Sunday , 19 September 2021

SPORT

“VLLAZNIA B” DO TË NISË STËRVITJEN PARADITEN E SË PREMTES

Paraditen e së premtes do të nisë stërvitjen edhe Vllaznia B. Ekipi i dytë i klubit shkodran siç dihet do të marrë pjesë në kategorinë e parë të futbollit shqiptar në sezonin e ri. Trajner i këtij ekipi do të jetë sërish Ervis Kraja. Ky i fundit në një intervistë për televizionin Rozafa ka bërë të ditur se baza e …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË MERKATO, SYNON DISA LOJTARË CILËSORË

Prej së premtes të kaluar ekipi i Vllaznisë vijon me procesin stërvitor dhe pjesë  e tij janë vetëm 22 futbollistët të cilët e kanë nisur atë që nga dita e parë. Ndonëse flitet për shumë emra të tjerë si kandidatë të mundshëm për veshjen e fanellës kuqeblu, për momentin asnjëri prej tyre nuk mund të quhet pjesë e skuadrës shkodrane. …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI, LUSHNJA- VLLAZNIA ËSHTË NDESHJA E PARË

Kampionati i ri i futbollit do te nise nga Lushnja per ekipin e Vllaznise. Ky ka qene verdikti i goglave te shortit, short ky qe eshte hedhur paraditen e se martes ne zyrat e Federates Shqiptare te Futbollit. Per ta hedhur ate kane qene te pranishem sekretari i pergjithshem i Federates Ilir Shulku dhe shefi i Sektorit te Garave Lysien …

Lexo me shume

VLLAZNIA ENDE ASNJË AKORD ME EDON HASANIN

Pavarësisht zërave për një akord të arritur në mes drejtuesve të Vllaznisë dhe mesfushorit Edon Hasani, në realitet duket se kjo nuk ështe e përfunduar. Në rrjete sociale paraditen e së hënës është shkruar për një çështje të mbyllur por burime pranë klubit shkodran nuk e konfirmojnë një gjë të tillë. Kjo gjë nuk do të thotë se nuk mund …

Lexo me shume

ANTON QAFARENA FIRMOS ZYRTARISHT ME GJERMANËT E TV BUHL

Anton Qafarena është zyrtarisht tashmë pjesë e ekipit gjerman TV Buhl. Volejbollisti shkodran ka firmosur kontratën me ekipin e tij të ri dhe shumë shpejt do të nisë stërvitjen me të. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi gjerman i cili përveçse i ka uruar mirëseardhjen, e ka siguruar se Buhl do të jetë shtëpia e tij e dytë. Natyrisht që …

Lexo me shume

KALAJA MBETET TEK VLLAZNIA, PRITET EDHE HASANI

Nga Vllaznia nuk do të ketë asnjë largim të futbollistëve që kanë qenë kontigjent I saj në sezonin e kaluar. Edhe për mesfushorin Kalaja që kishte dyshime ngaqë I kishte përfunduar kontrata, çështja e largimit është mbyllur. Ai ka rënë dakord me drejtuesit e klubit për të rinovuar edhe për sezonin e ardhshëm dhe për këtë arsye, që nga pasditja …

Lexo me shume

CUNGU: DO BËJMË MERKATO TË KUJDESSHME, PRESIM 3-4 LOJTARË

Para seancës së parë stërvitore të Vllaznisë, ka folur për mediat trajneri I Vllaznisë Armando Cungu. Sipas tij, skuadra është disi vonë me përgatitjet megjithatë gjatë kësaj periudhe do të bëhet më e mira e mundshme për të kapur formën sa më shpejt. Po ashtu, numri 1 I pankinës shkodrane ka folur edhe për merkaton teksa ka deklaruar se janë …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS STËRVITJEN PA HAJDARIN, DIBRËN E ERKOÇEVIQ

Pas gati 6 javësh pushim, kuqeblutë e Vllaznisë I janë rikthyer sërish stërvitjeve. Pasditen e së premtes, ekipi shkodran ka zhvilluar të parën seancë. Ajo është zhvilluar në fushën sportive “Reshit Rusi” dhe të pranishëm kanë qenë edhe dy drejturesit e klubit, administratori Astrit Gjyrezi dhe drejtori sportiv Eugent Zeka. Të pranishëm në këtë seancë kanë qenë 22 futbollistë. Interesant …

Lexo me shume

VLLAZNIA DO NIS STËRVITJEN VETËM ME SHKODRANË

Pas analizës së zhvilluar ditën e enjte në Bashkinë Shkodër me të gjithë drejtuesit e klubit, ekipi i Vllaznisë pritet të fillojë stërvitjen. Ajo do të nisë fillimisht me të gjithë futbollistët shkodranë dhe në ditët në vijim pastaj mund të ketë zhvillime të tjera sa i takon futbollistëve me të cilët drejtuesit kuqeblu kanë nisur kontaktet. Kjo është bërë …

Lexo me shume

ANALIZA 5 ORËSHE E VLLAZNISË SJELL OPTIMIZËM

Plot pesë orë ka zgjatur analiza e Vllaznisë, zhvilluar në zyrën e kryebashkiakes Ademi paraditen e së enjtes. Në të ka marrë pjesë edhe kryetari I këshillit Bashkiak, anëtarët e komisionit të sportit, ato të Këshillit Mbikëqyrës, administrata e klubit dhe trajneri Cungu. Nuk kanë munguar diskutimet, analizat, madje edhe polemikat për tema të caktuar. Për mediat, pas përfundimit të …

Lexo me shume