Monday , 26 October 2020

SPORT

VLLAZNIA ANALIZON TEUTËN DHE PREMTON KTHESËN ME LUFTËTARIN

Humbja ndaj Teutës nuk mund të kalonte pa u analizuar tek Vllaznia. Pasditen e së martes, dy drejtuesit e lartë të klubit, administratori Gjyrezi dhe drejtori sportiv Zeka kanë qenë pranë ekipit dhe bashkë me stafin teknik dhe futbollistët kanë diskutuar për mbi një orë shkaqet që çuan në atë paraqitje të dobët, shoqëruar edhe me rezultat negativ. Nga sa …

Lexo me shume

BINDJA E SPECIALISTËVE: VLLAZNIA MERR PIKË NË GJIROKASTËR

Pavarësisht humbjes me Teutën në ndeshjen e fundit, dy ish- futbollistë të Vllaznisë, pikërisht Hysen Zmijani dhe Edmond Doçi, shprehen optimist për një rezultat pozitiv në ndeshjen e rradhës në Gjirokastër ndaj Luftëtarit. Të dy ata kanë qenë të ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa dhe kanë deklaruar se kanë besim tek skuadra e …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA ISH- ARBITRI I FIFA-s TAHIR KALACI

Mëngjesin e së martës është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçarë një nga emblemat e arbitrimit shkodran dhe atij shqiptar, Tahir Kalaci. Ish- arbitri i FIFA-s ka qenë një nga emrat e njohur të kësaj fushe teksa e ka nisur herët arbitrimin por ka qenë gjithnjë pranë tij edhe pas lënies së karrierës sepse ka drejtuar për vite me …

Lexo me shume

ZHGËNJEN VLLAZNIA. MUNDET 0-1 NGA TEUTA NË SHKODËR

Vllaznia I ka zhgënjyer të gjithë ndjekësit dhe dashamirësit e saj në ndeshjen e parë të kampionatit të ri të luajtur në Shkodër. Ndaj Teutës, kuqeblutë jo vetëm që janë mundur 1-0 por edhe kanë zhgënjyer me lojën e zhvilluar. Ky takim ka nisur me ceremoninë tradicionale të shkelmimit të topit të parë të kampionatit dhe rradha I ka takuar …

Lexo me shume

CUNGU: VLLAZNIA ZHGËNJEU, I KËRKOJMË FALJE TIFOZËVE

Trajneri I Vllaznisë Armando Cungu është parë tejet I mërzitur pas ndeshjes me Teutën duke I kërkuar falje tifozëve për zhgënjimin e pësuar. Sipas tij, skuadra nuk funksionoi në asnjë repart dhe pikërisht prej saj erdhi edhe humbja. Sakaq trajneri I Teutës Gugash Magani padyshim që ka qenë I lumtur për fitoren por nga ana tjetër ka shprehur edhe rezerva …

Lexo me shume

VLLAZNIA B E NIS ME HUMBJE KAMPIONATIN. MUNDET 0-1 NGA EGNATIA

Skuadra e dytë e klubit shkodran, “Vllaznia B” e ka nisur me humbje kampionatin e kategorisë së parë në të cilin militon sivjet. Pasditen e së shtunës ajo është mundur 0-1 nga Egnatia në ndeshjen e luajtur në qytetin e Rrogozhinës. Ka mjaftuar një gabim në prapavijë i futbollistëve kuqeblu dhe lojtari veteran i vendasve Vangjel Mile ka shënuar të …

Lexo me shume

LIKA: VLLAZNIA DO VAZHDOJË SERINË E FITOREVE EDHE ME TEUTËN

Kapiteni i Vllaznisë Gilman Lika është i bindur se ekipi shkodran edhe ndaj Teutës do të vazhdojë serinë e fitoreve. Sipas tij, skuadra gëzon një formë të mirë sportive dhe kjo do të demostrohet në fushë. Nisja e kampionatit ka qenë e mbarë dhe ai është i bindur se kjo ecuri do të vazhdojë. këto deklarata mesfushori i kuqebluve i …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: NIKOLIN QAFARENA RIBASHKOHET ME VLLAZNINË

Pas një muaji hezitimi për të vazhduar apo jo më karrierën me ekipin e Vllaznisë, volejbollisti me përvojë i ekipit shkodran Nikolin Qafarena, ka vendosur t’i rikthehet stërvitjes me të. Prej pak ditësh ai i është bashkuar ekipit duke u vënë në dispozicion të trajnerit Mikopli. Qafarena kishte shprehur disa pakënaqësi në adresë të drejtuesve të klubit për shpërblimin financiar …

Lexo me shume

KLUBI VLLAZNIA ÇMIME TË LIRA BILETASH PËR NDESHJEN ME TEUTËN

Për ndeshjen e parë të këtij kampionati në Shkodër, atë që do të luhet ditën e dielë në Shkodër, klubi i Futbollit Vllaznia mësohet se ka aplikuar çmime të lira biletash për tifozët e saj. Kështu, një biletë në tribunat anësorë por dhe atë përkarshi, kushton vetëm 2 mijë lekë të vjetra ndërkohë që ata të cilët duan të qëndrojnë …

Lexo me shume

VLLAZNIA LË PAS KASTRIOTIN, TANI MENDJEN TEK TEUTA

Barazimi 0-0 në Krujë ndaj Kastriotit për kupë në pamje të parë nuk konsiderohet një rezultat pozitiv nga ana e tifozëve të Vllaznisë sepse ata prisnin një fitore përderisa luanin ndaj një kundërshtari që merr pjesë në kategorinë e parë. por ndërkohë, për stafin teknik ky rezultat nuk përbën ndonjë problem. Për trajnerin Cungu dhe ndihmësit e tij, e rëndësishme …

Lexo me shume