Thursday , 26 April 2018

SPORT

VLLAZNIA HUMB MIQESOREN E TRETE NE TRE TE LUAJTURA

Vllaznia ka pėsuar edhe humbje e tretė nė po aq miqėsore tė zhvilluara deri mė tani. Kėtė herė mbi tė ka triumfuar ekipi Deēiē i Tuzit qė do tė marrė pjesė sėrish nė Superligėn malazeze kėtė vit. Skuadra e shqiptarėve tė vendit fqinj ka fituar me rezultatin 2-0, me nga njė gol tė shėnuar nė secilėn pjesė loje.Ndeshja ėshtė luajtur …

Lexo me shume

VLLAZNIA, ASNJĖ PROBLEM SERIOZ ME DĖMTIMET

Pavarėsisht ngarkesave tė mėdha stėrvitore qė janė duke marrė nė kėtė fazė pėrgatitore, futbollistėt e Vllaznisė nuk kanė ndjerė asnjė shqetėsim serioz deri mė tani. Kjo ėshtė deklarata e bėrė nga mjeku sportiv Zyhdi Ēoba I cili ėshtė gjithnjė pranė skuadrės ashtu siē ka bėrė prej shumė e shumė vitesh… Skuadra e Vllaznisė qė nga fillimi I kėsaj jave ėshtė …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE, GATI PER LIGEN E KAMPIONEVE

Kur kanė mbetur edhe diēka mė tepėr se dy javė deri nė momentin e zhvillimit tė ndeshjeve tė vlefshme pėr Ligėn e Kampioneve, ekipi I futbollit tė femrave tė Vllaznisė duket gati pėr to. Trajneri Nikolin Leka nė njė prononcim pėr televizionin Rozafa ka bėrė tė ditur se ėshtė I kėnaqur edhe me katėr lojtaret e ardhura sė fundi, tė …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME SYTĖ NGA KOSOVA. VIJNĖ EDHE TRE PĖR PROVĖ

Pas mbrojtėsit Adnan Haxhajt dhe mesfushorit Berat Ahmeti qė tashmė kanė firmosur me Vllazninė, edhe tre futbollistė tė tjerė kosovarė shpresojnė ta bėjnė kėtė gjė nė ditėt nė vijim. Janė tre futbollistė qė po stėrviten me skuadrėn shkodrane dhe po testohen nga ana e stafit teknik ndėrkohė qė ende nuk ėshtė vendosur nėse do qėndrojnė apo jo. I pari qė …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET EDHE NGA KASTRIOTI ME REZULTATIN 2-1!

Krutanėt kanė mundur Vllazninė nė miqėsoren e luajtur pak minuta mė parė nė kompleksin “Internacional” nė Pezė Helmės. Tė besuarit e trajnerit Elvis Plori kanė arritur tė sigurojnė njė rezultat pozitiv kundėr formacionit tė Luan Zmijanit. Golat u shėnuan nga portieri Dragojeviē pėr Vllazninė dhe Kuka e Veseli pėr Kastriotin. Gjatė pjesės sė parė takimi u zhvillua i fortė, ku …

Lexo me shume

VLLAZNIA PREZANTON BLERJEN E 6-TE, KOSOVARIN BERAT AHMETI

Vllaznia sot ka prezantuar edhe blerjen e gjashtė tė saj, pikėrisht atė tė kosovarit 20 vjeēar Berat Ahmeti. Lojtari ka mbėrritur qė dje nė Shkodėr ndėrsa sot ka firmosur kontratėn njėvjeēare me kuqeblutė dhe mė pas ėshtė prezantuar para mediave nga ana e administratorit tė klubit Neritan Kalamishi. Sipas kėtij tė fundit, po bėhet ēmos pėr tė plotėsuar tė gjitha …

Lexo me shume

ELVIN BEQIRI I JEP FUND KARRIERĖS SI FUTBOLLIST

Elvin Beqiri ka vendosur t’I japė lamtumirėn futbollit tė luajtur. Ish- kapiteni I Vllaznisė, pasi nuk arriti akordin me drejtuesit e klubit shkodran pėr tė luajtur edhe njė sezon tjetėr pėr ta, ka vendosur tė ndalojė. 35 vjeēari ka dhėnė njė kontribut tė madh nė vite pėr kėtė skuadėr duke luajtur pėr 9 sezone me tė por jo vetėm kaq …

Lexo me shume

VLLAZNIA, MIQĖSORJA ME DEĒIĒ SHTYHET PĖR TĖ SHTUNĖN

Ndeshja miqėsore e Vllaznisė me ekipin e Deēiēit tė Tuzit qė ishte planifikuar tė luhej kėtė tė mėrkurė, ėshtė shtyrė pėr tė shtunėn. Kjo ka ndodhur ngaqė skuadra malazeze ka ndėrruar trajner ditėt e fundit dhe pėr kėtė arsye, trajneri i ri ka kėrkuar mė tepėr kohė me lojtarėt para se tė zhvillojė tė parėn miqėsore. Pėr kėtė arsye, ėshtė …

Lexo me shume

VLLAZNIA NĖ KONTAKTE ME SULMUESIN FIERAK ANDI RIBAJ

Sulmuesi fierak Andi Ribaj ėshtė njė nga futbollistėt e kėrkuar nga ana e Vllaznisė. Ish- lojtari I Skėnderbeut dhe Apolonisė konsiderohet njė nga zgjedhjet e duhura si pėrforcim pėr repartin ofensiv tė kuqebluve nė sezonin e ri. Sėbashku me malazezin Paviēeviē dhe me tė riun Ēinari, ata me siguri qė do tė garantonin golat e duhur pėr kėtė skuadėr. Trajneri …

Lexo me shume

VLLAZNIA KA NEVOJĖ PĖR TĖ TJERA PĖRFORCIME CILĖSORE

Vllaznia duhej tė kishte realizuar ndonjė tjetėr goditje nė merkato kėtė fundjavė por nuk ka ndodhur kėshtu. Drejtuesit e saj janė nė kontakte prej ditėsh me disa futbollistė dhe ata kishin premtuar se do tė kthenin pėrgjigje kėto ditė. Bėhet fjalė pėr 2-3 futbollistė kosovarė dhe njė apo dy tė kampionatit shqiptar. Kėto pėrforcime tė mundshme do tė ishin nė …

Lexo me shume