SPORT

GILMAN LIKA: JA ARSYEJA E LARGIMIT TIM NGA VLLAZNIA

Arsyeja e largimit tim nga Vllaznia ka t bj me at q nuk pash asgj serioze n ndrtimin e skuadrs dhe pr kt arsye, vendosa t largohesha. Kshtu ka deklaruar n nj intervist pr televizionin Rozafa futbollisti Gilman Lika I cili njkohsisht ka br t ditur se sht shum pran arritjes s nj marrveshje me ekipin e Tirans. N kampin …

Lexo me shume

URDHRI: T BOSHATISEN PALESTRAT E SHUMSPORTSHIT

Brenda dits s nesrme, t gjitha ekipet e klubit shumsportsh Vllaznia q kan palestrat e tyre posht shkallve t stadiumit Loro Borii, do t jen t detyruar tI lirojn ato sepse do tI nnshtrohen rikonstruksionit. Ky sht urdhri I dhn nga Bashkia Shkodr megjithat nj urdhr I till ka krijuar probleme sepse kto ekipe nuk e kan t qart se …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VJEN SHQIPTARO- MAQEDONASI SELMANI!

Shqiptaro- maqedonasi Jasir Selmani sht blerja e par e Vllaznis n merkaton e vers. Mesfushori 24 vjear q deri para pak ditsh ka qen pjes e Shkndis s Tetovs, ka mbrritur n Shkodr pasditen e s marts, ka firmosur kontratn dyvjeare me klubin kuqeblu dhe menjher m pas sht prezantuar para mediave nga ana e drejtuesve t klubit. Duke folur …

Lexo me shume

ZMIJANI NUK LEJON MEDIAT T FILMOJN SEANCN STERVITORE!

Nj situaT aspak e zakonshm ka kapluar ekipin e Vllaznise ku n stervitje nuk shikohet brthama e ekipit por vetm 2 apo 3 lojtar me experience, t tjrt futobllista jan nga akademia. Gjate seancs stervitore n ambjentet e fushs Reshit Rusi t dits s hn grupi I gjirimit t TV ROZAFA nuk sht lejuar t filmoj seancn stervitore me urdhr …

Lexo me shume

MBYLLET FUSHATA, MBYLLEN DYERT E STADIUMIT PR MEDIAT

Kur dukej se gjrat po shkonin mir me punimet e stadiumit Loro Borii edhe pas prfundimit t fushats elektorale, tashm ka ndodhur e kundrta. Ditt e fundit numri i punonjsve q jan par t punojn n tribunn qendrore nuk ka qen m shum se 10-15 vet, ndrsa as grupi i xhirimit t TV ROZAFA nuk sht lejuar t hyj n …

Lexo me shume

GRIMA: KTO DIT DO T FIRMOSIM ME 3-4 LOJTAR T HUAJ

Nse deri m tani nga Vllaznia ka patur vetm largime lojtarsh, shum shpejt do t ndodh edhe e kundrta. Do nisin ardhjet e tyre dhe kjo gj konfirmohet nga ana e drejtorit sportiv t klubit shkodran Armir Grima. N nj prononcim pr televizionin Rozafa ai ka shpjeguar se trajneri Zmijani ka paraqitur nj list t lojtarve q do t largoheshin …

Lexo me shume

MIQSORJA E VETERANVE VLLAZNIA- DINAMO ZAGREB

Pas ndeshjes Shqipri- Serbi me t ciln sht menduar t inagurohet stadiumi Loro Borii n fillimin e muajit tetor, nj tjetr ndeshje e madhe pritet t zhvillohet n kt stadium. Pikrisht ajo n mes veteranve t futbollit t Vllaznis dhe atyre t ekipit t mirnjohur kroat Dinamos s Zagrebit. Lajmi sht br I ditur pr televizionin Rozafa nga prgjegjsi teknik …

Lexo me shume

FSHF INSPEKTON RESHIT RUSIN. PROBLEME PR LIENSIMIN

Prfaqsues t Federats Shqiptare t Futbollit kan qen ditn e djeshme n Shkodr pr t vzhguar fushn sportive Reshit Rusi dhe pr t dhn verdiktin e saj nse ajo mund t liensohet pr zhvillimin e ndeshjeve zyrtare t Vllaznis n t. Natyrisht q ka disa probleme sidomos me distancn e pjess s betonit pas dy portave apo dhe gjra t …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE MSON SHORTIN E LIGS S KAMPIONEVE

Mesditn e sotme n Nion t Zvicrs sht hedhur shorti i Ligs s Kampioneve pr futbollin e femrave. Ky short ka qen me interes pr ekipin e Vllaznis s Shkodrs, kampion n fuqi i Shqipris. Pas hedhjes s shortit, ka rezultuar q Vllaznia do t luaj n grupin e par, ndeshjet e t cilit do t luhen n Bosnj- Hercegovin. …

Lexo me shume

VLLAZNIA, DERI TANI KA VETM LARGIME LOJTARSH

Ekipi i Vllaznis prej disa ditsh ka nisur prgatitjet pr sezonin e ri futbollistik. Por deri m tani, nga rradht e kuqebluve ka vetm largime dhe asnj afrim. Kjo megjithat nuk do t thot se gjrat nuk jan n rrugn e duhur. Drejtuesit e stafit teknik bashk me ato t klubit, jan duke punuar prej kohsh pr t gjetur lojtart …

Lexo me shume