Sunday , 29 November 2020

SPORT

SHPRESAT E SHQIPRIS, ASNJ SHKODRAN I THIRRUR NGA KOMBETARJA

Kombtarja Shpresa e Shqipris ka barazuar me rezultatin 0-0 n nj ndeshje miqsore ndaj kombtares s Moldavis. Ajo q t bie n sy n listn prej 21 lojtarsh t grumbulluar, sht fakti se n t nuk ka asnj futbollist t Vllaznis. Ndonse kjo e fundit merret shpeshher si shembull i puns s mir q bhet me elementin e ri, n …

Lexo me shume

ITALIA FITON PASTER NDAJ SHQIPERISE. DALIM ME 0 PIKE NGA PALERMO

Ka prfunduar me rezultatin 2-0, pr Italin, ndeshja e shumpritur e Shqipris, luajtur n Renzo Barbera. Kuqezinjt e nisn ndeshjen n mnyrn m t mir t mundshme dhe krcnuan Italin q n minutn e par, me nj goditje t Cikalleshit, e cila prfundoi jasht. Menjher m pas, sht mesfushori fierak, Roshi, i cili drgon jasht kuadratit, nj top t goditur …

Lexo me shume

KOSOVA GJEN GOLIN, POR MPOSHTET EDHE NGA ISLANDA

Kosova gjen golin e par n Loro Borici, t dytin n kto eliminatore por ende jo fitoren. Skuadra e Bunjakit e prforcuar me emra t rndsishm si Nuhiu dhe Besart Berisha, u mund 1-2 nga Islanda, q tregoi m shum pjekuri ndaj nj skuadre me shum cilsi por edhe me probleme t mdha n prapavij. T dy golat q shnuan …

Lexo me shume

ATMOSFERE FESTIVE NE SHKODER, TIFOZET NE MBESHTETJE TE KOSOVES

Pavaresisht se Shqiperia dhe Kosova luajne ne te njejten dite dhe ore kjo nuk ka penguar tifoze te shumte nga Kosova te jene te pranishem ne Shkoder per te ndjekur Perfaqesuesen e Kosoves ne perballjen ndaj Islandes. Pak ore para ndeshjes, ne feste si zakonisht, tifozet shqiptare nga Kosova besojne ne nje rezultat te Kosoves ndaj Islandes. Madje, ka prej …

Lexo me shume

BASHKIA SHKODR, 5 MILION LEK PR IZMIR SMAJLAJN

Bashkia Shkodr ka br realitet dhnien e nj shprblimi pr atletin kampion t Europs, Izmir Smajlajn. Ajo far kishte premtuar kryebashkiakja Ademi n pritjen zyrtare t br n zyrn e saj menjher pas kthimit nga Beogradi, sht konkretizuar n mbledhjen e sotme t Kshillit Bashkiak Shkodr. Pr Smajlajn sht miratuar shprblimi prej 5 milion leksh t vjetra ndrsa pr trajnerin …

Lexo me shume

BEQIRI: OBJEKTIVI I U-19, PRGATITJA PR EKIPIN E PAR

Ndonse Vllaznia U-19 sht n vendin e par n renditje dhe n gar pr fitimin e titullit kampion, trajneri I saj Elvin Beqiri n nj prononcim pr televizionin Rozafa shprehet se ku ka gar kuptohet q ekziston edhe dshira pr t fituar por objektivi I klubit shkodran sht prgatitja si duhet e lojtarve t ksaj moshe pr ekipin e t …

Lexo me shume

VLLAZNIA SHFRYTZON SI DUHET NDRPRERJEN E KAMPIONATIT

Ndrprerja e kampionatit t Superligs pr shkak t ndeshjeve t kombtares shqiptare po shfrytzohet si duhet nga drejtuesit e ekipit t Vllaznis pr t krijuar njfar qetsie n prag t ndeshjeve shum t rndsisshme q e presin. Trajneri Cungu pas ndeshjes me Teutn fillimisht e ka ln pushim ekipin pr dy dit me rradh ndrsa m pas ka nisur punn …

Lexo me shume

ASTRIT KRONAJ DHE VLLAZNIA FITOJN TROFEUN E KALAVE

Ashtu si kishi premtuar, iklistt e Vllaznis e kan nisur mbar vitin 2017. N garn e par t ktij viti, Trofeun e kalave, ata kan dominuar mbi kundrshtart e tyre. Gara ka nisur n kalan e Prezs dhe ka prfunduar n kalan e Petrels, ka qen e gjat 70 kilometra. N kt gar kan marr pjes sportistt m t mir …

Lexo me shume

NDESHJA KOSOVE- ISLANDE, POLICIA: JA RRUGET E BLLOKUARA

M dat 24.03.2017 ora 20.45 n qytetin Shkodr, do t zhvillohet ndeshja ndrkombtare e futbollit, e vlefshme pr Kampionatin Botror 2018, ndrmjet prfaqsueseve t Kosovs dhe Islandes, ndeshje e cila do t luhet n stadiumin Loro Borii. Drejtoria Vendore e Policis Shkodr, do t marr nj sr masash teknike dhe organizative pr, sigurimin e rendit dhe siguris publike, para, gjat …

Lexo me shume

MARTINI & BEQIRI NISIN PUN ME KOMBTARET E MOSHAVE

Pas kombtares U-15 t zons s Veriut q ka nisur strvitjen para nj muaji nn drejtimin e Vioresin Sinani, ditt e fundit kan nisur strvitjen edhe dy ekipet e tjera, ato t grupmoshave 13 dhe 17 vjeare. Federata Shqiptare e Futbollit i ka kushtuar nj vmendje t veant puns me ekipet e moshave dhe natyrisht q objektivi sht evidentimi i …

Lexo me shume