Tuesday , 22 August 2017

SPORT

BEQIRI: VLLAZNIA I KA MUNDËSITË PËR TA RIMARRË VENDIN E KATËRT

Vllaznia i ka mundësitë për ta rimarrë sërish vendin e katërt në renditje sepse me lojërat që ka zhvilluar deri më tani, ka treguar stabiltet në rezultate. I këtij mendimi është ish- futbollisti i kësaj skuadre Elvin Beqiri i cili ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa. Në këtë emision është folur …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, TË MARTËN ORA 18.00 FINALJA E DYTË NË SHKODËR

Pasditen e së martës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës do të zhvillohet ndeshja e dytë finale e kampionatit kombëtar të volejbollit për meshkuj në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Studentit. Finalja e parë siç dihet është luajtur pasditen e së premtes në Tiranë dhe është fituar nga ekipi shkodran me rezultatin 3-1. Pikërisht kjo fitore në ndeshjen …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 FITON 6-0 NDAJ BRIANS.MBAN VENDIN E PARË NË RENDITJE

Vllaznia U-19 vazhdon serinë e fitoreve në kampionat dhe vazhdon rrugën e saj drejt titullit kampion. Në ndeshjen e rradhës, atë të luajtur ndaj lezhjanëve të Brians në fushën sportive “Reshit Rusi”, ka fituar me rezultatin e thellë 6-0. Takimi është shoqëruar me një dominim total të kuqebluve të drejtuar nga trajnerët Beqiri e Kaçi. Golin e parë të ndeshjes …

Lexo me shume

CUNGU: NA NDËSHKUAN DY GABIME

Pas humbjes ndaj Flamurtarit, trajneri Armando Cungu për emisionin “Gol pas Goli” deklaroi: “Çpo ndodh me Vllazninë. Asgjë. Ishte një lojë që nuk di ti vë emër. Ekipi nuk luajti dobët por nuk kishim uri e agresivitet sot. Gabuam që në fillim me atë faull krejtësisht të evitueshëm e më pas gabuam edhe në pjesën e dytë. Nuk ka problem, por ndoshta ndeshjet e …

Lexo me shume

VLLAZNIA “RIKTHEHET” TEK HUMBJA, MPOSHTET NGA FLAMURTARI

Duro sheh më në fund shpëtimin për Flamurtarin e tij. Vlonjtët fituan 2-0 ndaj Vllazninë në Vlorë, në një ndeshje pa tifozë, duke marrë 3 pikë shumë të rëndësishme për mbijetesën, me shkodranët që u shfaqën shumë larg paraqitjeve të ndeshjeve të fundit. Kuqezinjtë parakaluan Lacin në renditje, të paktën për 24 orë falë golave të dy sulmuesve Busic dhe …

Lexo me shume

BASKETBOLL / VLLAZNIA HUMBET FINALEN E PARE NDAJ TIRANES

Tirana fitoi 98-71 ndaj Vllaznisë në finalen e parë të play off-it në basketboll për meshkuj, duke udhëhequr 1-0 serinë, ndeshje e luajtur në “Asllan Rusi”. Fitore e merituar e skuadrës bardheblu, që e dominoi takimin gjatë gjithë kohës, duke u shkëputur gradualisht nga perioda në periode. Vllaznia, ashtu si në finalen e Superkupës, nuk arriti të rivalizojë, ishte gjithnjë …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA KAMPIONE E SHQIPËRISË PËR HERË TË KATËRT

Vllaznia në futboll për femra është kampione për herë të katërt e Shqipërisë. Ndonëse duhen edhe dy javë nga fundi i kampionatit, pas fitores së sotme 2-0 ndaj Apolonisë së vendit të dytë, ajo e ka siguruar titullin matematikisht pasi e ka çuar në 10 diferencën e pikëve me të. ndeshja ndaj ekipit fierak është zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” …

Lexo me shume

VOLEJBOLL / VLLAZNIA FITON FINALEN E PARË NDAJ STUDENTIT

Vllaznia, pasi eliminoi Partizanin në gjysmëfinalet e play off-it në volejboll për meshkuj, fitoi sot në mbrëmje 3-1 ndaj Studentit, në finalen e parë të luajtur në “Asllan Rusi”. Një fitore e vështirë por e merituar e skuadrës shkodrane, që arriti të rikuperojë pas disavantazhit të setit të parë, fituar nga kryeqytetasit. Ndeshja ishte emocionuese dhe me rivalitet, pasi të …

Lexo me shume

VLLAZNIA, OBJEKTIV MARRJEN E NJË REZULTATI POZITIV EDHE NË VLORË

Flamurtari- Vllaznia është sfida e rradhës që do të ketë ekipi shkodran, sfidë e cila do të luhet të shtunën në orën 19.00 në stadiumin e qytetit të Vlorës. Për vendasit do të jetë një ndeshje për jetë a vdekje megjithatë drejtori sportiv i kuqebluve Eugent Zeka në konferencën e sotme për shtyp, është shprehur se Vllaznisë nuk i intereson …

Lexo me shume

VLLAZNIA- APOLONIA NË FUTBOLL PËR FEMRA LUHET NË “LORO BORIÇI”

Ndeshja më e rëndësishme e javës së 16-të të kampionatit kombëtar të futbollit të femrave, ajo në mes Vllaznisë dhe Apolonisë do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” ditën e shtunë në orën 16.00. Kështu ka vendosur Federata Shqiptare e Futbollit e cila duket se po e sheh me përparësi tashmë edhe këtë kampionat nisur dhe nga fakti se vetëm …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin