Saturday , 24 March 2018

SPORT

ÇESHTJET GJYQESORE, KLUBI VLLAZNIA HUMB NJE TJETER GJYQ

Problemet e llogarive bankare të klubit Vllaznia vijojnë të shtohen. Lojtarët dhe stafi i ekipit shkodran akoma nuk ka marrë rrogat e plota e kjo ndodh për shkak se llogaritë bankare vijojnë të jenë të bllokuara prej kohësh. Por, një tjetër problem duket se ka lindur. Kështu, një ish-punonjës i klubit Vllaznia me inicialet B.D ka hedhur në gjyq klubin …

Lexo me shume

GJOKA: VLLAZNIA E KA DOMOSDOSHMËRI FITOREN ME KAMZËN

Vllaznia është në prag të greminës dhe patjetër që për t’i shpëtuar rënies në të, i duhet të fitojë pikësëpari ndaj Kamzës në ndeshjen e rradhës. Kjo është deklarata e bërë nga trajneri i saj Ernest Gjoka në konferencën e shtypit të kësaj pragndeshje ndonëse ekipi do të ketë sërish mungesa. Nga ana tjetër i pyetur në lidhje me zhurmën …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 FITON 2-0 TË PRAPAMBETURËN ME INTERNACIONAL

Vllaznia U-19 ka arritur të fitojë ndeshjen e prapambetur të kampionatit, atë ndaj ekipit Internacional. Kjo ka qenë një ndeshja e javës së 10-të të kampionatit, ajo që nuk u luajt të shtunën  e kaluar për shkak të reshjeve të shumta të shiut që pushtuan fushën sportive “Reshit Rusi”. Kuqeblutë e trajnerit Luan Zmijani kanë arritur të fitojnë me rezultatin …

Lexo me shume

ANTON QAFARENA NE FINALEN E KUPËS SË GJERMANISË

Vetëm pak muaj i janë dashur volejbollistit shkodran Anton Qafarena të shndërrohet në një nga protagonistët kryesorë të ekipit të tij gjerman Buhl. Mbrëmjen e së mërkurës, është zhvilluar ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Gjermanisë dhe përballë këtij ekipi ka qenë Hercing. Ndeshja ka qenë e fortë por ekipi i shkodranit 20 vjeçar ka shfaqur më shumë dëshirë dhe grintë …

Lexo me shume

ZEKA: NUK KA PATUR DHUNË NDAJ FUTBOLLISTËVE TË TIRANËS

Pavarësisht deklaratave të Klubit të Tiranës për gjoja dhunë të ushtruar nga forcat e rendit ndaj futbollistëve të tyre, Klubi Vllaznia e ka mohuar një gjë të tillë. Këtë e ka deklaruar për mediat drejtori sportiv Eugent Zeka i cili njëkohësish ka shpjeguar edhe arsyet e nervozismit të tij me arbitrat në përfundim të ndeshjes së djeshme. Ndërkohë, i pyetur …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 1-0 NDAJ TIRANËS, POR ELIMINOHET NGA KUPA

Vllaznia ka arritur të fitojë 1-0 në ndeshjen e kthimit të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë ndaj Tiranës por kjo fitore nuk i ka mjaftuar asaj të kalonte në çerekfinale pasi kishte humbur me rezultatin 0-2 ndeshjen e parë në kryeqytet. Goli i Arlind Kalajës në minutën e 59-të ka qenë i vetmi në këtë ndeshje dhe ndonëse …

Lexo me shume

IZMIR SMAJLAJ STËRVITJE NË SAN MARINO PËR EUROPIANIN

Kampioni I Europës në salla të mbyllura në atletikë, Izmir Smajlaj, prej disa ditësh është duke u stërvitur në San Marino. Një gjë e tillë ka ardhur për shkak të mungesës së kushteve stërvitore, pra mungesën e sallave të mbyllura në vendin tonë. Pikërisht për këtë, teksa atleti shkodran pretendon të fitojë sërish titullin e kampionit të Europës që e …

Lexo me shume

NAKO: VLLAZNIA KA NEVOJË MË SHUMË SE KURRË PËR MBËSHTETJE

Vllaznia ka nevojë më shumë se kurrë për mbështetje nga opinioni sportiv, nga mediat, nga specialistët në mënyrë që të kalojë këtë moment të vështirë që ajo po kalon. I këtij mendimi është shprehur anëtari i Bordit Mbikëqyrës të klubit shkodran, Beniamin Nako i cili ka qenë i ftuar në emisionin “Sport Arena” mbrëmjen e së hënës në televizionin Rozafa. …

Lexo me shume

GJOKA: I VËSHTIRË KUALIFIKIMI POR VLLAZNIA E KËRKON DERI NË FUND

Tek Vllaznia ndërkohë, pasditen e së martës janë mbyllur përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës me Tiranën, e vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Siç dihet, në ndeshjen e parë, ajo është mundur me rezultatin 2-0 dhe ky rezultat e vështirëson shumë punën për ta përmbysur atë dhe për t’u kualifikuar për në turin tjetër të këtij …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” NDAL SERINË E FITOREVE, MUNDET 0-1 NGA EGNATIA

“Vllaznia B” nuk ia ka dalë të fitojë edhe ndeshjen e katërt rradhazi në kampionat. Në sfidën e luajtur ndaj Egnatias së Rrogozhinës në fushën sportive “Reshit Rusi”, kanë qenë miqtë ata të cilët kanë arritur të fitojnë me rezultatin 1-0 duke marrë një trepikësh me shumë vlerë që i ngjit ata në vendin e dytë në renditje. Skuadra shkodrane …

Lexo me shume