Sunday , 19 September 2021

SPORT

TË FTUARIT NË “SPORT ARENA”: TE VLLAZNIA DUHEN NDRYSHIME

Humbja e fundit në Kamëz e ka rënduar dhe më shumë situatën tek Vllaznia dhe padyshim që tifozët shkodranë janë të zhgënjyer me diçka të tillë. Shumëkush mendon se duhet ndryshuar diçka në skuadër dhe të këtij mendimi kanë qenë edhe të ftuarit në emisionin “Sport Arena” këtë të hënë në televizionin Rozafa. Përveç futbollit, në këtë emision është diskutuar …

Lexo me shume

VLLAZNIA MPOSHTET EDHE NGA KAMZA, HARRON TE FITOJE

Vllaznia ka zhgënjyer përsëri në ndeshjen e rradhës. Në javën e 6-të të Kategorisë Superiore shkodranët janë mposhtur me rezultatin 1 – 0 nga Kamza. Një tjetër ndeshje e dobët për kuqeblutë, që u mposhtën edhe nga një ekip i sapongjitur në Kategorinë Superiore. Nuk ka mjaftuar as mbështetja e kryebashkiakes dhe presidentes së Vllaznisë, Voltana Ademi, që ekipi të …

Lexo me shume

VLLAZNIA U19- FC ZIMBRU, HYRJA NË STADIUM PA BILETA

Të mërkurën në orën 18.00 në stadiumin “Loro Boriçi” do të zhvillohet ndeshja e shumëpritur e vlefshme për Ligën e Kampioneve të Europës për të rinjtë në mes Vllaznia U-19 dhe moldavëve të Zimbrus. Drejtuesit e Akademisë Vllaznisë, Qashif Hoxha dhe Alban Neziri, kanë dalë sot në një konferencë për shtyp ku I kanë bërë thirrje shkodranëve për të qenë …

Lexo me shume

VOLEJBOLL FEMRA, VLLAZNIA MUNDET 1-3 NGA BARLETI VOLEJ

Me humbje e ka mbyllur javën e dytë të kampionatit edhe ekipi i volejbollit të femrave të Vllaznisë. Ai ka pritur në Shkodër ekipin Barleti Volej, që është një nga pretedentet për titullin kampion. Kryeqytetaset i kanë fituar dy setet e para dhe u krijua përshtypja se do ta mbyllnin shpejt ndeshjen por vajzat shkodrane reagojnë duke fituar setin e …

Lexo me shume

BASKETBOLL: JAVA E PARË, DY HUMBJE PËR EKIPET E VLLAZNISE

Java e parë e kampionateve të basketbollit ka rezultuar jo e suksesshme për ekipet e Sportklub Vllaznisë, ndonëse ato i kanë zhvilluar ndeshjet në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Humbja për ekipin e meshkujve ndaj Teutës edhe pritej në fakt nisur nga përforcimet që kishte bërë kundërshtari por edhe problemet që ka Vllaznia. Durrsakët kanë fituar me rezultatin 82 me …

Lexo me shume

BARDULLA: VLLAZNIA DO SYNOJË FITOREN NË KAMËZ

Të hënën në Kamëz do të luhet ndeshja e javës së gjashtë të Superligës shqiptare, ajo në mes Kamzës dhe Vllaznisë. Kjo përballje konsiderohet në pamje të parë shumë e vështirë megjithatë mesfushori shkodran Florind Bardulla në konferencën e sotme për shtyp ka shprehur bindjen se kuqeblutë do të kthehen me fitore nga ky takim sepse Vllaznia ka emrin dhe …

Lexo me shume

VOLEJBOLL MESHKUJ, VLLAZNIA FITON LEHTË ME SKËNDERBEUN

Vllaznia në volejboll për meshkuj ka gjetur fitoren e parë në kampionat. Ajo ka mundur me rezultatin e pastër 3-0 Skënderbeun e Korçës, në një ndeshje që nuk ka patur shumë rivalitet. Shkodranët vetëm në setin e parë kanë hasur pak vështirësi nga kundërshtari dhe e kanë fituar atë me shifrat 25 me 23 ndërsa në dy të tjerët ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË ANALIZË. CAKTOHET OBJEKTIVI PËR KAMZËN

Vllaznia do të luajë në Kamëz ditën e hënë ndeshjen e rradhës për kampionat, pikërisht ndaj skuadrës vendase. Stafin teknik të ekipit shkodran aktualisht e shqetëson gjendja shëndetësore e 2-3 lojtarëve të cilët kanë pësuar dëmtime të ndryshme në ndeshjen e fundit me Flamurtarin. Bëhet fjalë për mbrojtësin Marku, mesfushorin Çinari dhe sulmuesin Ribaj megjithatë për asnjërin prej tyre nuk …

Lexo me shume

TIFOZËT TË ZHGËNJYER POR CUNGU BESON TEK VLLAZNIA

Barazimi 1-1 në ndeshjen e luajtur pasditen e së enjtes ndaj Flamurtarit në stadiumin “Loro Boriçi” ka zhgënjyer edhe më shumë tifozët shkodranë të cilët duket se nuk kanë më besim tek kjo Vllaznia sepse sipas tyre po përsëritet ecuria e dobët e sezoneve të fundit. Pavarësisht kësaj, trajneri Armando Cungu ka shprehur besimin tek skuadra dhe si rrjedhojë deklaron …

Lexo me shume

VLLAZNIA E VOLEJBOLLIT NESËR PËR FITORE NDAJ SKËNDERBEUT

Ekipi I Vllaznisë në volejboll për meshkuj do të luajë ditën e shtunë ndeshjen e rradhës për kampionat. Ai do të presë në Shkodër Skënderbeun e Korçës. Takimi do të luhet në orën 11.00 në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Në pamje të parë konsiderohet një përballje e lehtë për kampionët në fuqi të vendit por trajnerët Mikopli e Ademi …

Lexo me shume