Thursday , 21 February 2019

SPORT

ARMIR GRIMA, TRAJNERI I RI I KOMBĖTARES SĖ FEMRAVE

Armir Grima ėshtė trajneri I ri I kombėtares shqiptare tė futbollit tė femrave. Pas dorėheqjes sė trajnerit tė mėparshėm Altin Rraklli, ai ėshtė prezantuar mesditėn e sotme nė sallėn e konferencave pėr shtyp tė Federatės Shqiptare tė Futbollit nga zėdhėnėsja e kėtij institucioni Jona Dervishi. Por pėrveē Grimės, nė pankinėn e kombėtares sė femrave do tė jetė edhe njė tjetėr …

Lexo me shume

OPEROHET RRASHKETA. RIKTHIM PAS 120 DITĖSH

Volejbollisti shkodran Ditmir Rrashketa ashtu siē pritej i ėshtė nėnshtruar njė ndėrhyrje kirurgjikale ngaqė nuk kishte rrugė tjetėr pėr tė rikuperuar tendinėn e dėmtuar. Ndėrhyrja ėshtė zhvilluar ditėn e djeshme nė spitalin shtetėror tė San Marinos nga ortopedi i njohur Diego Gineli. Njė ndėrhyrje e tillė ėshtė ndėrmjetėsuar nga shkodrani Ylber Dibra i cili prej 18 vitesh jeton nė Itali …

Lexo me shume

FORMACIONI ANTI- FLAMURTARI, SHTUBINA NĖ MBROJTJE

Mungesa e njė mbrojtėsi tė djathtė pėr ndeshjen me Flamurtarin do ta detyrojė trajnerin Cungu tė rikthehet sėrish tek ideja e rikthimit tė kapitenit Shtubina sėrish nė rolin e mbrojtėsit tė djathtė ashtu siē pat vepruar edhe nė takimin e para disa javėve me Tiranėn. Natyrisht qė nuk ėshtė njė zgjidhje e dėshiruar por e kushtėzuar nga mungesat e Arbrit, …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE, EKIP REKORDESH PĖR ”GUINESS”

Rekord pa fund pėr ekipin e futbollit tė femrave tė Vllaznisė. Pėrveēse ėshtė shpallur kampione katėr javė pėrpara fundit tė kampionatit, kjo skuadėr po lufton tė vendosė disa rekorde qė besojmė se janė tė rradha edhe pėr kampionatet e tjera. Nė 15 ndeshjet e zhvilluara deri mė tani ky ekip ka arritur tė shėnojė plot 113 gola dhe ajo ēka …

Lexo me shume

MUNGESAT, NJĖ PROBLEM SERIOZ PĖR TRAJNERIN CUNGU

Vllaznisė nuk po i ndahen mungesat nė kėtė fundkampionati tė sivjetėm. Prej disa javėsh trajneri Armando Cungu nuk ėshtė i qetė sa i takon ndėrtimit tė formacionit sepse nė ēdo ndeshje, ka mungesa. Kėto pėr arsye kartonash apo dhe dėmtimesh. Ndodhi kėshtu edhe nė ndeshjen e fundit me Partizanin kur nuk kishte tė gatshėm plot pesė futbollistė, pa pėrmendur kėtu …

Lexo me shume

ZEKA: KAM DĖSHIRĖ TĖ VAZHDOJ PUNĖN NĖ SHQIPĖRI

Vllaznia patjetėr duhet qė tė fitojė ndaj Flamurtarit nė ndeshjen e rradhės pėr kampionat, atė qė do tė luhet ditėn e dielė nė ”Reshit Rusi”. Ky ka qenė konkluzioni i tė gjithė diskutimeve tė tė ftuarve nė emisionin ”Sport Arena” mbrėmjen e sė hėnės nė televizionin Rozafa. I ftuar i veēantė nė kėtė emision ka qenė edhe trajneri shkodran qė …

Lexo me shume

VLLAZNIA, LARGOHET EDHE KOSOVARI BERAT AHMETI

Njė futbollist mė pak nė organikėn e Vllaznisė qė nga dita e djeshme. Mesfushori kosovar Berat Ahmeti nuk do tė jetė mė pjesė e skuadrės shkodrane. Ai ka bėrė njė kėrkesė nė klub pėr ndėrprerjen e kontratės pėrpara kohe duke qenė se kohėt e fundit nuk ka qenė nė planet e trajnerit Cungu. Kjo kėrkesė mė pas ėshtė shqyrtuar nga …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET 0-3 NĖ TIRANĖ NGA PARTIZANI

Vllaznia pavarėsisht dėshirės,nuk ka mundur tė marrė qoftė edhe njė pikė nė takimin e luajtur pasditen e djeshme nė Tiranė ndaj Partizanit. Nė fund tė takimit ėshtė fiksuar rezultati 3-0 pėr tė kuqtė por nė fakt, nga mėnyra si ėshtė zhvilluar loja, kjo nuk e justifikon njė rezultat tė tillė. Ndonėse me mungesat e Cicmil, Bardullės e Krymit pėr arsye …

Lexo me shume

NĖ SHKODĖR ZHVILLOHET KAMPIONATI I PINGPONGUT

Qyteti i Shkodrės ka mirėpritur kampionatin kombėtar ekipor pėr tė rritur nė sportin e pingpongut. Pas ndeshjeve me shumė rivalitet tė zhvilluara pėr disa orė me rradhė, natyrisht qė nė fund kanė triumfuar mė tė mirėt. Ekipi i Teutės pėr femra dhe ai i Tomorit tė Beratit pėr meshkuj, janė shpallur me meritė kampionė pėr vitin 2016. nė fund tė …

Lexo me shume

KUPA “SABAH BIZI” SHPALL FITUESIT E SAJ

Pas kupės ”Hajrullah Lekaj” qė u zhvillua dje, sot ka qenė rradha e kupės ”Sabah Bizi” pėr tė shpallur fituesit e saj. E zhvilluar nė tre grupmosha,  atė U-11, U-13 dhe U-17, kjo kupė u kurorėzua edhe me ndeshjet finale ku natyrisht qė fitues janė shpallur ekipet mė tė pėrgatitura. Emocionuese padyshim qė ka qenė ceremonia e dorėzimit tė kupės, …

Lexo me shume