Thursday , 1 October 2020

SPORT

INCIDENTI, THYHEN XHAMAT E AUTOBUZIT T TIFOZVE T VLLAZNIS

Pavarrisht knaqsis q u ka dhuruar fitorja ndaj Tirans, tifozt kuqeblu nuk kan mundur dot t’i gzohen ashtu si duhet asaj. Kjo ngaq n momentin kur ata kan marr rrugn drejt Shkodrs, jan prballur me gurt e tifozve bardheblu q kan thyer xhamat e autobuzit me t cilin ata kan qen duke udhtuar. Nj gjest i turpshm i tifozve t …

Lexo me shume

HAKMARRJE JASHT FUSHE, TIFOZT E TIRANS QLLOJN ME GUR AUTOBUSIN E SHKODRANVE

Tifozt e Tirans nuk e kan kaprdir dot humbjen e skuadrs s tyre 2-1 nga Vllaznia. Pas ndeshjes, ata kan sulmuar me gur autobusin e tifozve t Vllaznis pran Vasil Shantos. Policia ka ndrhyr dhe ka shoqruar dy prej mbshtetsve bardheblu.

Lexo me shume

VLLAZNIA MERR DERBIN, SIGURON MBIJETESN

sht i Vllaznis derbi i Shqipris, pr Tirann mbeten pengjet. Prfundon 2-1 n Selman Strmasi me skuadrn e Cungut q kuotohet si anti Lufttari n garn pr vendin e katrt, me bardheblut q nuk ngrejn dot kok n rifillimin e kampionatit. Pristhmrit ishin padyshim t tjera te kryeqytetasit ku e nist Turtulli n vend t Mucs q ka mbyllur sezonin, …

Lexo me shume

BASKETBOLL: M 5 PRILL SUPERKUPA VLLAZNIA- TIRANA

Pasditen e s shtuns Vllaznia n basketboll pr meshkuj do t luaj n Durrs ndeshjen e fundit t fazs s dyt t kampionatit, at ndaj Teuts vendase. Rezultati i ktij takimi nuk ka rndsi pr asnjrin ekip sepse tashm ata jan pozicionuar n vendin e dyt dhe t tret n renditje. ka do t thot se edhe n rast humbje …

Lexo me shume

DSHTON ZHVILLIMI I ASAMBLESS S KF VLLAZNIA SH.A

Ndonse duhej t ishte hera e par q do t zhvillohej pas 6 vitesh funksionimi, Asambleja e Klubit t Futbollit Vllaznia nuk sht zhvilluar as kt her. E planifikuar pr t’u zhvilluar pas mbledhjes s sotme t Kshillit Bashkiak Shkodr, ajo nuk sht realizuar sepse shumica e kshilltarve bashkiak q prbjn dhe Asamblen, nuk kan qen t pranishm. Nga 51 …

Lexo me shume

ERKAND QERIMAJ: SYNOJ TITULLIN E EUROPS EDHE N KROACI

Javn e ardhshme n Kroaci do t zhvillohet kampionati europian i peshngritjes dhe i vetmi shqiptar q ka arritur t shpallet kampion i ktij kontinenti Erkand Qerimaj, do t synoj t shpallet srish m i miri i Europs.Shtangisti shkodran ka koh q strvitet pr kt eveniment bashk me trajnerin e tij Zef Kovai dhe forma sportive q gzon, e …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA, DY FITORE N JAVN E PAR T FAZS S TRET

Java e par e fazs s tret t kampionatit ka qen e mbar pr ekipet e Akademis Vllaznia. Ato i kan luajtur ndeshjet e rradhs n Shkodr dhe i kan fituar t dy takimet e luajtura. 17 vjeart kan mundur me rezultatin 3-1 Porton ndrsa 19 vjeart kan fituar 2-0 me Internacional. Sa i takon ndeshjes s paratrinjve, futbollistt e …

Lexo me shume

KUPA “YMER STRINIQI”, ZHVILLOHET EDICIONI I DYT I SAJ

Gazetari sportiv Ymer Striniqi sht prkujtuar srish nga kolegt e tij me rastin e dyvjetorit t ndarjes nga jeta. Ata kan organizuar n ambjentet e kompleksit “Juban Danja” nj kup me emrin e tij, kup n t ciln kan marr pjes katr televizionet lokale t Shkodrs. Natyrisht q n t tilla aktivitete nuk sht shum e rndsishme se kush sht …

Lexo me shume

SHQIPRIA DSHTON EDHE N MIQSOREN ME BOSNJEN

Nj tjetr humbje, Shqipria nuk arrin t shikoj drit n fund t tunelit. Nj disfat q nuk shkakton shum dme n shtpin kuqezi por q gjithsesi rendon atmosfern n radht e Kombtares Shqiptare q zhgnjeu n testin miqsor ndaj Bosnje Hercegovins 2-1. Edhe pse ndaj nj kundrshtari q la n shtpi shum prej yjeve, skuadra e drejtuar nga Gianni De …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON MIQSOREN ME YLLIN E SUHAREKS

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka marr pjes n nj turne miqsor t zhvilluar pasditen e djeshme n Suharek t Kosovs. Vendasit kan organizuar kupn memorial t emrtuar Agu i Liris딠 n nderim t disa ish- sportistve t ktij klubi t rn n luft vite m par. Pr kt arsye, kan ftuar ekipin shkodran i cili e ka mirpritur nj …

Lexo me shume