Tuesday , 17 October 2017

SPORT

SHKODRA MIRËPRET EDHE KAMPIONATIN E TË RINJVE NË BOKS

Vetëm pak ditë pas zhvillimit të kampionatit kombëtar të boksit për të rritur, në Shkodër do të zhvillohet edhe kampionati i të rinjve. Kjo ngaqë ky qytet i organizon më mirë se kushdo tjetër të tilla aktivitete. Por jo vetëm kaq. Në një prononcim për televizionin Rozafa, trajneri i Vllaznisë Jozef Sermi shprehet se objektivi i këtij ekipi është shpallja …

Lexo me shume

KAMPIONATI I FEMRAVE, DOMINOJNË EKIPET SHKODRANE

Kampionati kombëtar i futbollit të femrave këtë fundjavë do të luajë ndeshjet e javës së tretë të tij. Interesant është fakti se të tre ekipet shkodrane që janë pjesmarrëse në të, pritet t’i fitojnë ndeshjet e rradhës, ose të paktën ky është objektivi i tyre. Natyrisht që në qendër të vëmendjes është Vllaznia, kampionia në fuqi e vendit dhe pretendentja …

Lexo me shume

LIKA: FITORJA NDAJ FLAMURTARIT ËSHTË DETYRË PËR NE

Të enjten në orën 14.00 në stadiumin “Loro Boriçi” do të luhet ndeshja Vllaznia- Flamurtari. Një përballje e rëndësishme për të dy skuadra por në veçanti për atë shkodrane ngaqë luan në fushën e vet dhe deri më tani ka shfaqur jo pak oshilacione në ecurinë e saj. Kapiteni i saj Gilman Lika, në konferencën e sotme për shtyp, ka …

Lexo me shume

TË SHTUNËN DO TË NISIN KAMPIONATET E BASKETBOLLIT

Me shumë vonesë por më në fund kampionatet e basketbollit do të startojnë. Federata përkatëse ka hedhur tashmë shortin e këtyre kampionateve dhe java e parë e tyre do të jetë këtë fundjavë. Dy ekipet e klubit Vllaznia, do t’i luajnë ndeshjet e tyre të para në Shkodër. kështu ditën e shtunë, ekipi i meshkujve nën drejtimin e trajnerit Bledar …

Lexo me shume

PANUÇI: NDESHJE E JASHTEZAKONSHME

Cristian Panucci luante ndoshta ndeshjen më të veçantë të karrierës së tij, sepse përballej me atdheun e tij, Italinë. Trajneri vlerësoi paraqitjen e kuqezinjve dhe u shpreh se kjo është baza mbi të cilën do të ngrihet e ardhmja e kombëtares. “Luajtëm me shumë kurajo dhe zhvilluam një ndeshje të jashtëzakonshme. Krijuam 3-4 situata goli, ndoshta edhe duke rrezikuar pak, …

Lexo me shume

ITALIA NA MPOSHT NE NDESHJEN E FUNDIT. VENDOS GOLI I KANDREVES

E kemi mbyllur me humbje fazën eleminatore të botërorit “Rusi 2018”. Edhe pse zhvilluam një ndeshje positive ndaj Italisë, përsëri jemi mposhtur nga azurrët, këtë herë në Shkodër me rezultatin e ngushtë 0 – 1. Vendimtar rezultoi goli i shënuar në minutën e 73-të nga Kandreva. Në momentin më të mirë të skuadrës tonë, italianët do të shënonin golin e …

Lexo me shume

KATER KUPAT E ITALISE DHE HISTORIKU I TYRE

Por cili është historiku I katër kupave të fituara nga Italia?Në vitin 1930 në Uruguaj është mbajtur Kampionati I parë botëror i Futbollit, Kupa aso kohe quhej Viktori dhe vetëm pas vitin 1946 u quajt Jules Rimet I cili është edhe Presidenti I FIFA-s më jetë gjati në botë për plotë 33 vite. Kupat u dizejnuan nga mjeshtri I argjendarisë …

Lexo me shume

KATER KUPAT E BOTES EKSPOZOHEN NE SHKODER

Holli I teatrit “Migjeni” të Shkodrës është kthyer në epiqendren e metoropolit verior, katër Kupa të botës të fituara nga Italia janë të ekspozuara në prag të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Italisë… Kupat e fituara në vitin 1934, 1938, 1982 dhe 2006 janë epskozuar për publikun e gjërë, e ndërsa kurizoiteti është më I madh por vizitorët janë të ndarë …

Lexo me shume

VENTURA E BUFFON: HISTORIKE, PËRBALLJA E PARE NË SHQIPËRI

Italia do të përballet me Shqipërinë në stadiumin “Loro Boriçi” dhe vetë pjestarët e saj e konsiderojnë një përballje të veçantë atë. Trajneri Xhanpiero Ventura dhe kapiteni Xhanluixhi Bufon në konferencën e shtypit të pragndeshjes, kanë habitur deri diku me vlerësimin që i kanë bërë kombëtares tonë por edhe Shqipërisë. Trajneri Ventura e ka quajtur moment historik përballjen në mes …

Lexo me shume

BRUNO KOLA TJETËR KUPË TË FITUAR. KËTË HERË NË PRIZREN

Pas suksesit në Rrethin Çiklistik të Shqipërisë pak ditë më parë, çiklistët e Vllaznisë kanë arritur një tjetër këtë të dielë, këtë herë në Prizren të Kosovës. Bruno Kola ka zënë vendin e parë dhe ka merituar kupën në turneun-memorial “Shaban Shala” në mes 60 çiklistëve pjesmarrës nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia. Por jo vetëm kaq. Një tjetër çiklist i …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin