Wednesday , 25 November 2020

SPORT

VLLAZNIA MBET PA MIQËSORE KËTË FUNDJAVË

Pas miqësore me Laçin të zhvilluar të mërkurën që shkoi, stafi teknik I Vllaznisë kishte planifikuar që të zhvillonte një tjetër miqësore këtë të shtunë por për arsye të ndryshme ajo nuk është zhvilluar. Në fakt edhe nuk ka qenë shumë e nevojshme sepse aktualisht nuk ka patur lojtarë të huaj në provë, të cilët do të testoheshin për vlerat …

Lexo me shume

HAMDI SALIHI SHËNON DYGOLËSH NË AUSTRI

Sulmuesi shkodran Hamdi Salihi vazhdon të shënojë në kampionatin austriak të futbollit. Këtë gjë e ka bërë edhe në ndeshjen e së premtes, atë të vlefshme për javën e tretë të këtij kampionati teksa ka shënuar një dygolësh duke ndihmuar ekipin e tij të fitojë me rezultatin 3-2. Ndeshja është luajtur në transfertë, pikërisht në fushën e Austria Listenau. Kanë …

Lexo me shume

PREZANTOHET GILMAN LIKA: BËJ MË TË MIRËN PËR VLLAZNINË

Përderisa kthehem tek ekipi i zemrës, tek ekipi që jam rritur, sigurisht që është një emocion i veçantë. Këto kanë qenë fjalët e para të mesfushorit Gilman Lika gjatë prezantimit si futbollist i Vllaznisë. Një ditë pas firmës së hedhur në kontratë, ai ka dalë para gazetarëve teksa ka premtuar se do të japë më të mirën për këtë skuadër. …

Lexo me shume

GILMAN LIKA FIRMOS ME EKIPIN E VLLAZNISE

Gilman Lika eshte zyrtarisht futbollist i Vllaznise. Ndonese kishte disa dite qe perflitej nje gje e tille, vetem mesditen e se Enjtes eshte konkretizuar çdo gje me firmosjen e kontrates. Mesfushori shkodran ka firmosur me klubin kuqeblu nje kontrate dyvjeçare me te drejte rishikimi ne fund te sezonit te pare. Ai rikthehet te luaje ne Shkoder pas disa sezonesh dhe …

Lexo me shume

VLLAZNIA BARAZON 1-1 NË MIQËSOREN ME LAÇIN

Vllaznia ka barazuar 1-1 në miqësoren e parë të kësaj vere. Ajo është luajtur pasditen e së mërkurës në Laç ndaj skuadrës vendase. Golin e vetëm të kësaj ndeshje për kuqeblutë e ka shënuar blerja më e goditur e merkatos së saj, Edon Hasani. Trajneri Cungu ka aktivizuar në formacionin bazë edhe dy lojtarët që ishin në provë, sulmuesin boshnjak …

Lexo me shume

FESTIM METI DHURON BAZË MATERIALE PËR ÇIKLISTËT E VLLAZNISË

Temperaturat e larta të këtij fillim-gushti nuk i kanë penguar çiklistët e Vllaznisë të jenë çdo ditë në stërvitje. Arsyeja është e thjeshtë: Ata përgatiten për të marrë pjesë në Kampionatin Ballkanik që do të zhvillohet në Rumani. Ndërkohë, gjatë këtyre ditëve pranë tyre është gjendur edhe ish- çiklisti i Vllaznisë Festim Meti i cili jeton prej vitesh në Itali. …

Lexo me shume

VLLAZNIA, ASNJË INTERESIM PËR PORTIERIN MOÇKA

Merkatoja e futbollit shqiptar dalëngadalë po shkon drejt pikës më intensive të saj dhe natyrisht që çdo ditë ka lajme të ndryshme që qarkullojnë për afrime të mundshme futbollistësh nga ekipet tona. Tek Vllaznia është e vërtetë që po kërkojnë një portier cilësor dhe në media, në dy raste është paraqitur emri i portierit vlonjat Shpëtim Moçka si kandidat i …

Lexo me shume

MIQËSORJA ME LAÇIN, TEST PËR LOJTARËT E ARDHUR NË PROVË

Tek Vllaznia vazhdojnë ardhjet e futbollistëve në provë. Në stërvitjen e së hënës përveç mesfushorit kosovar Alban Ramadani dhe sulmuesit boshnjak Nedo Turkoviç, ka qenë i pranishëm edhe një portier. Bëhet fjalë për Ndriçim Kojelin, një shqiptar që jeton prej vitesh në Belgjikë ku dhe është marrë me futboll. Ai është 20 vjeç, 1 metër e 94 centimetra i gjatë …

Lexo me shume

EMANUEL LUSHI SHPALLET FITUES I KUPËS NË AMERIKË

Një peshëngritës shkodran është shpallur këto ditë fitues i Kupës së Amerikës. Garat janë zhvilluar para pak ditësh dhe ish- sportisti i Vllaznisë Emanuel Lushi ka dominuar mbi të tjerët duke zënë vendin e parë në peshën e tij dhe duke merituar tre medalje të arta. Ky peshëngritës ka disa muaj që është spostuar nga Shqipëria në Amerikë ku është …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VJEN PËR PROVË SULMUESI BOSHNJAK TURKOVIÇ

Ardhja e Edon Hasanit nuk mjafton për ndërtimin e skuadrës që dëshirojnë të gjithë në Shkodër. Drejtuesit e Vllaznisë e dinë fare mirë këtë gjë dhe për këtë arsye, janë vënë në lëvizje për të gjetur edhe të tjerë lojtarë cilësorë. Natyrisht që nevoja më e madhe është gjetja e një sulmuesi. Pikërisht për këtë, mësohet se sot ka mbërritur …

Lexo me shume