Thursday , 1 October 2020

SPORT

VLLAZNIA BARAZIM MES POLEMIKASH NDAJ TEUTS

Vllaznia nuk ka shkuar m larg sesa barazimi 0-0 ndaj Teuts n ndeshjen e luajtur pasditen e s diels n “Loro Borii”. Nj ndeshje e shoqruar me shum polemika e kontestime q i ka patur brenda t gjitha. Gol t anulluar, 11-metrsh t humbur, karton t kuq dhe shtyll por gol jo. Vendasit e nisin n mnyrn m t mir …

Lexo me shume

FUTBOLL FEMRA, VLLAZNIA GJITHNJ E M PRAN TITULLIT

Vllaznia n futboll pr femra vazhdon serin e fitoreve n kampionat teksa n ndeshjen e javs s 13-t, ka arritur t fitoj me rezultatin e thell 10 me 0 ekipin e Sknderbeut t Kors. Ndeshja e luajtur n fushn sportive “Reshit Rusi” sht dominuar n t gjitha drejtimet nga vajzat shkodrane q nuk e kan patur t vshtir ta fitojn …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA FORCON POZITAT N VENDIN E DYT

Basketbollistt e Vllaznis kan arritur nj tjetr fitore n kampionat, kt her ndaj ekipit t Ardhmris. Nj fitore q n fakt ka qen dramatike sepse sht arritur vetm n sekondat e fundit t ndeshjes. Ka qen nj kosh i shnuar nga amerikani Palmer 9 sekonda para fundit, q i ka dhn fitoren kuqebluve me shifrat 66 me 64. Por pavarrisht …

Lexo me shume

SELIMAJ: PORTA? DO VAZHDOJ TA RUAJ T PAPREKUR SRISH

Prve trajnerit Cungu, entuziast pr nj rezultat pozitiv sht shfaqur edhe portieri I Vllaznis Erind Selimaj. I pranishm prkrah trajnerit n konferencn e sotme pr shtyp, numri 1 I ports shkodrane sht shprehur I knaqur me aktivizimin si titullar n dy ndeshjet e fundit dhe ka falenderuar stafin pr besimin e dhn duke premtuar t jap m t mirn edhe …

Lexo me shume

CUNGU: PR VLLAZNIN SKA RRUG TJETR VE FITORES ME TEUTN

Pavarsisht ndonj problemi q skuadra ka me mungesn e ndonj futbollisti, objektivi i Vllaznis pr ndeshjen e rradhs me Teutn nuk ndryshon dhe ai do t jet vetm fitorja. I ktij mendimi sht shfaqur trajneri Armando Cungu n konferencn e sotme pr shtyp pikrisht n pragndeshjen e rradhs me durrsakt duke krkuar maksimumin nga do futbollist q do t jet …

Lexo me shume

EDI MARTINI & ELVIN BEQIRI, TRAJNER T MOSHAVE T ZONS S VERIUT

Pas Vioresin Sinanit, Federata Shqiptare e Futbollit ka zgjedhur edhe dy emra t tjer t shquar t futbollit shkodran pr t drejtuar ekipet kombtare t moshave t Zons s Veriut. Sipas informacioneve q msohen, institucioni i futbollit shqiptar ka kompletuar tashm stafet e ktyre ekipeve me dy emra t njohur. Kshtu, ish- sulmuesi i Vllaznis Edi Martini do t drejtoj …

Lexo me shume

BAKAJ: OBJEKTIVI I VLLAZNIS NDAJ TEUTS, VETM FITORJA

Ashtu si n ndeshjet e tjera, edhe kt her ndaj Teuts, Vllaznia do t futet n fush me objektivin e qart pr ta fituar ndeshjen. Kjo sht deklarata e br nga njri prej lojtarve t saj m t mir, Elis Bakaj. Sulmuesi kryeqytetas gjithashtu sht i bindur se kuqeblut mund tia dalin t zn vendin e katrt n fund t …

Lexo me shume

VLLAZNIA AKTUALE, M E MIRA E KATR VITEVE T FUNDIT

Me fitoren e fundit ndaj Lait, ekipi i Vllaznis duket se do t vazhdoj i qet garn deri n fund t kampionatit sepse diferenca me ekipet q ka posht vetes por edhe kalendari i ndeshjeve t ardhshme e favorizojn jo pak at. Jo m kot, trajneri Armando Cungu n prononcimin e tij t nj dite m par, ka vlersuar faktin …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: TIRANA- VLLAZNIA, SFIDA PRCAKTUESVE E PLAY OFF-it

Vllaznia n volejboll pr meshkuj kt fundjav ka nj ndeshje shum t rndsishme pr t zhvilluar. Pikrisht at ndaj Tirans, e cila do t luhet t shtunn n kryeqytet. Themi e rndsishme sepse shkodranve u duhet patjetr fitorja n mnyr q t futen n zonn e plej-ofit, zon kjo e cila si dihet, do t vazhdoj luftn pr titullin kampion, …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA MUND EDHE FLAMURTARIN

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur nj tjetr fitore n kampionat. Kt her ndaj Flamurtarit n Vlor n nj takim q ka prfunduar me rezultatin 80 me 60 n favor t kuqebluve. Ndeshja nuk ka patur shum histori, edhe pr vet diferencat q kan dy ekipet n renditje, n prbrje dhe gjithka tjetr. Madje, n formacionin shkodran kt her …

Lexo me shume