Sunday , 19 September 2021

SPORT

SAMUEL NIKAJ SHUMË PRANË PANKINËS SË KASTRIOTIT

Pas largimit nga Flamurtari i Prishtinës, trajneri shkodran Samuel Nikaj shumë shpejt mund të marrë drejtimin e një tjetër ekipi. Bëhet fjalë për Kastriotin e Krujës. Bisedimet me drejtuesit e këtij klubi kanë avancuar dhe shumë shpejt pritet të hidhet firma në kontratë. Lajmin e ka bërë të ditur në prononcimin e tij për televizionin Rozafa vetë Nikaj. Nikaj ngjiti …

Lexo me shume

VLLAZNIA- FEMRA NË MERKATO EDHE PËR NJË PORTIERE CILËSORE

Ekipi i futbollit të femrave të Vllaznisë ka nisur fazën përgatitore në prag ndeshjeve të Ligës së Kampioneve. Vajzat kuqeblu gjatë kësaj periudhe nën drejtimin e trajnerit Nikolin Leka I kanë kushtuar rëndësi mbajtjes së formës fizike ndërkohë që vetëm pas një jave apo 10 ditësh do të nisë faza më intensive e përgatitjeve me nga dy séanca në javë. …

Lexo me shume

KAMPIONATI NIS MË 9 SHTATOR, TEK VLLAZNIA GATI TË NISË PUNA

Vendimi i Federatës Shqiptare të Futbollit për nisjen e kampionatit për më 9 shtator është pritur mirë tek Vllaznia. Fakti që tek kuqeblutë nuk ka nisur ende stërvitja, nuk përbën ndonjë problem sepse koha për nisjen e përgatitjeve është e mjaftueshme. Asnjë ekip i Superligës shqiptare përveç atyre që marrin pjesë në Kupat e Europës nuk ka nisur stërvitjen dhe …

Lexo me shume

ERGYS GJEÇAJ SHPALLET NËNKAMPION BALLKANI NË ATLETIKË

Atletika shkodrane nuk ka vetëm Izmir Smajlajn. Tashmë edhe një tjetër sportist i Vllaznisë ka nisur dominimin e tij në arenën ndërkombëtare. Bëhet fjalë për Ergys Gjeçajn i cili në garat e kampionatit Ballkanik të të rinjve që janë duke u zhvilluar në Pitesht të Rumanisë është shpallur nënkampion i Ballkanit. Sportisti i Vllaznisë dhe i kombëtares tonë ka arritur …

Lexo me shume

CUNGU MES OFERTASH. E KËRKOJNË LUFTËTARI E PARTIZANI

Dilemat për të ardhmen e Vllaznisë dhe mosnisja ende e punës së kësaj skuadre, duket se e kanë vënë në dyshim edhe vazhdimin e mëtejshëm të Armando Cungut në pankinën e saj. Ky I fundit, të paktën siç raportohet në media, po studion ofertat e ardhura në adresë të tij. Partizani ende nuk e ka vendosur se kush do të …

Lexo me shume

KOMBËTARET RAJONALE, ASNJË EKIP I SHKODRËS FITUES

Është mbyllur me sukses edicioni i parë për Kampionatin Kombëtar Rajonal, i cili ngriti siparin në datën 15 qershor 2017 për moshat U-17, U-15 dhe U-13, me pjesemarrjen e 18 përfaqësueseve nga të gjitha zonat rajonale të Shqipërise. Ky kampionat do të shndërrohet në një traditë të përcdovitshme me të gjithë ekipet kombëtare të moshave rajonale, të cilët gjatë gjithë …

Lexo me shume

VLLAZNIA, ENDE ASNJË NJOFTIM PËR NISJEN E STËRVITJES

Ndonëse fillimisht u mendua që stërvitja e kuqebluve do të niste më 1 korrik, në fakt nuk ka ndodhur kështu. Vetë futbollistët sot kanë pritur ndonjë njoftim nga klubi për këtë çështje por nuk e kanë marrë asnjë të tillë. Mbase, kjo do të ndodhë në ditën e parë të javës që vjen, pra të hënën megjithatë ende nuk ka …

Lexo me shume

5 SHKODRANË TË GRUMBULLUAR ME KOMBËTAREN E BASKETBOLLIT

Kombëtarja shqiptare e basketbollit do të nisë të dielën grumbullimin e saj për ndeshjet eliminatoret e Kampionatit Botëror. Ndonëse ende nuk është bërë zyrtare lista përfundimtare e sportistëve të grumbulluar, mësohet se pjesë e saj do të jenë edhe dy basketbollistë të Vllaznisë. Bëhet fjalë për kapitenin Ervin Berdica dhe 19 vjeçarin Daniel Lekndreaj. Por përveç tyre pjesë e këtij …

Lexo me shume

BRUNO KOLA SHPALLET KAMPION NË GARËN E REZISTENCËS

Sukseset e çiklistëve shkodranë vazhdojnë sërish. Ditën e djeshme është zhvilluar gara tjetër e kampionatit kombëtar të këtij viti, ajo e rezistencës. Itinerari i saj ka qenë 10 xhiro në një pjesë të rrugës Tiranë- Elbasan, me një distancë të përgjithshme prej 100 kilometrash. Gara ka qenë e fortë dhe me më shumë rivalitet. Natyrisht që pretendenti kryesor për fitimin …

Lexo me shume

ÇIKLIZËM: GJERGJ ZEFI SHPALLET KAMPION PËR KADETËT

Çiklistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje të mirë edhe në kampionatin kombëtar që ka startuar pasditen e së mërkurës në kryeqytet. Gara e parë e këtij kampionati ka qenë ajo individuale me kronometër. Ekipi shkodran është përfaqësuar në këtë garë me gjashtë sportistë, tre në kategorinë kadetë dhe tre në atë xhuniorë. Në kategorinë e parë, ka spikatur çiklisti …

Lexo me shume