SPORT

VLLAZNIA, KADIJA I PERGJIGJET BASHKISE SHKODER

Pas reagimit të Bashkisë Shkodër në lidhje me pagat e Klubit të Futbollit Vllaznia ka reaguar edhe Kryetarja e Këshillit Bashkiak Shkodër Brisela Kadija. Përmes një statusi në rrjetin social facebook Kadija shprehet se:“Në cilësinë e kryetares së Këshillit Bashkiak Shkodër dhe si përfaqësuese e vullnetit të tij e ndjej të domosdoshme të sqaroj publikisht qytetarët e Shkodrës dhe punonjësit …

Lexo me shume

SITUATA TE VLLAZNIA, REAGON BASHKIA SHKODËR

NJOFTIM:Bashkia Shkodër po ndjek me shqetësim situatën e krijuar pranë KF Vllaznia, për shkak të mos miratimit të pasqyrave financiare nga ana e Këshillit dhe dështimit disa herë të mbledhjes së Asamblesë së KF Vllaznia (Këshillit Bashkiak).Të gjendur në këtë situatë, dhe në mungesë të një vendimmarrje nga Këshilli, ka ngelur pezull edhe procesi i likuidimit të pagesave për punonjësit …

Lexo me shume

PARMEZA: VETËM ME 2 JAVË STËRVITJE, GATI PËR NDESHJE

Me shpresën se situata e pandemisë do të përmirësohet shpejt dhe sporti ashtu si çdo pjesë tjetër e jetës tonë do t’i kthehet normalitetit, sportistët po mundohen të bëjnë planet për rikthimin në ndeshje dhe aktivitetet zyrtare. Megjithatë e rëndësishme është që gjatë kësaj periudhe deri në nisjen e rregullt të stërvitjes çdo sportist duhet të mbajë formën.Specialisti i përgatitjes …

Lexo me shume

UEFA GATI TË SHTYJË KAMPIONATET DERI MË 31 GUSHT?

Përkeqësimi I situatës në shumë vende të Europës, mund ta detyrojë institucionin e futbollit të këtij kontinenti që të shtyjë afatin e përfundimit të kampionateve deri në fund të muajit gusht. UEFA vendosi të marten e kaluar se të gjitha kampionatet në Europë duhet të mbyllen deri më 30 qershor për t’i hapur rrugën kualifikueseve të Ligës së Kampioneve dhe …

Lexo me shume

JONUZ: SHPRESOJ QË DERI 15-20 PRILL SITUATA TË NORMALIZOHET

Prej më tepër se një jave trajneri I Vllaznisë Mirsad Jonuz ndodhet në Maqedoninë e Veriut pranë familjes së tij dhe padyshim që ndjehet I shqetësuar nga situata e krijuar në vendin e tij, por edhe në Shqipëri dhe më gjerë. Përmes një prononcimi për faqen zyrtare të klubit, numri 1 I pankinës shkodrane ka folur për këtë ndërprerje të …

Lexo me shume

E MARTA VENDIMTARE PËR FUTBOLLIN EUROPIAN

Dita e martë pritet të jetë e rëndësishme për futbollin europian pasi gjatë saj mund të merren vendime të rëndësishme që kanë të bëjnë me kampionatet e çdo vendi dhe po ashtu edhe me Kupat e Europës dhe po ashtu edhe me Kampionatin Europian. Situata e krijuar në kontinentin tonë dhe jo vetëm, nisur nga përhapja e virusit covid-19, ka …

Lexo me shume

NDESHJA VLLAZNIA – IBAR NUK DO TË ZHVILLOHET

Më 18 maj ishte planifikuar të luhej në Shkodër ndeshja e Ligës Ballkanike në mes Vllaznisë dhe malazezëve të Ibarit, ndeshje kjo që do të përcaktonte renditjen përfundimtare në prag të nisjes së ndeshjeve të plej- ofit. Por drejtuesit e Ligës kanë bërë të ditur për shkak të gjendjes së Pandemisë që ka vendosur Organizata Botërore e Shëndetësisë, dhe pas …

Lexo me shume

ZMIJANI: VLLAZNIA U-19 PRETENDON VENDET E PARA

Të gjitha kampionatet e fundit në vendin tonë dhe bashkë me to edhe stërvitjet e ekipeve jane ndalur. Kjo e diktuar nga situata e krijuar në vend, megjithatë sportistë e trajnerë janë në pritje të përmirësimit të gjendjes dhe rifillimit të punës.Ndërkohë, trajneri i ekipit Vllaznia U19 Luan Zmijani, në këtë pauzë kampionati, gjen kohë të bëjë edhe bilancin e …

Lexo me shume

SHTYHET MEMORIALI NDËRKOMBËTAR I BOKSIT

Ashtu si çdo vit tjetër, edhe sivjet në Shkodër është planifikuar të zhvillohet edicioni i rradhës i Memorialit Ndërkombëtar të boksit. I sivjetmi, “Shkodra 2020” do të jetë i 18-ti rradhazi që Sportklub Vllaznia në bashkëpunim me Bashkinë Shkodër dhe Federatën Shqiptare të boksit organizojnë në nderim të ish- boksierëve shkodranë që nuk jetojnë më. Për sivjet, ky Memorial ishte …

Lexo me shume

FSHF VENDOS NDËRPRERJEN E TË GJITHË KAMPIONATEVE

Kur u duk se në fundjavë vetëm ekipet e futbollit do të ishin në aktivitet duke zhvilluar të gjitha ndeshjet e të gjitha kampionateve, por nuk do të ndodhë kështu. Dy ditë pas vendimit të marrë nga Federata Shqiptare e Futbollit për vazhdimin normalisht të ndeshjeve por pa praninë e tifozëve, sot ndërkohë është detyruar të ndërmarrë një vendim tjetër …

Lexo me shume