Wednesday , 11 July 2018

SPORT

ZMIJANI: VLLAZNIA PO BHET GATI PR TEUTN

N ceremonin e prezantimit t sulmuesit libanez Mohamad Kdouh, ka qen i pranishm edhe trajneri i Vllaznis Luan Zmijani. Ai e ka vlersuar si shum pozitive kt blerje ngaq e ka ndjekur pr disa dit me rradh n strvitje megjithat ka krkuar srish prforcime n do repart. Zmijani ka folur edhe pr kundrshtarin e rradhs, Teutn, duke e vlersuar si …

Lexo me shume

PREZANTOHET KDOUH. PREMTOJ M T MIRN PR VLLAZNIN

Blerja e tet e Vllaznis, libanezi Mohamad Kdouh sht prezantuar paraditen e s hns zyrtarisht para mediave si futbollisti m i ri i ksaj skuadre. N prezantimin e tij, administratori i klubit Neritan Kalamishi ka deklaruar besimin e plot tek sulmuesi i sapobler ndrkoh q ka thn se Kdouh nuk do t jet blerja e fundit e kuqebluve n kt …

Lexo me shume

VLLAZNIA I JEP FUND PRGATITORES, NIS T MENDOJ PR TEUTN

Skuadra shkodrane me ndeshjen e kontrollit q ka zhvilluar paraditen e djeshme, I ka dhn fund fazs prgatitore t zhvilluar n fillim t sezonit t ri futbollistik. E nisur n Shkodr, ajo u spostua m pas n Slloveni, pr t prfunduar srish n Shkodr me prgatitjet e fundit pr kampionatin. Pr kt arsye, nga e hna, Vllaznia nn drejtimin e …

Lexo me shume

TRE FUTBOLLIST T HUAJ NUK E KALOJN TESTIN TEK VLLAZNIA

N munges t gjetjes s nj kundrshtari pr miqsore, ekipi I Vllaznis ka zhvilluar paraditen e s shtuns n nj ndeshje kontrolli Brenda familjes. Kt ndeshje e kan ndjekur edhe drejtuesit m t lart t klubit shkodran pasi ka qen me interes nj gj e till ngaq vetm nj jav m pas kuqeblut do t zbresin n fush pr t …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME SULMUESIN LIBANEZ KDOUH!

Ekipi I Vllaznis pasditen e s premtes ka br realitet edhe afrimin e tet n merkaton e ksaj vere. Bhet fjal pr sulmuesin libanez Mohamad Kdouh I cili ka firmosur nj kontrat njvjeare me kuqeblut. 22 vjeari ka mbrritur n Shkodr n fillim t ksaj jave dhe sht testuar nga ana e stafit teknik t Vllaznis pr disa vite dhe …

Lexo me shume

VLLAZNIA VJEN PR PROV GANEZI ABURUD

Pas libanezit Kdouh, tek Vllaznia n strvitje dy ditt e fundit sht sht edhe nj tjetr sulmues I huaj I ardhur pr prov. Ai sht ganezi Muhamed Aburud I cili sht 21 vje dhe nj sezon m par ka luajtur n kategorin e dyt spanjolle. Edhe ky lojtar do t provohet pr disa dit nga stafi kuqeblu por jo vetm …

Lexo me shume

ADEMI: VLLAZNIA DO T JET NJ PRIORITET I PUNS TIME

Klubi I futbollit Vllaznia q nga dita e djeshme ka drejtues t rinj. Presidente tashm sht kryetarja e re e Bashkis Shkodr, zonja Voltana Ademi ndrkoh q kryetar I Kshillit Bashkiak q do t miratoj fondet pr kt klub sht ish-antari I bordit drejtues t tij, Xhemal Bushati. Kuptohet q ndr shqetsimet kryesore t puns s tyre do t jet …

Lexo me shume

VLLAZNIA, KRKON KUNDRSHTAR PR MIQSORE T SHTUNN

Shtyrja e ndeshjes me Sknderbeun ka br q pr ekipin e Vllaznis t dal si domosdoshmri zhvillimi i nj takimi miqsor ditn e shtun. Kuptohet q trajneri Zmijani ka nevoj ta kolaudoj edhe m shum ekipin para nisjes s kampionatit, megjithat, duket se do t jet e vshtir gjetja e nj kundrshtari pr kt miqsore. Kjo, ngaq ekipet e Superligs …

Lexo me shume

FUSHA RESHIT RUSI PRET LIENSIMIN NGA FSHF

Fusha sportive Reshit Rusi edhe pak dit bhet gati pr t pritur prfaqsuesit e Federats Shqiptare t Futbollit t cilt do t vendosin m pas nse do ta liensojn apo jo at n mnyr q Vllaznia tI luaj ndeshjet e para t kampionatit n t. Tribuna qendrore tashm ka marr formn e duhur duke plotsuar vendet e duhura pr tribunn …

Lexo me shume

ZMIJANI: STRVITJA N SLLOVENI KA QEN E SHKLQYER

Pas 12 ditsh qndrimi pr strvitje n Slloveni, ekipi I Vllaznis do t nis paraditen e s hns strvitjet n Shkodr pr tu br gati pr kampionat. Trajneri Luan Zmijani ka dal sot para gazetarve dhe ka folur pr fazn prgatitore, pr merkaton por edhe pr shtyrjen e ndeshjes s par, asaj me Sknderbeun q do tI shrbej pr mir …

Lexo me shume