Friday , 30 October 2020

SPORT

UENDI VECAJ, PROVE 10 DITORE TEK DINAMO E ZAGREBIT

Një nga futbollistët e rinj më të talentuar të Vllaznisë, mesfushori Uendi Vecaj, që prej ditës së djeshme ka nisur një stërvitje 10 ditore tek Dinamo e Zagrebit. Kjo gjë i është mundësuar nga vetë drejtuesit e klubit shkodran të cilët kanë nisur një fazë bashkëpunimi me klubin e njohur kroat. Ky stazh pune që mesfushori 20 vjeçar do të …

Lexo me shume

ISH- KAPITENI I VLLAZNISE, NDRIÇIM SHTUBINA KOMENTON STATUSIN NE “FB” TE LARGIMIT NGA VLLAZNIA

Nepermjet nje postimi ne rrjetin social “facebook”, kapiteni i Vllaznise, Ndricim Shtubina lajmeroi per largimin e tij me ekipin e Vllaznise. Mos-arritja e marreveshjes me drejtuesit shkodrane krijoi “divorcin” mes te dyja paleve. Por, ndryshe nga ajo cfare shkruan ne “fb”, Shtubina deklaron se eshte i gatshem te rikthehet kurdo tek Vllaznia dhe pret nje oferte nga drejtuesit. Ish-kapiteni i …

Lexo me shume

VLLAZNIA, NIS JAVA VENDIMTARE PËR MERKATON

Java që ka nisur sot pritet të jetë vendimtare për merkaton e Vllaznisë. Disa nga futbollistët që mbyllën sezonin e fundit me të, janë ende në dyshim për vazhdimësinë ngaqë kanë disa klauzola në to për të cilat do të negociohet me drejtuesit e klubit. njëri prej tyre është kapiteni Shtubina i cili në fakt nuk është duke u stërvitur …

Lexo me shume

PROBLEMET E VLLAZNISË, ASNJË NDIKIM TEK MERKATOJA

Çështja “Gea Sport” dhe bllokimi I llogarive nga ana e Përmbarimit ka krijuar jo pak probleme tek Vllaznia.Megjithatë denoncimi I fundit I bërë nga Bashkia Shkodër në Prokurori për këtë problem teksa konsideron gjithçka si mashtrim, pritet të japë efektin e vet shumë shpejt. Prokuroria ka nisur hetimet e veta për të vërtetuar të gjithë sjelljen e Qendrës për Ndërmjetësim …

Lexo me shume

JAVA E ARDHSHME MUND TË SJELLË KONTRATAT E PARA TEK VLLAZNIA

Java e ardhshme pritet të sjellë edhe lëvizjet e para në merkato për Vllazninë. Futbollistët me të cilët drejtuesit e saj po bisedojnë, janë të shumtë. Bëhet fjalë edhe për lojtarë të kampionatit shqiptar por edhe për të huaj. Natyrisht që futbollistët në këtë periudhë janë në pritje të ofertave të ndryshme dhe për këtë arsye, e kanë pak të …

Lexo me shume

BASHKIA SHKODËR ÇON NË PROKURORI “MED ART” PËR VLLAZNINË

Bashkia Shkodër ka dërguar në Prokurori Gjykatën e Ndërmjetësit dhe Arbitrazhit Tregtar , Qendrën “Med Art” e cila një vit më parë I ka dhënë të drejtë kompanisë zviceriane “Gea Sport” në pretendimet e saj ndaj klubit Vllaznia. Ky vendim ka sjellë edhe bllokimin e llogarive të klubit shkodran. Vendimi për dërgimin e kësaj kompanie në Prokurori e ka bërë …

Lexo me shume

“ANALIZA 2” NË BASHKI. VLLAZNIA TEMË DISKUTIMESH E DEBATESH

Problemet që po has Vllaznia në merkato apo dhe në përgatitjet për sezonin e ri futbollistik, kanë qenë tema kryesore e diskutimeve të takimit të dytë të zhvilluar në zyrën e kryebashkiakes Ademi, në mes të saj dhe drejtuesve të klubit apo dhe pjestarëve të Këshillit Bashkiak. Një takim i tillë është zhvilluar pasditen e së enjtes dhe në fakt …

Lexo me shume

VLLAZNIA PLANIFIKON FAZEN PËRGATITORE NË MAL TË ZI

Vllaznia prej 10 ditësh ka nisur stërvitjen në Shkodër, stërvitje që janë duke u zhvilluar aktualisht në fushën sportive “Reshit Rusi”. Natyrisht që temperaturat e larta nuk favorizojnë një stërvitje ashtu si duhet megjithatë kjo gjë do të vazhdojë edhe për rreth dy javë. Themi kështu pasi stafi teknik është duke menduar për zhvillimin e një faze përgatitore intensive në …

Lexo me shume

MALAZEZI MARTINOVIÇ NUK E BIND STAFIN, LARGOHET NGA VLLAZNIA

Lojtari malazez i ardhur në provë tek Vllaznia Nikolla Martinoviç, nuk ka arritur dot të bindë stafin teknik. Ai ka zhvilluar vetëm dy seanca me kuqeblutë dhe në fund të tyre, ka qenë trajneri Cungu ai që i ka bërë të ditur vendimin për të mos e patur më në planet e tij ngaqë nuk ka treguar asgjë nga vlerat …

Lexo me shume

PREZANTOHET TRAJNERI I KOMBETARES CHRISTIAN PANUCCI

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit tashmë ka zyrtarisht në krye një trajner të ri. Gjatë një konference për mediat, presidenti i FSHF-së, Armando Duka, ka zyrtarizuar tashmë se për 2 vite  e 4 muaj drejtimin e kuqezinjve do ta ketë 44- vjeçari, Christian Panucci. Panuçi ka mbajtur veshur fanellat e ekipeve me emër në evropë  Milan, Real Madrit, Roma dhe Inter. 44- …

Lexo me shume