidhjen si kryesuese e tabeles se kalsifikimit dhe ambicien e saj per superioren. Lezhjanet e kane dominuar qe …

Lexo me shume

LUTFI NURI SPONSORIZON VLLAZNINĖ DREJT KORĒĖS

Nė pragndeshjen me Skėnderbeun, njė lajm I mirė mbėrrin pėr Vllazninė. Zėvendėspresidenti I Federatės Shqiptare tė Futbollit tiranasi Lutfi Nuri, ka treguar edhe njėherė zemėrgjerėsinė e tij duke marrė pėrsipėr sponsorizimin e udhėtimit drejt Korēės tė ekipit shkodran njė ditė para ndeshjes. Lajmi ėshtė konfirmuar pėr mediat nga drejtori sportiv dhe njėkohėsisht trajneri I Vllaznisė Armir Grima.   Ky veprim …

Lexo me shume

NESĖR NIS KAMPIONATI I FUTBOLLIT TĖ FEMRAVE

Nesėr nis kampionati kombėtar i futbollit tė femrave nė vendin tonė. Kuptohet qė pretendentja kryesore pėr fitimin e titullit kampion do tė jetė kampionia nė fuqi- Vllaznia. Njė skuadėr qė funksionon vėrtetė si profesioniste. Ajo ka nisur stėrvitjen qė nė qershor dhe nuk e ka ndėrprerė pėr asnjė moment, edhe ngaqė ka qenė sėrish pjesmarrėse nė Ligėn e Kampioneve kėtė …

Lexo me shume

MUNDJA SHKODRAN SĖRISH VUAJTJE PĖR NJĖ PALESTĖR

Pavarėsisht se vazhdon tė nxjerrė sėrish kampionė, sporti i mundjes nė Shkodėr ka njė problem shumė tė madh: atė tė mungesės sė palestrės. Ajo ekzistuesja nuk plotėson as kushtet mė minimale. Dhoma e zhveshjes vetėm e tillė nuk mund tė quhet, tapeti ėshtė i vjetėr dhe i dalė jashtė pėrdorimit dhe pėrveē kėtyre problematikave, problemi kryesor ėshtė madhėsia e vogėl …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA, EKIPI PA STERVITJE

Ekipi i basketbollit tė femrave tė Vllaznisė nuk ėshtė duke bėrė njė paraqitje tė mirė nė kampionat e kjo natyrisht qė ka disa arsye. Ajo mė kryesorja ėshtė mungesa e pėrgatitjes fizike por edhe e lidhjes sė lojės tė basketbollisteve tė tij. Duket diēka e pakuptimtė pėr njė ekip qė ka katėr javė qė e ka nisur kampionatin por kur …

Lexo me shume

ALBAN NEZIRI IKĖN SI ZV/TRAJNER I VLLAZNISĖ

Alban Neziri nuk do tė jetė mė pjesė e stafit tė ekipit tė parė tė Vllaznisė. Ai duket se ėshtė lodhur nga situata qė po kalon kjo skuadėr por ka marrė njė vendim tė tillė nisur edhe ngarkesa e punės qė ka tek Akademia Vllaznia ku mban pozicionin e pėrgjegjėsit teknik. Neziri  ai ka tre- katėr ditė qė nuk ėshtė …

Lexo me shume

KRYEMINISTRI RAMA I SHOQERUAR NGA DEPUTETI ĒELA INSPEKTON STADIUMIN “LORO BORIĒI”

Ftesėn e deputetit Agron Ēela, kryeministri Rama e ka mirėpritur dhe kėtė radhė pėr tė parė njė realitet ndryshe tė stadiumit “Loro Boriēi”. Sė bashku me prefektin Paulin Radovani dhe zv/ministrin e kulturės, ata i janė drejtuar impjantit tė ri sportiv qė aktualisht i ngjan njė kantieri ndėrtimi, pėr tė parė nga afėr ecurinė e deritanishme tė punimeve. Pasi u …

Lexo me shume