Wednesday , 4 August 2021

SPORT

MERKATOJA, SHUMË ZHURMË PËR ASGJË TEK VLLAZNIA

Ndonëse ka vetëm pak ditë që ka përfunduar kampionati dhe të gjithë ekipet sapo kanë nisur pushimet, në media kanë filluar të qarkullojnë shumë emra, kryesisht për largime por edhe për afrime lojtarësh nga kuqeblutë. Megjithatë, e gjithë kjo zhurmë që sapo ka nisur, duket plotësisht e pavend sepse tek Vllaznia për momentin askush mendjen tek merkatoja. Kjo derisa të …

Lexo me shume

VLLAZNIA, PAKËNAQËSI PËR PARAQITJEN E 9 “JABANXHINJVE”

Plot 9 futbollistë shkodranë kanë qenë pjesë e Vllaznisë në sezonin e fundit dhe nisur nga emrat, të krijohet përshtypja se kuqeblutë kishin ndërtuar një superskuadër por ajo që ka rezultuar në fund është tjetër gjë. Madje, në ndeshjen më përcaktuese të kampionatit, atë ndaj Tiranës, në fushë kanë qenë vetëm 11 shkodranë. Kjo tregon më së miri edhe për …

Lexo me shume

TË ENJTEN NË ELBASAN FINALJA E U-19, VLLAZNIA- PARTIZANI

Mesditën e së enjtës në stadiumin “Elbasan Arena” do të zhvillohet ndeshja finale e kampionatit kombëtar të 19 vjeçarëve, ajo në mes Vllaznisë dhe Partizanit. Fakti që luhet në një prej stadiumeve më të mira të vendit dhe do të transmetohet edhe nga televizioni publik, tregon më së miri për rëndësinë që Federata Shqiptare e Futbollit është duke I treguar …

Lexo me shume

PROMOVOHET SHOQATA E VETERANËVE TË SPORTIT SHKODRAN

Veteranët e sportit shkodran tashmë kanë edhe ata shoqatën e tyre. Grupi inisiator ka bërë rregjistrimin në gjykatë dhe pasditen e së hënës ka bërë edhe promovimin  e saj. Në ceremoninë e organizuar kanë marrë pjesë veteran të ndryshëm por natyrisht që numri I tyre ka për të ardhur duke u rritur shumë në të ardhmen. Sipas kryetarit të kësaj …

Lexo me shume

MIKOPLI: PËRGJEGJËSI E MADHE PËR MUA TË DREJTOJ VLLAZNINË

Përzgjedhjen e tij për të drejtuar ekipin e volejbollit të të rriturve të Vllaznisë e ka konsideruar, trajneri I ri Adrian Mikopli e ka konsideruar një përgjegjësi të madhe në aspektin personal. Në një  prononcim për televizionin Rozafa ai e ka pranuar se mbase ishte e parakohshme për të marrja e drejtimit të këtij ekipi por gjithsesi nuk mund të …

Lexo me shume

KROQI JEP DORËHEQJEN, MIKOPLI TRAJNERI I RI I VOLEJBOLLIT

Mark Kroqi nuk do të jetë më trajneri I ekipit të volejbollit të meshkujve të Vllaznisë. Ai ka dhënë dorëheqjen nga ky post për shkak të angazhimeve të tij si drejtor I klubit. Lajmi ëshët bërë I ditur përmes një komunikate për shtyp që vetë Kroqi ka shpërndarë. “Pas një eksperiencë të jashtëzakonshme dhe shumë impenjative të kaluar në drejtimin …

Lexo me shume

E ARDHMJA E CUNGUT? MË LINI DISA DITË KOHË TË MENDOHEM

Vllaznia ka lënë pas një sezon me shumë probleme dhe mes drithërimash ka arritur të sigurojë mbijetesën por natyrisht që shumëkush pyet se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Të gjithë pyesin nëse do të privatizohet klubi, të gjithë pyesin kush do jenë lojtarët që do ta përfaqësojnë atë e po ashtu, një tjetër pyetje është nëse Armando Cungu …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, PARATËREJAT E VLLAZNISË SHPALLEN KAMPIONE TË VENDIT

Volejbolli shkodran vazhdon serinë e sukseseve këtë sezon. Pas titullit kampion të fituar nga ekipi i të rriturve dhe më pas ai i të rejave, ditën e dielë ka ardhur edhe një tjetër trofe. Këtë herë nga ekipi i paratërejave që ka triumfuar mbi kundërshtarët e tij duke u shpallur më i miri i vendit. Faza përfundimitare e kampionatit është …

Lexo me shume

BIZNESMENI ARDIT KRAJA 15 MILIONË LEKË SHPËRBLIM PËR VLLAZNINË

Qëndrimi në Superligë dhe hedhja e Tiranës një kategori më poshtë nuk kishte si të mos festohej mbrëmjen e së shtunës në Shkodër. Tifozët në mënyrën e tyre por edhe futbollistët I janë gëzuar jo pak suksesit në këtë ndeshje shumë delikate. Ato janë mbledhur menjëherë pas ndeshjes në një nga lokalet pranë stadiumit për të kaluar disa orë sëbashku …

Lexo me shume

FLASIN PROTAGONISTËT E VLLAZNISË. NJË DITË QË S’DUHET HARRUAR

Ndeshja e së shtunës ndaj Tiranës dhe atmosfera fantastike e krijuar në stadiumin “Loro Boriçi” do të mbetet gjatë në kujtesën jo vetëmtë tifozëve shkodranë por edhe të pjestarëve të ekipit të Vllaznisë. Drejtues e sportistë në prononcimet e tyre të pasndeshjes sigurisht që kanë shprehur emocionet e përjetuara por njëkohësisht kanë shprehur dëshirën që festa të tilla të mos …

Lexo me shume