Sunday , 29 November 2020

SPORT

CUNGU: NDAJ SKNDERBEUT ASNJ TOLERIM, LUAJM PR FITORE

Trajneri i Vllaznis Armando Cungu ka hedhur posht t gjith zrat q flasin pr nj tolerim n ndeshjen e s shtuns ndaj Sknderbeut. N konferencn pr shtyp t pragndeshjes s rradhs, numri 1 i pankins shkodrane i ka quajtur keqdashse lajme t tilla dhe ka siguruar se ndaj korarve do t bhet maksimumi pr t marr nj rezultat pozitiv. Megjithat …

Lexo me shume

VUJADINOVI: S’KAM NDIKIM TEK FITORJA E VLLAZNIN

Portieri malazez Miroslav Vujadinovi sht pezulluar para dy ditsh nga drejtuesit e Korabit pr tolerime n ndeshje, vendim ky q erdhi menjher pas humbjes s ktij ekipi n ndeshjen ndaj Vllaznis. Vet portieri ka krkuar sot nj prononcim pr mediat teksa e ka quajtur qesharake nj akuz t till, pr m tepr se ka ndikuar n ndeshjen ndaj Vllaznis. Ai …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA SHTAT TROFE T FITUAR N KATR VITE

Trofeu i shtat rradhazi i fituar nga ekipi i futbollit t femrave t Vllaznis natyrisht q ka gzuar t gjith pjestart e tij. Protagonistt e ktij suksesi, n prononcimin e tyre pr televizionin Rozafa, shprehen t knaqur me suksesin e rradhs t arritur por nga ana tjetr ka premtuar se nuk do t ndalen ktu. Pas fitimit t kups,tashm pritet …

Lexo me shume

PISTA ME TARTAN E LORO BORIIT SHTROHET N MAJ

Nj lajm I mir mbrrin pr atletikn shkodrane. Tartani I pists s stadiumit Loro Borii do t shtrohet n muajin maj t ktij viti. Qeveria shqiptare msohet se ka miratuar fondin q duhet pr kt qllim dhe do t jet nj firm italiane q do t merret me kt process. Prfaqsuesit e ksaj firme kan qen n Shkodr teksa kan …

Lexo me shume

JERONIMO SARIN: ERDHA TEK VLLAZNIA PR TITULLIN KAMPION

Trajneri i ri i Vllaznis n basketboll pr meshkuj, kroati Jeronimi Sarin, ka nisur tashm strvitjen me ekipin duke u munduar t bj m t mirn pr t. Natyrisht q n rradh t par do t mundohet t fus idet e tij n mnyrn e lojs, pr disiplinn dhe taktikn . N t parin prononcim t tij pas mbrritjes n …

Lexo me shume

DIBRA: VLLAZNIA DO TA KET T VSHTIR ME SKNDERBEUN

Ish- futbollisti i Vllaznis, Ilir Dibra e konsideron shum t vshtir ndeshjen e rradhs t ksaj skuadre, at ndaj Sknderbeut, nisur edhe nga mungesat q do t ken kuqeblut, megjithat ai ka besim se ata mund t’ia dalin t marrin pik nda ktij kundrshtari. Nj deklarat t till, ai e ka br n “Sport Arena” mbrmjen e s hns ku …

Lexo me shume

BESELIDHJA NUK MERR ME SHUME SE 1 PIKE ME KAMZEN

Ndeshja prmbyllese e javes s 16 midis lezhjaneve t Beslidhjes dhe Kamzes e lujtur n stadiumin Kastrioti n Kruj nuk ka shkuar m shum se barazim pa gola. Edhe pse prfundoj me rrjeta t paprekura ishte nj sfid interesante dhe me shum raste pr t shenuar nga t dyja skuadrat. Ajo u luajt n nj terren mjaft t rnduar, por …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA, DY HUMBJE NDAJ SHKNDIS N JAVN E 14-t

Java e 14-t e kampionateve t moshave nuk ka qen aspak e mbar pr ekipet e Akademis Vllaznia. Ato i kan zhvilluar ndeshjet e tyre t rradhs n Tiran ndaj ekipeve respektive t Shkndis dhe i kan humbur t dyja ndeshjet me t njjtin rezultat, 1-0. Pr Vllaznin U-17 natyrisht q kjo humbje ka ndikuar sepse sht detyruar t lshoj …

Lexo me shume

BAKAJ- HEBAJ, VLLAZNIA GJEN SULMUESIT DHE GOLAT

Elis Bakaj dhe Rubin Hebaj kan shnuar n ndeshjen e djeshme dy golat q i dhan fitoren Vllaznis ndaj Korabit dhe natyrisht q ato gola morn nj vler t madhe sepse kuqeblut morn nj trepiksh me shum vlera. Por jo vetm kaq. Kta dy futbollist, njri me shum prvoj dhe tjetri i ri dhe me perspektiv, kan formuar nj dyshe …

Lexo me shume

VLLAZNIA ARRIN FITORE TE RENDESISHME NDAJ KORABIT

Nj fitore me pesh e marr pa shum mund nga Vllaznia. Nga nj gol pr cdo pjes nga Bakaj e Hebaj mjaftuan pr t kaluar me sukses 2-0 Korabin, q m shum se sa nj rival po ngjason me nj sparing partner t destinuar pr t mbajtur goditjet n boks. N Niko Dovana, stadiumin ku pak dit psoi nj eleminim …

Lexo me shume