Breaking News

SPORT

CUNGU: VLLAZNIA PA ALEAT, LUFTON E VETME POR ME SHPIRT E KARAKTER

Trajneri i Vllaznis Armando Cungu sht i mendimit se n kampionatin shqiptar tashm kan nisur skenaret dhe n kushte t tilla, ai dhe skuadra q drejton, ndihen t vetm. Duke krkuar ndihmn e tifozve, numri 1 i pankins shkodrane ndalet edhe tek ndeshja e rradhs me Kuksin, pr t ciln thot se duhet vlersuar maksimalisht e ndrkoh krkon angazhim maksimal …

Lexo me shume

MBROJTESI GURISHTA RIKTHEHET NE SHTEPI. FALENDERON SHKODREN

Mbrojtesi i Vllaznise, Erdenis Gurishta, ka lene Spitalin Rajonal te Shkodres dhe eshte rikthyer ne shtepi. Pasi gjendja e tij shendetesore eshte permiresuar, mjeket i kane dhene leje mbrojtesit shkodran te largohet nga spitali, ku qendroi per 6 dite me radhe. Jo vetem shoket e ekipit, trajneri dhe klubi shkodran, por te gjithe sportedashesit e futbollit ne Shqiperi e kane …

Lexo me shume

SHTUBINA: NDAJ KUKSIT DUHET FITORE ME DO KUSHT

Takimi i s shtuns Vllaznia- Kuksi q do t luhet n Reshit Rusi konsiderohet shum i rndsishm pr ecurin e mtejshme t kuqebluve n kampionat dhe pr kt arsye, ai duhet fituar patjetr. Kt mendim ka edhe kapiteni i skuadrs shkodrane Ndriim Shtubina. N nj prononcim pr mediat, ai shprehet i bindur se skuadra do t dij t tregoj forcn …

Lexo me shume

NESR GARAT E KUPS S SHQIPRIS N PESHNGRITJE

Peshngitja shqiptare do t startoj nesr me garat e para zyrtare pr kt vit. Pikrisht me garat e vlefshme pr Kupn e Shqipris pr t rritur. Ato do t zhvillohen n qytetin e Tirans dhe n to, do t marrin pjes sportistt m t mir t vendit, mes t cilve edhe ata t Vllaznia. Kjo e fundit do t prfaqsohet …

Lexo me shume

FUTBOLLISTI GURISHTA L SALLEN E REANIMACIONIT

Futbollisti i Vllaznis Erdenis Gurishta duket se e ka ln tashm prfundimisht mbrapa gjendjen e vshtir shndetsore q kaloi prej pasdites t s shtuns. Q nga dita e sotme, ai ka ln salln e reanimacionit t Spitalit Rajonal t Shkodrs ku ndodhej prej momentit t shtrimit dhe ka kaluar tek reparti i kirurgjis pr t vazhduar srish mjekimit sepse ka …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: VLLAZNIA FITON 3-2 NDAJ TIRANS

Vllaznia n volejboll pr meshkuj, pasi ka mundur Teutn tre dit m par n Durrs, arrin nj tjetr fitore t rndsishme n kampionat. Kt her ka mundur nj tjetr ekip rival- Tiran dhe srish Brenda n fushn e ksaj t fundit. Rezultati prfundimtar i takimit t luajtur n Asllan Rusi ka qen 3-2 pr volejbollist shkodran. Ata ndonse pa malazezin …

Lexo me shume

SHULKU VIZITION GURISHTN N SPITAL. OFRON MBSHTETJE

Gjendja shndetsore e futbollistit Erdenis Gurishta ditn e sotme ka qen shum e mir krahasuar me dy ditt e kaluar dhe ky natyrisht q sht nj lajm i mir pr t gjith.lojtari q u dmtua n kok n ndeshjen ndaj Lait, e ka ln pas situatn kritike ku ndodhej dhe shum shpejt do ti kthehet normalitetit. Ky sht lajmi q …

Lexo me shume

VLLAZNIA PR FEMRA, FITUESE E KUPS S SHQIPRIS

Nuk ka rival pr Vllaznin n futbollin e femrave n Shqipris. Pasditen e djeshme ajo ka marr edhe nj tjetr trofe, at t Kups s Shqipris pr sezonin 2015-16. N ndeshjen finale ndaj ekipit t Kinostudios, t luajtur n kompleksin Olimpik n Tiran, vajzat shkodrane kan fituar me rezultatin e thell 6-0 duke treguar se kan diferenc t madhe me …

Lexo me shume

PERMIRESOHET GJENDJA E MBROJTESIT GURISHTA

Lajme te mira vijne nga Spitali Rajonal i qytetit te Shkodres, ku mbrojtesi i Vllaznise, Erdenis Gurishta, eshte jashte rrezikut per jeten. Per me teper, mbrojtesi shkodran ka filluar te flase, duke pershendetur te gjithe ato qe e mbeshteten ne kete lufte me jeten. Te afermit e tij kane postuar nje foto ne rrjetet sociale, ku Gurishta shihet duke buzeqeshur. …

Lexo me shume

BASKET: VLLAZNIA DSHTON SRISH. E MUND EDHE KAMZA

Nuk ka qetsi pr basketbollistt e Vllaznis. Pas humbjes n gjymfinalen e kups ndaj Tirans Brenda n Shkodr, historia sht prsritur edhe pasditen e djeshme n ndeshjen e kampionatit ndaj Kamza Basket. Kjo e fundit ka fituar me rezultatin 69 me 51 duke marr vendin e par n renditje. Skuadra shkodrane I ka br nj nisje shum t keqe ndeshjes …

Lexo me shume