Sunday , 19 September 2021

SPORT

GAZETARËT SHKODRANË ORGANIZOJNË KUPËN “RAMADAN BIGZA”

Një vit pas ndarjes nga jeta në mënyrë të parakohshme, gazetari I njohur sportiv shkodran Ramadan Bigza është kujtuar me një kupë të organizuar me emrin e tij. Ky aktivitet është organizuar nga shoqata publicistike sportive “Anton Mazreku” dhe Unioni I Gazetarë Shqiptarë, dega Shkodër. Ai është organizuar në kompleksin “Fredi”- Juban dhe të pranishëm kanë qenë edhe familjarë të …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA SHPALLET FITUESE E TURNEUT TË GREQISË

Vllaznia në futboll për femra është shpallur fituese e turnout ballkanik të zhvilluar për tre ditë me rradhë në Aleksandropoulis të Greqisë me pjesmarrjen e katër ekipeve, ndër të cilat edhe ato kampione të Malit të Zi, të Maqedonisë dhe skuadra e qytetit organizator. Ky turne, I cili është organizuar nga Bashkia e qytetit të Aleksandropoulisit në bashkëpunim me Federatën …

Lexo me shume

VLLAZNIA FUTSALL HUMB FINALEN E KAMPIONATIT ME PENALLTI

Vllaznia futsall nuk ka arritur dot të shpallet kampione e Shqipërisë. Futbollistët shkodranë kanë qenë të pafat sepse kanë humbur me penallti ndeshjen finale të kampionatit të futsallës së këtij sezoni, atë ndaj Flamurtarit që kësisoj është shpallur kampion i Shqipërisë. Megjithatë, stafi dhe futbollistët e Vllaznisë në fund të takimit kanë lëshuar akuza të rënda ndaj gjykimit të ndeshjes …

Lexo me shume

AAS U-19 HUMB FINALEN ME LUFTËTARIN POR I GËZOHET SUPERLIGËS

Ekipi U-19 i Akademisë Ajaks nuk ka arritur dot të shpallet edhe kampion i Shqipërisë. Në ndeshjen finale ndaj Luftëtarit të Gjirokastrës të luajtur në kryeqytet, futbollistët e drejtuar nga trajneri Entri Çaku janë mundur me rezultatin 2-0. Takimi në fakt ka qenë i barabartë për mënyrën e të luajturit dhe futbollistët shkodranë kanë patur edhe ato rastet e veta …

Lexo me shume

ERVIS KRAJA DREJT RIKONFIRMIMIT NË KRYE TË “VLLAZNIA B”

Suksesi i arritur në sezonin e fundit që u shoqëua me ngjitjen e ekipit në kategorinë e parë, mund të jetë një arsye e mjaftueshme që Ervis Kraja të jetë trajner i Vllaznisë B edhe në sezonin e ri. Ndonëse ende nuk ka një vendim përfundimtar, kjo gjë duket e sigurtë. Kontrata e tij aktuale me klubin shkodran në fakt …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA, PJESMARRËSE NË NJË TURNE BALLKANIK NË GREQI

Vllaznia e futbollit të femrave paraditen e së enjtes është nisur drejt Greqisë për të marrë pjesë në një turne ballkanik që do të zhvillohet atje me pjesmarrjen e ekipeve kampione të Rajonit tonë. Vajzat shkodrane kanë zhvilluar seancën e fundit para nisjes për në shtetin fqinj dhe trajneri Nikolin Leka në një prononcim për televizionin Rozafa ka bërë të …

Lexo me shume

DOREHEQJA E DE BIASI-t, REAGON EDI MARTINI

Ish futbollisti I Vllaznisë dhe I kombëtare Edi Martini shprehet se dorëheqja e Gianni De Biasi-t sipas tij më shumë ngjan në një merkato, pasi sipas tij në këtë periudhë merkatoje duket se ai tashmë ka gjetur një ekip tjetër, pro ai shprehet që të mos jetë kjo arsyeja. Pasi sipas tij trajneri I kombëtares vjen nga Italia ku presionet …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 KËRKESË PËR PJESMARRJE NË “UEFA YOUTH LEAGUE”

Vllaznia U-19 që u shpall pak kohë më parë kampione e Shqipërisë, mund të jetë ekipi i parë shqiptar që do të marrë pjesë në Ligën e Kampioneve të Europës të të rinjve të Europës. Drejtuesit e klubit shkodran paraditen e sotme kanë konfirmuar zyrtarisht në Federatën Shqiptare të Futbollit pjesmarrjen në këtë aktivitet të rëndësishëm ku marrin pjesë ekipet …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUND TË HUMBASË HEBAJN. E KERKON DOMZHALE

Tek Vllaznia të gjithë presin të dëgjojnë lajme për afrime lojtarësh por në fakt duket se do të ketë edhe largime. Më pranë se gjithë të tjerët për ta bërë një gjë të tillë është sulmuesi Rubin Hebaj. Ditët e fundit është folur për interesimin e një ekipi të huaj për të por vetëm sot është zbuluar emri i këtij …

Lexo me shume

VLLAZNIA- FLAMURTARI, FINALJA E FUTSALL TË ENJTEN NË TIRANË

Të enjten në Tiranë Vllaznia do të luajë ndeshjen finale të kampionatit të futsallës ndaj Flamurtarit të Vlorës. Ky është verdikti i dalë nga takimet gjysmëfinale të kampionatit teksa Flamurtari ka mundur me penallti kampionen në fuqi të vendit- Tiranën. Në ndeshjen tjetër, Vllaznia është ndeshur me Edro Vlorën. Takimi i luajtur në Tiranë, në fakt nuk ka nisur mirë …

Lexo me shume