SPORT

DIBRA: ADA I KA MUNDĖSITĖ PĖR TA NDALUR KASTRIOTIN

Takimi Ada- Kastrioti qė do tė luhet pasditen e sė shtunės nė orėn 14.30 nė fushėn sportive “Reshit Rusi” konsiderohet mė I rėndėsishmi I javės sė pestė tė kampionatit tė kategorisė sė parė. Krutanėt ende nuk njohin humbje nė kėtė kampionat e pėr kėtė arsye do tė udhėtojnė drejt Shkodrės me objektivin e qartė pėr tė marrė fitoren e rradhės. …

Lexo me shume

VLLAZNIA TĖ SHTUNĖ NĖ PUKĖ NDAJ TĖRBUNIT

Sfida e kėsaj jave ndaj Tėrbunit konsiderohet shumė e rėndėsishme nė kampin shkodran. Vllaznia ka arritur tė lėrė poshtė vetes nė renditje me golaverazh ekipin e Bylisit dhe nė rast fitoreje kėtė javė ndaj pukjanėve, do t’i lėrė edhe ata poshtė nė renditje, duke bėrė kėshtu qė nė kampin shkodran tė ketė disi mė shumė qetėsi. Trajneri Grima dhe stafi …

Lexo me shume

BOKSIERĖT E VLLAZNISĖ TJETĖR GRUMBULLIM

Pėrgatitjet pėr Kampionatin Kombėtar tė Boksit tashmė kanė hyrė nė fazėn e tyre finale dhe kuptohet qė kanė mbetur vetėm detajet e fundit. Ekipi i Vllaznisė me kryetrajnerin Zef Gjoni si dhe stafin e tij tė pėrbėrė nga Jozef Sermi, Lazarin Vila dhe Besnik Limani si dhe me sportistėt, tashmė janė fokusuar te ndeshjet e kampionatit qė do tė zhvillohet …

Lexo me shume

PERGATITJET PER KAMPIONATIN E BOKSIT!

Pėrgatitjet pėr Kampionatin Kombėtar tė Boksit tashmė kanė hyrė nė fazėn e tyre finale dhe kuptohet qė kanė mbetur vetėm detajet e fundit. Ekipi i Vllaznisė me kryetrajnerin Zef Gjoni si dhe stafin e tij tė pėrbėrė nga Jozef Sermi, Lazarin Vila dhe Besnik Limani si dhe me sportistėt, tashmė janė fokusuar te ndeshjet e kampionatit qė do tė zhvillohet …

Lexo me shume

JUBANI: ADA DO TĖ KĖRKOJĖ PIKĖ NDAJ KASTRIOTIT

Prej disa sezonesh ka qenė pjesė e ekipit tė Laēit nė Superligė por duke mos gjetur hapėsirat e duhura aty, ka vendosut qė kėtė sezon t’i bashkohet Adės. Bėhet fjalė pėr mesfushorin Daniel Jubani tė cilit drejtuesit e skuadrės i kanė dhėnė edhe shiritin e kapitenit. Vetė ai, nė njė prononcim pėr televizionin Rozafa ka bėrė tė ditur se me …

Lexo me shume

ILIR DIBRA EMĖROHET TRAJNERI I RI I ADĖS

Ilir Dibra ėshtė trajneri I ri I Adės sė Velipojės. Ashtu siē kishim paralajmėruar edhe pak ditė mė parė, ai ka qenė nė bisedime me presidentin Pjetri dhe pasditen e djeshme gjithēka ėshtė mbyllur me akordin e arritur mes tyre. Pėr rrjedhojė, Dibra nuk ka vonuar por menjėherė ka nisur punėn me skuadrėn pėr ta bėrė atė gati pėr ndeshjen …

Lexo me shume

KUALIFIKIMI I SHQIPERISE, FESTE MADHESHTORE NE SHKODER!

Qindra qytetarė kanė dalė nė qendėr tė qytetit te Shkodres pėr tė festuar kualifikimin e arritur pėr nė “Euro 2016”. Shiu nuk i ka penguar sportdashėsit qė tė dalin me flamur nė duar pėr tė festuar realizimin e ėndrrės sė shumė viteve. Kjo ėshtė hera e parė qė Shqipėria kualifikohet nė njė Kampionat Evropian. Fitorja me Armeninė u siguroi kuqezinjve kualifikim …

Lexo me shume

HISTORIKE, SHQIPERA NE EURO 2016!

11 Tetor 2015, kjo ėshtė data historike pėr futbollin shqiptar. Kombėtarja fiton 0-3 nė Armeni dhe siguron njė biletė pėr EURO 2016. Triumf mė se i merituar pėr kuqezinjtė nė Jerevan, duke marrė njė rezultat tė pastėr ndaj vendasve, tė cilėt luftuan por ishin tė pafuqishėm ndaj lojtarėve tanė qė nė kėtė 90 minutėsh dhanė gjithēka. Njė nisje mjaft e …

Lexo me shume

PORTIERI ALEN SHERRI NĖ PROVĖ TEK KLUBI I ROMĖS

Portieri 18 vjeēar i Vllaznisė Alen Sherri tė hėnėn do tė udhėtojė drejt Italisė pėr njė provė katėrditore tek klubi i Romės. Njė lajm shumė i mirė ky jo vetėm pėr kėtė sportist por edhe pėr Akademinė Vllazninė qė vazhdon tė nxjerrė lojtarė cilėsorė tė cilėt janė tė kėrkuar nga klube jashtė vendit. Fakti qė Sherrit i ka ardhur kėrkesa …

Lexo me shume

“ALBANI JUDO KODOKAN” FITON KUPĖN “NĖNĖ TEREZA”

Ekipi shkodran i “Albania Xhudo Kodokan” i drejtuar nga mjeshtri Anton Shkoza, ėshtė shpallur fitues i turneut ndėrkombėtar “Nėnė Tereza” qė u zhvillua ditėn e djeshme nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Xhudistėt shkodranė kanė arritur tė zėnė plot 9 vende tė para nė pesha dhe disiplina tė ndryshme duke grumbulluar mė shumė pikė se ekipi kroat i Dalmacisė qė …

Lexo me shume