Friday , 27 November 2020

SPORT

EMANUEL LUSHI SHPALLET FITUES I KUPËS NË AMERIKË

Një peshëngritës shkodran është shpallur këto ditë fitues i Kupës së Amerikës. Garat janë zhvilluar para pak ditësh dhe ish- sportisti i Vllaznisë Emanuel Lushi ka dominuar mbi të tjerët duke zënë vendin e parë në peshën e tij dhe duke merituar tre medalje të arta. Ky peshëngritës ka disa muaj që është spostuar nga Shqipëria në Amerikë ku është …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VJEN PËR PROVË SULMUESI BOSHNJAK TURKOVIÇ

Ardhja e Edon Hasanit nuk mjafton për ndërtimin e skuadrës që dëshirojnë të gjithë në Shkodër. Drejtuesit e Vllaznisë e dinë fare mirë këtë gjë dhe për këtë arsye, janë vënë në lëvizje për të gjetur edhe të tjerë lojtarë cilësorë. Natyrisht që nevoja më e madhe është gjetja e një sulmuesi. Pikërisht për këtë, mësohet se sot ka mbërritur …

Lexo me shume

PAS HASANIT PRITEN FIRMA TË TJERA TEK VLLAZNIA

Edon Hasani ishte I pari futbollist I ardhur tek Vllaznia në merkaton e verës. Një goditje shumë e rëndësishme por që nuk do të jetë e vetmja. Pas tij, priten edhe të tjerë futbollistë cilësorë për të ardhur. I dyti mund të jetë një tjetër shkodran, Gilman Lika. Mesfushori 30 vjeçar prej kohësh ka shprehur dëshirën për t’u rikthyer në …

Lexo me shume

VLLAZNIA BËN GODITJEN E PARË.FIRMOS ME EDON HASANIN

Pas shumë përpjekjesh, Vllaznia bën realitet blerjen e futbollistit të parë në këtë merkato vere. Dhe në fakt kemi të bëjmë me një goditje shumë të rëndësishme. Kuqeblutë kanë bërë realitet firmosjen me një nga mesfushorët më të mirë të kampionatit shqiptar, shkodranin Edon Hasani. Bisedimet me të kishin kohë që kishin nisur por vetëm mesditën e sotme janë konkretizuar. …

Lexo me shume

HAMDI SALIHI SHËNON GOLIN E PARË PAS RIKTHIMIT NË AUSTRI

Hamdi Salihi nuk e harron dot zakonin e tij për të shënuar në portat kundërshtare pavarësisht se me cilin ekip dhe në cilin kampionat luan. Të njëjtën gjë ai ka filluar të bëjë sërish në Austri, tashmë me ekipin e tij të ri Wiener. Në ndeshjen e pasdites të së premtes, e vlefshme për javën e dytë të ligës së …

Lexo me shume

NDRIÇIM SHTUBINA “GJEN” EKIP. FIRMOS PËR KUKËSIN

Ndriçim Shtubina pas largimit nga Vllaznia, nuk ka mbetur shumë kohë pa skuadër. I kanë mjaftuar pak orë bisedime dhe në fund ka gjetur akordin për ekipin e ri. Bëhet fjalë për kampionët në fuqi të vendit, ata të Kukësit, me të cilët ish- kapiteni kuqeblu ka arritur akordin dhe ka firmosur kontratën e re. Kjo pasi, ka arritur edhe …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA BASHKËPUNIM ME ATË TË BURASPORIT

Akademia Vllaznia në kuadrin e rritjes së bashkëpunimit me Akademi të tjera të Rajonit, së fundi ka krijuar një marëdhënie me atë të Burasporit të Turqisë. Për këtë arsye, ekipi i 14 vjeçarëve të kësaj të fundit, ka qenë pasditen e së enjtes në Shkodër për të luajtur një ndeshje miqësore me bashkëmoshatarët e tyre shkodranë. Takimi është luajtur në …

Lexo me shume

SERBËT REZULTOJNË TË PAVLEFSHËM, FIRMOSIN TAFILI E MARKU

Dy futbollistët serbë të ardhur për provë tek Vllaznia, janë stërvitur vetëm dy ditë me ekipin dhe më pas janë larguar nga Shkodra. Vendimi për largimin e tyre është marrë nga ana e stafit teknik të kësaj skuadre sepse portieri Zogoviç dhe mbrojtësi Otasheviç nuk kanë arritur t’i bindin Cungun dhe ndihmësit e tij. Këta të fundit pasditen e së …

Lexo me shume

MUNGESA E TRANSPARENCES PER KLUBIN E FUTBOLLIT VLLAZNIA

Bashkia Shkoder vijon te mos respektoje rregullat per transparencen dhe informimin e publikut persa I perket klubit te futbollit Vllaznia. Nepermjet nje shkrese drejtuar shoqerise publike “klubi futbollit Vllaznia”, komisioneri per te drejten e informimit dhe mbrojtjen e te dhenave personale tregon se shoqeria Vllaznia nuk respekton as rregullat me elementare te transparences dhe informimit te publikut. Ky komision ben …

Lexo me shume

VLLAZNIA, NË PROVË VIJNË EDHE DY FUTBOLLISTË SERBË

Rituali i përvitshëm i sezoneve të mëparshme, shoqëruar me ardhjen dhe ikjet e shumë futbollistëve të huaj për provë, rikthehet sërish tek Vllaznia. Ndonëse stafi teknik i saj kishte paralajmëruar se sivjet do të ishte ndryshe, në fakt po rezulton e njëjta gjë. Në stërvitjen e pasdites të së mërkurës kanë qenë të pranishëm edhe dy futbollistë serbë. Bëhet fjalë …

Lexo me shume