Friday , 30 October 2020

SPORT

SINANI EMROHET TRAJNER I KOMBTARES U-15 T VERIUT

Federata Shqiptare e Futbollit i sht rikthyer srish ides s krijimit t ekipeve kombtare t moshave sipas zonave t saj npr t gjith Shqiprin. Pr momentin, hapi i par ka qen krijimi i ekipeve me lojtart m t przgjedhur t grupmoshs U-15 dhe pr Zonn e Veriut n krye t ktij ekipi ka przgjedhur nj emr shum t njohur, at …

Lexo me shume

REAGON VLLAZNIA: SHPALL “NON GRATA” ARBITRIN JORGJI

Eliminimi nga Kupa e Shqipris nuk sht pritur aspak mir nga drejtuesit e Vllaznis t cilt kan vendosur t reagojn ashpr ndaj arbitrit t ktij takimi Enea Jorgji, q sipas tyre vendosi fatin e kualifikimit t Teuts. Kjo nisur nga vendimet e njanshme q ai dha gjat 90 minutave t ndeshjes. Pr kt arsye, mbrmjen e s enjtes, drejtuesit kuqeblu …

Lexo me shume

JORGJI ELEMINON VLLAZNINE NGA KUPA E SHQIPERISE

Vllaznia eliminohet nga Kupa e Shqipris. Ajo sht mundur me rezultatin 2-0 n Durrs nga Teuta. Rezultat I cili dukshm sht vendosur nga arbitri Enea Jorgji. Ndeshja nisi mir pr Vllaznin. N minutn e 6-t kapiteni Shtubina me nj gjysmrroveshiat nuk arrin dot ta drgoj topin n rrjet. Nj rast q mbase me pak kujdes mund t shndrrohej n gol …

Lexo me shume

T ENJTEN N ELBASAN FINALJA E KUPS U-17: VLLAZNIA- TIRANA

T enjten n orn 13.30 n “Elbasan Arena” do t zhvillohet ndeshja finale e Kups s Shqipris pr grupmoshn U-17. N finale si dihet kan dal Vllaznia dhe Tirana. Kto jan dy prej ekipeve m t mira edhe n kampionat dhe pr kt arsye, ky sht nj tregues se n rradht e tyre ato kan element q spikasin. Vet Federata …

Lexo me shume

SMAJLAJ: SYNOJ T SHPALLEM KAMPION I BALLKANIT

Prej pedonales n hyrje t qytetit, dyshja e mirnjohur e atletiks shkodrane dhe asaj shqiptare, Izmir Smajlaj- Vildan Tufi, tashm strvitet n betonin e pists s stadiumit Loro Borii. Megjithat objektivat e ksaj dysheje nuk ndryshojn. Synimi i rradhs pr ta sht suksesi n kampionatin Ballkanik dhe at europian q do t zhvillohen kto dit n Beograd. Atleti Smajlaj sht …

Lexo me shume

CUNGU: S’BRA PRESION PR T’U LARGUAR. DUAM MBSHTETJE

Tek Vllaznia rikthehet qetsia. Takimi i zhvilluar dy dit m par n Bashki, sht pasuar sot me nj konferenc pr shtyp t tre drejtuesve t klubit t stafit teknik. Administratori Gjyrezi, drejtori sportiv Zeka dhe trajneri Cungu kan qen para gazetarve pr t dhn mbi t gjitha besim pr t ardhmen. I pari q ka folur ka qen trajneri i …

Lexo me shume

ZEKA: CUNGU KA BESIMIN E PLOT T T GJITH KLUBIT

Konferencs s sotme pr shtyp t drejtuesve t klubit ku u sigurua se tek Vllaznia nuk ka probleme, i kishte paraprir mbrmjen e s hns drejtori i klubit Eugent Zeka i cili ka qen i ftuar n emisionin “Sport Arena” n televizionin Rozafa. Ai ka siguruar se tek Vllaznia nuk ka asnj problem dhe se t gjitha palt jan t …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 FITON 4-2 NDAJ INTERNACIONALIT

Vllaznia U-19 e ka nisur me fitore ecurin e saj n kt gjysm t dyt t kampionatit. N takimin e luajtur n Shkodr, ajo ka fituar me rezultatin 4-2 ndaj Internacionalit. Mbrojtsi Enes Isufi do t zhbllokonte shifrat q n minutn e 11-t kur kaloi n avantazh kuqeblut. Por kur pritej goli i dyt, do ishin miqt q do t …

Lexo me shume

CUNGU NDRYSHON MENDJE, RIKTHEHET N STRVITJE

  Dyshimet nse do t vazhdonte apo jo punn me ekipin e Vllaznis kan rn posht. Paraditen e sotme trajneri Armando Cungu sht paraqitur n fushn sportive Reshit Rusi dhe ka drejtuar seancn strvitore. I pranishm aty ka qen edhe drejtori sportiv Eugent Zeka, I cili sht par t diskutoj gjat me trajnerin. Vazhdimi I puns nga ana e trajnerit …

Lexo me shume

PJESHKA: GOLI I RNDSISHM POR VLEN FITORJA E VLLAZNIS

Mbrojtsi Denis Pjeshka me at gol t shnuar n minutn e 93-t t ndeshjes ndaj Flamurtarit, i dha nj fitore me shum vlera Vllaznis dhe njkohsisht i dhuroi shum emocione tifozve kuqeblu. Por jo vetm kaq. Ai n kto ndeshjet e fundit ka qen ndr lojtart m t mir n fush pr ekipin shkodran ndonse nuk ka luajtur n pozicionin …

Lexo me shume