Wednesday , 3 March 2021
Breaking News

SPORT

“SPORT ARENA”, EMISIONI TËRËSISHT PËR SUKSESIN E VOLEJBOLLIT

Ndryshe nga javët e tjera, emisioni “Sport Arena” këtë të hënë nuk është zhvilluar në studion e zakonshme të televizionit Rozafa por në një studio të improvizuar në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ai i është kushtuar tërësisht suksesit të ekipit të volejbollit të Vllaznisë që pak ditë më parë u shpall kampion i Shqipërisë. Të ftuar, kanë qenë të …

Lexo me shume

SMAJLAJ E MUÇA, MEDALJE ARI NË MITIUNGUN E TIVARIT

Dy atletët e Vllaznisë dhe njëkohësisht të kombëtares shqiptare, Izmir Smajlaj dhe Bajram Muça, kanë zënë vende të para dhe kanë merituar medaljet e arta në turneun ndërkombëtar të zhvilluar ditën e hënë në Tivar të Malit të Zi. Ky është një turne i përvitshëm që zhvillohet gjithnjë më 1 maj dhe në të marrin pjesë sportistë nga vende të …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” MUND VELEÇIKUN DHE SIGURON PLAY OFF-IN

“Vllaznia B” ka arritur të fitojë edhe në ndeshjen e rradhës, atë ndaj Veleçikut të Koplikut me rezultatin 3-1 dhe me këtë trepikësh ka siguruar përfundimisht vendin e dytë në renditje, çka I jep asaj mundësinë për të luajtur në plej-off. Ndeshja ndaj koplikasve është luajtur pasditen e së dielës në fushën sportive “Reshit Rusi” dhe konsiderohej vendimtare për kuqeblutë …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 FITON 2-1 NË TIRANË DHE RUAN VENDIN E PARË

Ekipet e Akademisë Vllaznisë kanë arritur t’I fitojnë të dyja ndeshjet e vlefshme për javën e 24-të të kampionatit. 19 vjeçarët kanë fituar 2-1 ndaj Shkëndisë ndërsa 17 vjeçarët kanë fituar me të njëjtin rezultat ndaj Olimpikut. Natyrisht që më shumë vlera kishte fitorja e 19 vjeçarëve. Ata kanë luajtur në Tiranë përballë një skuadre shumë të fortë dhe më …

Lexo me shume

VLLAZNIA HUMBET FINALEN E TRETE NDAJ TIRANES 87 – 80

Tirana në basketboll për meshkuj është shpallur sonte kampione e Shqipërisë për sezonin sportiv 2016-2017, duke mposhtur Vllazninë në finalet e play off-it. Bardheblutë fituan 87-80 ndaj shkodranëve në “Asllan Rusi”, duke mbyllur 3-0 serinë e finaleve në favorin e tyre. Një titull që është tërësisht i merituar për Tiranën, që e dominoi kampionatin nga java e parë deri tek …

Lexo me shume

VLLAZNIA GABON RËNDË NË SHTËPI, BARAZON 1-1 ME KORABIN

Vllaznia e futbollit ka gabuar rëndë në ndeshjen më të lehtë të kampionatit, atë ndaj Korabit duke barazuar 1-1 brenda në “Loro Boriçi”. Nënvlerësimi i kundërshtarit por edhe mungesa e fatit, kanë penalizuar kuqeblutë në këtë takim. Goli i shënuar nga Gurishta në fundin e pjesës së parë u duk se do t’i jepte qetësinë e duhur shkodranëve por në …

Lexo me shume

VOLEJBOLL / VLLAZNIA PËR HERË TË PARË KAMPIONE

Skuadra e Vllaznisë në volejboll për meshkuj është shpallur sot kampione e Shqipërisë për sezonin sportiv 2016-2017, për herë të parë në historinë e saj. Ekipi që drejtohet nga trajneri Mark Kroqi mposhti sot Studenti me rezultatin 3-1, në finalen e tretë të play off-it të luajtur në “Asllan Rusi”, duke fituar 3-0 me ndeshje. Një triumf i merituar i …

Lexo me shume

GURISHTA E HEBAJ: VLLAZNIA ASNJË NËNVLERËSIM PËR KORABIN

Ndeshja e së shtunës ndaj Korabit në pamje të parë konsiderohet e lehtë për Vllazninë ngaqë dibranët tashmë zyrtarisht janë të rënë nga Superliga. Megjithatë në kampin shkodran vlerësimi për këtë ndeshje duket maksimal. Këtë gjë e ka pohuar në konferencën e sotme për shtyp një nga futbollistët e kësaj skuadre, mbrojtësi Erdenis Gurishta I cili është I bindur se …

Lexo me shume

BASKETBOLL, FINALET E KAMPIONATIT TË TË RINJVE LUHEN NË SHKODËR

Të dielën dhe të hënën do të zhvillohen në Shkodër ndeshjet e turit final të kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj. Federata Shqiptare e Basketbollit ka pranuar kërkesën e klubit shkodran për ta zhvilluar këtë fazë përfundimtare të kampionatit në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ndonëse fillimisht u mendua se do të zhvillohej në Kamëz. Në të do të marrin …

Lexo me shume

FSHF PROMOVON “AKADEMINË E ARBITRIMIT” EDHE NË SHKODËR

Federata Shqiptare e Futbollit ka qenë në Shkodër paraditen e së enjtes për promovimin e rradhës të Akademisë së Arbitrimit që është edhe inisiativa e saj e fundit. Përveç shefit të arbitrave në këtë institucion, ka qenë i pranishëm edhe presidenti Armando Duka. Takimi është zhvilluar në sallën e Bibliotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi” dhe të pranishëm kanë qenë një …

Lexo me shume