Sunday , 19 September 2021

SPORT

BASKETBOLL, VLLAZNIA FITON BRENDA NË DURRËS NDAJ TEUTËS

Vllaznia në basketboll për meshkuj ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur pasditen e së mërkurës në Durrës ndaj Teutës. Kjo e fundit, duke patur në përbërje edhe disa lojtarë amerikanë dhe malazezë, konsiderohej pretendente për ta fituar ndeshjen, ngaqë kishte fituar edhe në fazën e parë në Shkodër. …

Lexo me shume

KUPA E SHQIPERISE, VLLAZNIA MPOSHTET NGA TIRANA 2 – 0

Vllaznia ka zhgënjyer totalisht në ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Shkodranët janë mposhtur me rezultatin e pastër 2 – 0 nga ekipi i Tiranës. Por, përveç rezultatit kuqeblutë kanë zhvilluar një takim shumë të dobët. Pjesa e parë nuk ka dhuruar pothuajse asnjë rast të veçantë nga të dyja skuadrat, me përjashtim të një …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” NDAJ EGNATIAS PËR FITOREN E KATËRT RRADHAZI

Përveç basketbollit, edhe futbolli i kategorisë së parë do të luajë ndeshjet e javës së parë të fazës së dytë të kampionatit. Me shumë interes pritet takimi që do të luhet të shtunën pasdite në fushën sportive “Reshit Rusi” të Shkodrës në mes ekipit “Vllaznia B” dhe Egnatias së Rrogozhinës. Themi me interes sepse ekipi shkodran do të kërkojë me …

Lexo me shume

KAMPIONATI I BASKETBOLLIT RIKTHEHET ME SFIDËN TEUTA-VLLAZNIA

Pas ndërprerjes për shkak të ndeshjeve të kombëtares shqiptare, kampionati kombëtar i basketbollit për meshkuj do të rinisë këtë mesjavë  me ndeshjet e para të fazës së dytë të tij. Sigurisht që vëmendja më e madhe është e përqendruar tek sfida që do të luhet në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit në mes Teutës dhe Vllaznisë. Themi interesante …

Lexo me shume

BESELIDHJA NE KOMBETAREN U14 TE BASKETBOLLIT

Lezha nis nje epoke te re edhe ne basketboll. Ekipi Beselidhja per mosha qe u formatua pak me shume se 1 vit me pare, tani ka marre forme dhe po prezanton sportiste premtues. Dy prej tyre jane perzgjedhur per te qene pjese e kombetares se basketbollit U14. Kristian Dedegjonaj dhe Gerard Balla sfiduan rivalitetin me kryeqytetasit duke u perzgjedhur per …

Lexo me shume

BEQIRI & MARKU: VLLAZNIA KUALIFIKOHET NDAJ TIRANËS

Bindja për marrjen e një rezultati pozitiv në Tiranë në takimin ndaj bardhebluve është prezente kudo. Një gjë e tillë është shfaqur edhe në diskutimet e të ftuarve në emisionin “Sport Arena” mbrëmjen e së hënës në televizionin Rozafa. Mbrojtësi aktual i Vllaznisë Antonio Marku por edhe ish- futbollisti i kësaj skuadre Elvin Beqiri që kanë qenë të ftuar në …

Lexo me shume

TIRANA- VLLAZNIA, “KLASIKJA” RIKTHEHET TË MËRKUREN PËR KUPË

Pasditen e së mërkurës në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit do të luhet ndeshja e turit të parë të Kupës së Shqipërisë, ajo në mes Tiranës dhe Vllaznisë. Përballja e konsideruar ndryshe edhe si “klasikja” e futbollit shqiptar ngaqë luajnë dy skuadrat më të vjetra dhe më me traditë, pritet me interes nga të dy kampet. Duke folur në lidhje …

Lexo me shume

GILMAN LIKA: GOLI? RËNDËSI KA QË FITOI VLLAZNIA

Ka shënuar javën e kaluar ndaj Lushnjës por goli i shënuar pasditen e së dielës ndaj Luftëtarit merr edhe më shumë vlera sepse i dha fitoren Vllaznisë. Gilman Lika kësisoj nuk është vetëm kapiten i kësaj skuadre por herëpashere shfaqet si protagonist edhe me golat e tij duke e ndihmuar atë për të dalë nga momenti i vështirë ku ndodhej. …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA, DY HUMBJE TË ÇUDITSHME NDAJ KUKËSIT

Java e nëntë e kampionateve të moshave ka dhuruar rezultate të çuditshme për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ndonëse ato i luanin ndeshjen e rradhës në Shkodër ndaj ekipeve respektive të Kukësit që nuk kishin asnjë pretendim në kampionat, ekipet shkodrane i kanë humbur të dyja këto takime dhe për më tepër në mënyra të pakuptimta. Të parët kanë zbritur në …

Lexo me shume

VLLAZNIA MERR FITOREN E DYTË RRADHAZI. FITON 2-1 ME LUFTËTARIN

Vllaznia ka arritur te marre edhe fitoren e trete ne kampionat, kete here ndaj Luftetarit me rezultatin 2-1 ne takimin e luajtur pasditen e se dieles ne stadiumin “Loro Boriçi”. Ndeshje ka nisur ne menyren me te mire te mundshme per ekipin shkodran. Pas nje goditje denimi ne krahun e djathtw te sulmit te tyre, Lika ka krosuar ne zone dhe …

Lexo me shume