Friday , 30 October 2020

SPORT

MARTINOVIÇ NË PROVË TEK VLLAZNIA, LIKA DREJT LAÇIT

Pavarësisht se është deklaruar që nuk do të ketë futbollistë në provë, tek Vllaznia kanë filluar të vijnë lojtarë që duan të tregojnë vlerat e tyre dhe të bindin stafin teknik në mënyrë që më pas të firmosin kontratat me klubin shkodran. Pasditen e së hënës në stërvitjen e kuqebluve ka qenë i pranishëm malazezi Nikolla Martinoviç, i cili mësohet …

Lexo me shume

EDON HASANI VENDOS KËTË JAVË PËR TË ARDHMEN E TIJ

Ka ditë që përflitet emri i tij si përforcim i mundshëm i Vllaznisë për sezonin e ri por Edon Hasani ende nuk e ka dhënë përgjigjen përfundimtare. Shumëkush është çuditur nga kjo shtyrje e vendimit të tij por arsyeja e vërtetë që ai nuk ka vendosur, duket se ka të bëjë me tjetër gjë. Mesfushori shkodran mësohet të ketë marrë …

Lexo me shume

VLLAZNIA HEDH SYTË NGA TREGU I HUAJ I FUTBOLLISTËVE

Skuadra e Vllaznisë e ka kaluar pushim këtë fundjavë. Trajneri Armando Cungu ka vendosur kështu në mënyrë që të mos I ngarkohë nga ana fizike futbollistët sepse procesi stërvitor ende nuk ka nisur me ngarkesat e duhura. Kjo lloj stërvitje do të vazhdojë të paktën deri javën tjetër sepse normalisht në kampionatin shqiptar, ekipet shfrytëzojnë një periudhë 6 javore para …

Lexo me shume

KATËR SHKODRANË SHPALLEN NËNKAMPIONË BALLKANI

Pas paraqitjeve të mira që bëri kombëtarja e të rriturve në volejboll që ishte shumë pranë kualifikimit për në fazën finale të Kampionatit Europian, edhe kombëtarja e 20 vjeçarëve ka arritur një tjetër sukses. Ajo është shpallur nënkampione Ballkani. Ka ndodhur kështu pas përfundimit të ndeshjeve që u zhvilluan në Prishtinë të Kosovës dhe volejbollistët tanë kanë arritur të bëjnë …

Lexo me shume

MERKATOJA NË VENDNUMËRO, VLLAZNIA PA ASNJË BLERJE

Ndonëse stërvitja e Vllaznisë ka nisur që prej një jave, në rradhët e këtij ekipi nuk ka ende asnjë futbollist të ofruar nga merkatoja. Pavarësisht përpjekjeve të drejtuesve për të konkretizuar marrjen e ndonjë lojtari cilësor, një gjë e tillë ende nuk është bërë realitet. Nisur nga kjo, situata nuk është shumë komode për stafin kuqeblu. Në seancat stërvitore vazhdojnë …

Lexo me shume

MERKATOJA E KLUBIT VLLAZNIA, E BLLOKUAR NGA BORXHET!

Qe nga muaji Maj, organizata Intelektualet e Rinj Shprese ne Shkoder po monitoron veprimtarine e shoqerise se klubit te futbollit Vllaznia. Kjo organizate eshte fokusuar ne rritjen e transparences dhe mbajtjen e pergjegjshmerise ndaj taksa-paguesve shkodrane nga drejtuesit e klubit Vllaznia. Drejtori ekzekutiv i kesaj organizate, Blendi Dibra, ne nje interviste per Tv Rozafa tregon se si rezultat i kontrollit …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” DO TË NISË STËRVITJEN PARADITEN E SË PREMTES

Paraditen e së premtes do të nisë stërvitjen edhe Vllaznia B. Ekipi i dytë i klubit shkodran siç dihet do të marrë pjesë në kategorinë e parë të futbollit shqiptar në sezonin e ri. Trajner i këtij ekipi do të jetë sërish Ervis Kraja. Ky i fundit në një intervistë për televizionin Rozafa ka bërë të ditur se baza e …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË MERKATO, SYNON DISA LOJTARË CILËSORË

Prej së premtes të kaluar ekipi i Vllaznisë vijon me procesin stërvitor dhe pjesë  e tij janë vetëm 22 futbollistët të cilët e kanë nisur atë që nga dita e parë. Ndonëse flitet për shumë emra të tjerë si kandidatë të mundshëm për veshjen e fanellës kuqeblu, për momentin asnjëri prej tyre nuk mund të quhet pjesë e skuadrës shkodrane. …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI, LUSHNJA- VLLAZNIA ËSHTË NDESHJA E PARË

Kampionati i ri i futbollit do te nise nga Lushnja per ekipin e Vllaznise. Ky ka qene verdikti i goglave te shortit, short ky qe eshte hedhur paraditen e se martes ne zyrat e Federates Shqiptare te Futbollit. Per ta hedhur ate kane qene te pranishem sekretari i pergjithshem i Federates Ilir Shulku dhe shefi i Sektorit te Garave Lysien …

Lexo me shume

VLLAZNIA ENDE ASNJË AKORD ME EDON HASANIN

Pavarësisht zërave për një akord të arritur në mes drejtuesve të Vllaznisë dhe mesfushorit Edon Hasani, në realitet duket se kjo nuk ështe e përfunduar. Në rrjete sociale paraditen e së hënës është shkruar për një çështje të mbyllur por burime pranë klubit shkodran nuk e konfirmojnë një gjë të tillë. Kjo gjë nuk do të thotë se nuk mund …

Lexo me shume