Wednesday , 2 December 2020

SPORT

VLLAZNIA FITORE PR “REKORD”: 123-47 NDAJ FLAMURTARIT

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur fitoren m t thell t kampionatit. N ndeshjen e luajtur n pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, basketbollistt shkodran kan fituar ndaj ekipit t Flamurtarit me rezultatin e thell 123 me 47. Natyrisht q pritej fitorja duke par edhe diferencat n mes dy ekipeve por trajneri Gjeaj duke dashur q t konsolidoj sa m …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON POR CUNGU PARALAJMRON DORHEQJEN

Vllaznia ka arritur nj fitore me shum vlera ndaj Flamurtarit me rezultatin 3-2 n nj ndeshje t mendur ku tre golat e fundit jan shnuar nga minuta e 89-t deri n t 93-t, minut kur Pjeshka shnoi golin e fitores pr kuqeblut. Nj ndeshje q rrall mund t prsritet pr nga mnyra e zhvillimit t saj. Bushi ka kaluar n …

Lexo me shume

DRITAN SALAJ RIZGJIDHET KRYETAR I KOLEGJIUMIT T ARBITRAVE

Dritan Salaj do t vijoj t jet kryetar i kolegjiumit t arbitrave t Shkodrs edhepr katr vitet e ardhshme. Nj vendim i till ka dal nga zgjedhjet e rradhs tktij kolegjiumi. Prball kandidatit tjetr Melis Dervishi, kryetari i deritanishmSalaj ka fituar bindshm duke u rikonfirmuar edhe njher tjetr n kt post. Nvotimet e zhvilluara n ambjentet e stadiumit “Loro Borii” …

Lexo me shume

KALAJA: VLLAZNIA E VENDOSUR PR FITORE NDAJ FLAMURTARIT

Ndeshja e s shtuns ndaj Flamurtarit sht shum e rndsishme pr Vllaznin dhe asaj nuk i falet as barazimi. Kjo sht deklarata e br nga mesfushori Arlind Kalaja i cili pr mediat ka shprehur besimin e tij t plot pr suksesin n kt ndeshje. Ndrkoh, i pyetur pr formn e tij sportive ngaq vjen pas disa dmtimesh dhe mungesn e …

Lexo me shume

DRITAN SALAJ RIZGJIDHET KRYETAR I KOLEGJIUMIT T ARBITRAVE

Dritan Salaj do t vijoj t jet kryetar i kolegjiumit t arbitrave t Shkodrs edhepr katr vitet e ardhshme. Nj vendim i till ka dal nga zgjedhjet e rradhs tktij kolegjiumi. Prball kandidatit tjetr Melis Dervishi, kryetari i deritanishmSalaj ka fituar bindshm duke u rikonfirmuar edhe njher tjetr n kt post. Nvotimet e zhvilluara n ambjentet e stadiumit “Loro Borii” …

Lexo me shume

VATA: VLLAZNIA TE KALOJE TEK PRIVATI SA ME SHPEJT

Problemi me delikat i ekipit te Vllaznise ne kete sezon eshte sulmi, pasi ne repartet e tjera eshte mire. Keshtu shprehet ish-futbollisti i Vllaznise dhe Kombetares Shqiptare, Rudi Vata. Duke u ndalur tek sulmi, per afrimin e fundit tek shkodranet, sulmuesin Elis Bakaj, Vata thote se nese ambjentohet dhe trajtohet mire ka per te prodhuar gola. Nderkohe, persa i perket …

Lexo me shume

VLLAZNIA M E PLOT NDAJ FLAMURTARIT. INARI E PJESHKA JAN “OK”

Ndeshja e rradhs ndaj Flamurtarit konsiderohet shum e rndsishme pr Vllaznin dhe lajmi i mir n kt pragndeshje sht padyshim rikuperimi i disa prej lojtarve q kan qen t dmtuar. Dy prej tyre, pikrisht inari dhe Pjeshka, jan strvitur normalisht me grupin duke mos shfaqur asnj problem dhe kjo natyrisht q t l t kuptosh se ata do t jen …

Lexo me shume

NDOJA: TIRANA S’SHT E PATHYESHME. VLLAZNIA PRETENDENTE

Pavarrisht humbjes s fundit ndaj Tirans, Vllaznia n basketboll pr meshkuj sht e vendosur pr t luftuar deri n fund pr fitimin e titullit kampion. Titull ky q do t ishte I 10-ti pr t dhe natyrisht q kjo do t thot edhe vendosje e yllit n fanell. Nj gj e till mesa duket u sht vn si detyrim nga …

Lexo me shume

KROQI: QAFARENA DO T LUAJ ME VLLAZNIN KT SEZON

Volejbollisti shkodran Anton Qafarena pavarsisht se ka rn dakord q t vazhdoj karriern e tij n Gjermani, do t vazhdoj t luaj me Vllaznin deri n fund t ktij sezoni. Lajmi konfirmohet nga trajneri i ktij ekipi Mark Kroqi. Sipas tij, lojtari vrtet ka rn dakord me klubin gjerman Buhl pr t luajtur me ta por kjo do t ndodh …

Lexo me shume

MARTINI: VLLAZNIA, VETM FITORE ME FLAMURTARIN

Kampionati i sivjetm sht m I forti I gjith ktyre viteve t fundit. Kjo ngaq ka nj gar t fort sin mes skuadrave q duan t dalin kampion ashtu edhe pr ato n vendet e poshtme t renditjes. Nj mendim t till e ka shprehur pr televizionin Rozafa, ish- futbollisti dhe ish- trajneri I Vllaznis Edi Martini. Martini sht …

Lexo me shume