SPORT

SUKAJ: NJERËZIT E VEÇANTË BËJNË GJËRA TË VEÇANTA

Njerëz të veçantë, bëjnë gola të veçantë. Kështu është shprehur Xhevahir Sukaj pas supergolit të shënuar nga 60 metra distancë në ndeshjen e djeshme ndaj Lushnjës. Sulmuesi i Vllaznisë ndërkohë përveçse për veten, ka folur jo vetëm për veten por edhe për sulmuesin e ri Pusi i cili edhe ai shënoi në këtë ndeshje. Nga ana tjetër, Sukaj ka folur …

Lexo me shume

GJOKA: TREPIKËSH ME VLERË, VLLAZNISË I DUHEN ENDE FITORE

Fitorja 4-0 e Vllaznisë natyrisht që ka kënaqur jo vetëm tifozët por edhe pjestarët e saj. Trajneri Ernest Gjoka që e kishte me shumë siklet një sfidë të tillë, tashmë ndjehet më i lehtësuar pas këtij suksesi dhe në prononcimin e tij për gazetarë u shpreh se skuadra duhet të vazhdojë të luajë e të fitojë në mënyrë që të …

Lexo me shume

VLLAZNIA “DËRRMON” LUSHNJËN. SUKAJ SHËNON EUROGOL

Vllaznia ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 në ndeshjen e rradhës, atë ndaj Lushnjës të zhvilluar pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”. Një tjetër trepikësh ky me shumë vlerë, me të cilin e çojnë në tre pikë diferencën me Teutën ndjekëse e cila është ndalur me një barazim 0-0 në Gjirokastër. Sa i takon ndeshjes së Shkodrës, …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, VLLAZNIA PAK SHANSE PËR TË RIFITUAR TITULLIN

Skuadra kampione e Shqipërisë në volejboll për meshkuj, Vllaznia e Shkodrës, duket se do ta ketë shumë të vështirë të mbrojë titullin kampion. Ecuria e saj në dy fazët e para të kampionatit nuk ka qenë ajo e duhura dhe po ashtu, volejbollistët kuqeblu nuk i kanë bërë një nisje të mirë as fazës së plej-ofit. Sipas kalendarit të kësaj …

Lexo me shume

GJOKA: TREPIKËSHI I LUSHNJËS NJËLLOJ SI AI I SKËNDERBEUT

Trepikëshi me Lushnjën është i njëjtë si me Skënderbeun, Kukësin apo çdo skuadër tjetër dhe prandaj Vllaznia jo vetëm që nuk e nënvlerëson aspak kundërshtarin e rradhës por duhet të japë maksimumin e saj për ta fituar këtë takim. Kjo është deklarata e bërë nga trajneri i saj Ernest Gjoka në konferencën për shtyp të pragndeshjes. Numri 1 i pankinës …

Lexo me shume

VLLAZNIA: ASNJË NËNVLERËSIM PËR NDESHJEN NDAJ LUSHNJËS

Ndeshja Vllaznia- Lushnja që do të luhet të shtunën në orën 14.00 në stadiumin “Loro Boriçi” është duke u vlerësuar maksimalisht në kampin shkodran. Frika e ndonjë nënvlerësimi të mundshëm të kësaj përballje me skuadrën që thuajse ka siguruar rënien nga Superliga, ka vënë në lëvizje drejtuesit kuqeblu.Për këtë ndeshje mungesat në dispozicion të trajnerit Gjoka do të jenë tre. …

Lexo me shume

“ATLETIK” U-13 KTHEHET ME KUPË NGA TURNEU I ITALISË

Premtimi për t’u kthyer nga Italia me trofe është mbajtur nga futbollistët e Akademisë “Atletik Klub Shkodra”. Ata janë kthyer me kupën për grupmoshën U-13 teksa kanë sfiduar ekipet pjesmarrëse në turneun e Roveretos, ekipe këto nga mbarë Bota. Për t’i pritur djemtë kampionë kishin dalë përveç prindërve e familjarëve të tyre, edhe shumë tifozë shkodranë. Kapiteni i këtij ekipi …

Lexo me shume

MALOTA VETËDORËZOHET, TEK VLLAZNIA JANË NË PRITJE TË TIJ

Mbrojtësi i Vllaznisë Renato Malota pritet që në ditët e ardhshme t’i bashkohet ekipit shkodran në stërvitje. Paraditen e së mërkurës bëhet e ditur se ai është paraqitur në organet hetimore të Lezhës për të sqaruar problemet që ai ka patur me drejtësinë kohët e fundit për shkak të procesit të tjetërsimit të pronave në këtë rreth. Por duke qenë …

Lexo me shume

SPECIALISTËT E FUTBOLLIT OPTIMISTË: VLLAZNIA SHPËTON!

Sfidat e mbetura deri në fund të këtij kampionati konsiderohen shumë të vështira edhe nga specialistë të futbollit shkodran. Dy prej tyre, Hysen Zmijani dhe Alban Neziri, kanë qenë të ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” dhe janë shprehur entuziast për ecurinë e Vllaznisë në ndeshjet e mbetura të kampionatit. Por përveç futbollit, në këtë emision është …

Lexo me shume

VLLAZNIA VLERËSIM MAKSIMAL EDHE PËR LUSHNJËN

Fitorja ndaj Skënderbeut ka shtuar entuziasmin tek Vllaznia. Por drejtuesit e saj ndërkohë po mundohen ta mbajnë skuadrën me këmbë në tokë. Ajo ende nuk ka arritur asgjë dhe për këtë arsye, duhet të mendojë vetëm për sfidën e rradhës, atë që do të luhet të shtunën në Shkodër ndaj Lushnjës. Në pamje të parë konsiderohet një sfidë e lehtë …

Lexo me shume