SPORT

TĖ ENJTEN KAMPIONATI I ATLETIKĖS PĖR 20 VJEĒARĖT

Pasditen e sė enjtes nė Tiranė do tė zhvillohet kampionati kombėtar i atletikės pėr 20 vjeēarėt. Nė tė do tė marrin pjesė tė gjithė ekipet e vendit mes tė cilėve edhe Vllaznia e cila do tė shkojė nė kėtė veprimtari me pėrbėrje tė plotė. Sipas njėrit prej trajnerėve tė kėtij ekipi, pikėrisht Fatjon Serhatit, objektivi i Vllaznisė edhe nė kėtė …

Lexo me shume

“SPORT ARENA”, DEBATE RRETH SĖ ARDHMES SĖ VLLAZNISĖ

Ēėshtja e projektit tė stadiumit “Loro Boriēi” dhe perspektiva e ardhshme e Vllaznisė, kanė qenė temat kryesore tė emisionit “Sport Arena” tė kėsaj jave nė televizionin Rozafa. Tė ftuarit nė kėtė emision, natyrisht qė janė bashkuar me keqardhjen e banorėve tė shtėpive rreth e qark stadiumit qė mendohet tė prishen. Nė kėtė ide kanė qenė tė gjithė tė ftuarit, qė …

Lexo me shume

“LORO BORIĒI”, ASKUSH NUK PUNON NE STADIUM

Sot bėhen 7 ditė qė nga momenti kur nisėn punimet nė stadiumin “Loro Boriēi”. Njė javė mė pas, nė kėtė impiant sportiv askush nuk shihet duke punuar e kjo ėshtė absurdja teksa nė fillim u tha se Bashkia Shkodėr po bėhej pengesė pėr nisjen e punimeve por nė fakt, problemi duket se paska qenė tek mungesa e projektit pėrfundimtar tė …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FUTSALLĖS ELIMINOHET NGA KUPA

Ėndrra e ekipit tė futsallės sė Vllaznisė pėr tė fituar Kupėn e Shqipėrisė sė kėtij sezoni, ka marrė fund pasditen e sė enjtes. Nė ndeshjen gjysmėfinale ndaj ekipit tė Ali Demit, ndeshje kjo e luajtur nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, miqtė nga Tirana kanė luajtur mė mirė dhe kanė fituar me rezultatin 6-3. Duket se tek futbollistėt shkodranė kishte …

Lexo me shume

TRAJNERI ZMIJANI: DO KĖRKOJMĖ FITOREN ME LAĒIN

Mungesat e shumta nuk po I ndahen pėr asnjė moment ekipit tė Vllaznisė teksa nė ndeshjen e rradhės me Laēin, pėrveē mungesave tė mėparshme, do tė mungojnė edhe dy mbrojtėsit e qendrės, Beqiri dhe Pjeshka. Megjithatė trajneri Luan Zmijani nė prononcimin e tij pėr mediat pas stėrvitjes sė sotme, ka shprehur besimin e tij tė plotė se skuadra do tė …

Lexo me shume

VLLAZNIA- LAĒI LUHET TĖ SHTUNĖN ORA 16.00 NĖ KRUJĖ

Prishja e tribunės qendrore tė stadiumit “Loro Boriēi” e bėn tė pamundur zhvillimin e ndeshjeve tė mbetura tė Vllaznisė nė kėtė impiant sportiv. Nė fakt, kishte njė ide pėr zhvillimin e dy ndeshjeve tė mbetura, asaj ndaj Laēit dhe Skėnderbeut nė kėtė stadium por nė fakt kjo nuk ėshtė e lejueshme sepse prishja e tribunės qendrore nuk ėshtė shoqėruar me …

Lexo me shume

PUNIMET NĖ “LORO BORIĒI” NISIN PAS DY JAVĖSH

E ndėrsa tribuna qendrore e stadiumit “Loro Boriēi” ėshtė shembur tashmė plotėsisht, nisja e punimeve pėr ndėrtimin e tribunės sė re ka shumė tė ngjarė tė zgjasė edhe pėr dy javė tė tjera. Kjo sepse ende nuk ka mbaruar projekti pėrfundimtar i stadiumit. Ditėn e sotme, nė ambjentet e tij kanė qenė tė pranishme dy firma tė kontraktuara nga ana …

Lexo me shume

“LORO BORIĒI”, TEMĖ DEBATI NĖ “SPORT ARENA”

Ndėrtimi i stadiumit “Loro Boriēi” sigurisht qė ėshtė njė lajm i mirė pėr tė gjithė shkodranėt dhe kuptohet qė mund tė ketė njerėz qė janė kundėr kėtij investimi. Megjithatė, ajo qė konstatohet ėshtė se ka zėra kundėr mėnyrės sė pėrzgjedhjes sė projektit, fondit qė do lėvrohet dhe cilėsisė sė punimeve. Ka tė tjerė qė mendojnė se mes Bashkisė Shkodėr dhe Qeverisė …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FUTSALLES MUND 4-3 TIRANEN

Vllaznia e futsallės e ka nisur mbarė rrugėtimin e saj nė Kupėn e Shqipėrisė. Nė ndeshjen ēerekfinale, atė ndaj Tiranės tė luajtur pasditen e djeshme, djemtė e drejtuar nga trajneri Ardit Behari kanė arritur njė fitore me shumė vlera me rezultatin 4-3 duke siguruar kėshtu kalimin pėr nė gjysmėfinale. Ndeshja ėshtė shoqėruar me rivalitet dhe pjesa e parė do kishte …

Lexo me shume

FADROMAT NISIN PUNEN NĖ STADIUMIN “LORO BORIĒI”

Gjatė vizitės sė tij nė Shkodėr, kryeministri Rama ka inaguruar edhe nisjen e punimeve tė rikonstruksionit tė stadiumit “Loro Boriēi”. Ndonėse Bashkia Shkodėr kishte deklaruar se punimet nuk mund tė nisnin pa patur njė projekt nė zyrat e saj, fadromat gjithsesi kanė nisur punėn paraditen e sė dielės pėr prishjen e tribunės qendrore. Ajo qė ka folur e para ka …

Lexo me shume