Wednesday , 20 June 2018

SPORT

ZMIJANI NUK LEJON MEDIAT TĖ FILMOJNĖ SEANCĖN STERVITORE!

Njė situaT aspak e zakonshmė ka kapluar ekipin e Vllaznise ku nė stervitje nuk shikohet “bėrthama” e ekipit por vetėm 2 apo 3 lojtarė me experience, tė tjėrėt futobllista janė nga akademia. Gjate seancės stervitore nė ambjentet e fushės “Reshit Rusi” tė ditės sė hėnė grupi I gjirimit tė TV ROZAFA nuk ėshtė lejuar tė filmojė seancėn stervitore me urdhėr …

Lexo me shume

MBYLLET FUSHATA, MBYLLEN DYERT E STADIUMIT PĖR MEDIAT

Kur dukej se gjėrat po shkonin mirė me punimet e stadiumit “Loro Boriēi” edhe pas pėrfundimit tė fushatės elektorale, tashmė ka ndodhur e kundėrta.  Ditėt e fundit numri i punonjėsve qė janė parė tė punojnė nė tribunėn qendrore nuk ka qenė mė shumė se 10-15 vetė, ndėrsa as grupi i xhirimit tė TV ROZAFA nuk ėshtė  lejuar tė hyjė nė …

Lexo me shume

GRIMA: KĖTO DITĖ DO TĖ FIRMOSIM ME 3-4 LOJTARĖ TĖ HUAJ

Nėse deri mė tani nga Vllaznia ka patur vetėm largime lojtarėsh, shumė shpejt do tė ndodhė edhe e kundėrta. Do nisin ardhjet e tyre dhe kjo gjė konfirmohet nga ana e drejtorit sportiv tė klubit shkodran Armir Grima. Nė njė prononcim pėr televizionin Rozafa ai ka shpjeguar se trajneri Zmijani ka paraqitur njė listė tė lojtarėve qė do tė largoheshin …

Lexo me shume

MIQĖSORJA E VETERANĖVE VLLAZNIA- DINAMO ZAGREB

Pas ndeshjes Shqipėri- Serbi me tė cilėn ėshtė menduar tė inagurohet stadiumi “Loro Boriēi” nė fillimin e muajit tetor, njė tjetėr ndeshje e   madhe pritet tė zhvillohet nė kėtė stadium. Pikėrisht ajo nė mes veteranėve tė futbollit tė Vllaznisė dhe atyre tė ekipit tė mirėnjohur kroat Dinamos sė Zagrebit. Lajmi ėshtė bėrė I ditur pėr televizionin Rozafa nga pėrgjegjėsi teknik …

Lexo me shume

FSHF INSPEKTON “RESHIT RUSIN”. PROBLEME PĖR LIĒENSIMIN

Pėrfaqėsues tė Federatės Shqiptare tė Futbollit kanė qenė ditėn e djeshme nė Shkodėr pėr tė vėzhguar fushėn sportive “Reshit Rusi” dhe pėr tė dhėnė verdiktin e saj nėse ajo mund tė liēensohet pėr zhvillimin e ndeshjeve zyrtare tė Vllaznisė nė tė. Natyrisht qė ka disa probleme sidomos me distancėn e pjesės sė betonit pas dy portave apo dhe gjėra tė …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE MĖSON SHORTIN E LIGĖS SĖ KAMPIONEVE

Mesditėn e sotme nė Nion tė Zvicrės ėshtė hedhur shorti i Ligės sė Kampioneve pėr futbollin e femrave. Ky short ka qenė me interes pėr ekipin e Vllaznisė sė Shkodrės, kampion nė fuqi i Shqipėrisė. Pas hedhjes sė shortit, ka rezultuar qė Vllaznia do tė luajė nė grupin e parė, ndeshjet e tė cilit do tė luhen nė Bosnjė- Hercegovinė. …

Lexo me shume

VLLAZNIA, DERI TANI KA VETĖM LARGIME LOJTARĖSH

Ekipi i Vllaznisė prej disa ditėsh ka nisur pėrgatitjet pėr sezonin e ri futbollistik. Por deri mė tani, nga rradhėt e kuqebluve ka vetėm largime dhe asnjė afrim. Kjo megjithatė nuk do tė thotė se gjėrat nuk janė nė rrugėn e duhur. Drejtuesit e stafit teknik bashkė me ato tė klubit, janė duke punuar prej kohėsh pėr tė gjetur lojtarėt …

Lexo me shume

SHTUBINA FIRMOS ME VLLAZNINĖ, AKORD EDHE ME LIKĖN

Ndriēim Shtubina do tė jetė pjesė e Vllaznisė edhe pėr sezonin e ardhshėm futbollistik. Mesfushori shkodran ka firmosur kontratėn e re me klubin kuqeblu paraditen e sė shtunės dhe mė pas, ai bashkė me administratorin Neritan Kalamishi kanė hedhur firmė nė kontratėn e re qė do ta mbajė kėtė futbollist pjesė tė Vllaznisė edhe pėr sezonin 2015- 2016. Mesfushorit 28 …

Lexo me shume

SAMUEL NIKAJ, SHUMĖ PRANĖ PANKINĖS SĖ TĖRBUNIT

Pas largimit tė Elvis Plorit nga pankina e Tėrbunit, njė tjetėr shkodran mund ta pasojė atė nė kėtė post. Ai ėshtė Samuel Nikaj, trajneri i sapo liēensuar me UEFA PRO, i cili nė javėt e fundit tė sezonit qė sapo pėrfundoi drejtoi Mamurrasin. Pėrveēse fjalėve qė kanė qarkulluar pėr kėtė kandidaturė, ashtu si edhe e ndonjė trajneri tjetėr, me Nikajn …

Lexo me shume

KĖSHILLI BASHKIAK, 100 MILIONĖ LEKĖ PĖR VLLAZNINĖ

Mbledhja e fundit e Kėshillit Bashkiak Shkodėr e zhvilluar paraditen e sė mėrkurės  ėshtė shoqėruar me njė tjetėr miratim fondi pėr klubin e futbollit Vllaznia. Bėhet fjalė pėr 75 milionė lekė tė vjetra qė janė dhėnė pėr ekipin nė mėnyrė qė ai tė nisė sezonin e ri duke qenė se koha deri nė mbledhjen e Kėshillit tė ardhshėm ėshtė e …

Lexo me shume