SPORT

KLUBI VLLAZNIA VENDOS TE KRIJOJE EDHE EKIPIN B

Nj struktur e re shtohet pr klubin e futbollit Vllaznia. Bhet fjal pr ekipin B. Vendimin pr krijimin e tij, Kshilli Bashkiak Shkodr ka koh q e ka marr, por formimi I tij ishte shtyr. Koht e fundit edhe sepse u mendua shndrrimi i Ads n Vllaznia B, ngaq me ndarjen e re territoriale, Velipoja sht bashkuar me Shkodrn. Kjo …

Lexo me shume

VLLAZNIA, PRITEN EDHE 2-3 LOJTAR T KAMPIONATIT SHQIPTAR

Merkatoja e ekipit t Vllaznis ende nuk ka prfunduar. Dy futbollistt q kan qen n prov ditt e fundit, Ivii dhe Lushtaku jan munduar t bjn maksimumin n ndeshjen e fundit miqsore ku ata jan testuar nga ana e stafit teknik. Megjithat, nga t dy, vetm njri mund t qndroj srish n radht e skuadrs shkodrane. Bhet fjal pr mesfushorin …

Lexo me shume

FEMRAT E VLLAZNIS DY HUMBJE N LIGN E KAMPIONEVE

Kampionet e Shqipris n futboll pr femra, vajzat e Vllaznis s Shkodrs, u kan dhn fund pretendimeve t tyre pr kalimin n turin e dyt t Ligs s Kampioneve. Pasi kan humbur n ndeshjen e par ndaj vendasve t Sarajevos me rezultatin e thell 0-5 dy dit m par, ato kan psuar nj tjetr humbje pasditen e djeshme. Kt her …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VETM BARAZIM 2-2 N MIQSOREN E TRET

Vllaznia nuk ka shkuar m shum sesa barazimi n ndeshjen e tret miqsore n prgatitoren q po zhvillon n Slloveni. N ndeshjen e djeshme, prball Promo Team, t prbr nga futbollist slloven dhe jo vetm, q jan aktualisht t paangazhuar me ekipe t ndryshme, kuqeblut kan barazuar 2-2. Informacionet q vijn nga Sllovenia jan t pakta, por msohet se ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA, N PRITJE T LOJTARVE T TJER NGA MERKATOJA

Tek Vllaznia vazhdojn ardhjet dhe ikjet e lojtarve. Nga kampingu shkodran n Slloveni, sht larguar nj mbrojts kroat I cili kishte ardhur pr prov ditt e fundit megjithat vazhdon t jet n skuadr ende kroati tjetr, sulmuesi Tomislav Ivii. Bashk me t sht edhe kosovari Kreshnik Lushtaku. Ato do t testohen nga ana e trajnerit Zmijani dhe e stafit t …

Lexo me shume

KLUBI VLLAZNIA: BASHKIA KA GARANTUAR FINANCAT TONA

Prve drejtorit Grima, n lidhje me merkaton e ekipit t Vllaznis dhe t ardhmen e tij, ka reaguar sot me nj deklarat pr shtyp edhe vet klubi shkodran I cili ka dashur t hedh posht do aludim q mund t jet krijuar n media pr probleme n lidhje me t ardhmen e ksaj skuadre dhe zbatimin e kontratave me t. …

Lexo me shume

GRIMA: TEK VLLAZNIA DO VIJN EDHE LOJTAR T TJER

Klubi Vllaznia sht duke br maksimumin e mundshm pr t marr lojtar cilsor nga merkatoja dhe n ditt n vijim mund t ket t tjera lvizje. Kjo sht deklarata e br nga ana e drejtorit sportiv t tij- Armir Grima. Duke folur pr televizionin Rozafa, ai ka br t ditur se po bhen prpjekjet pr tia plotsuar krkesat pr lojtar …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VIJN PR PROV LUSHTAKU DHE IVII

Vllaznia e ka fituar edhe miqsoren e dyt n prgatitoren e Sllovenis teksa ka mundur ekipin e Celjes me rezultatin 1-0 me golin e mbrojtsit malazez Cicmil megjithat trajneri Zmijani dhe drejtuesit e klubit, po krkojn t prforcojn skuadrn me t tjer lojtar cilsor. Kshtu, ditn e djeshme jan bashkuar me t n strvitje edhe dy futbollist t tjer. Bhet …

Lexo me shume

FEMRAT E FUTBOLLIT T VLLAZNIS NISEN DREJT BOSNJS

Ekipi I futbollit t femrave t Vllaznis do t nis te martenprballjet e Ligs s Kampioneve me ndeshjen e par ndaj ekipit t Sarajevs. Vajzat shkodrane jan nisur pasditen e djeshme nga Shkodra n drejtim t Bosnjs ku do t zhvilloj t tre ndeshjet dhe trajneri Nikolin Leka sht shprehur optimist pr nj paraqitje t mir t ekipit t tij …

Lexo me shume

GRIMA: VLLAZNIA DUHET T KALOJ N DUART E PRIVATIT

Pas krkess zyrtare t Safet Gjicit pr marrjen e Vllaznis, I vetmi q ka reaguar ka qen drejtori sportiv I klubit shkodran Armir Grima. N nj intervist pr televizionin Rozafa, ish- portieri I johur ka ngulur kmb se klubi duhet t kaloj sa m shpejt n duart e privatit por pa dhn emra se n dor t kujt ngaq Bashkia …

Lexo me shume