Monday , 26 October 2020

SPORT

“SPORT ARENA” T FTUARIT ENTUZIAST PR VLLAZNIN

Prve kapitenit Shtubina, edhe t tjer mendojn se ndeshja me Lufttarin do t jet shum e vshtir. kt mendim kan shprehur t ftuarit n emisionin “Sport Arena” mbrmjen e s hns n televizionin Rozafa. Ish- futbollisti i Vllaznis Elvin Beqiri, kngtari i mirnjohur dhe tifozi i zjarrt i kuqebluve Bujar Qamili dhe radiokronisti Edmond Dibra, jan shprehur entuziast pr nj …

Lexo me shume

SHTUBINA: ME LUFTTARIN M VSHTIR SE ME SKNDERBEUN

Kapiteni i Vllaznis Ndriim Shtubina e konsideron ndeshjen e rradhs ndaj Lufttarit m t vshtir se at q kaloi ndaj Sknderbeut. Nj vlersim ndoshta i ekzagjeruar duke par edhe prbrjet e ktyre dy ekipeve dhe diferencat e mdha q kan megjithat mesfushori- sulmues i kuqebluve krkon q skuadra t qndroj me kmb n tok dhe ta marr shum seriozisht ndeshjen …

Lexo me shume

XHUDISTT SHKODRAN TRE MEDALJE T ARTA N ADEM JASHARI

Xhudistt shkodran kan br nj tjetr paraqitje shum t mir n nj tjetr aktivitet ndrkombtar ku kan marr. Bhet fjal pr turneun ndrkombtar Adem Jashari q u zhvillua ditn e diel n Prishtin, aktivitet ky i organizuar nga Federata Kosovare e Xhudos n bashkpunim me klubin e xhudos Polici t Pejs, klub ky shum i njohur jo vetm n kt …

Lexo me shume

CUNGU: TIFOZT M PRLOTEN POR I DUAM M T SHUMT

Me barazimin 0-0 n ndeshjen Vllaznia- Sknderbeu, shkodrant duket se kan dal m t knaqur nga Loro Borii megjithat edhe mund t kishin marr dika m shum. Trajneri Cungu gjithsesi sht i gzuar q skuadra tregoi edhe njher form t mir sportive dhe nj tjetr rezultat pozitiv, ka e bn at t besoj se kjo skuadr funksionon. Nga ana tjetr, …

Lexo me shume

VLLAZNIA NDAL EDHE SKNDERBEUN. SFIDA MBYLLET 0-0

Pas Kuksit dhe Partizanit, Vllaznia ndal n “Loro Borii” edhe Sknderbeun kampion n fuqi. ka ndodhur kshtu pasditen e s diels kur n fund t 90 minutave sht fiksuar rezultati i barabart 0-0. Nj barazim i cili duket se ka knaqur shkodrant t cilt n fund nuk i kan kursyer duartrokitjet pr futbollistt e Vllaznis dhe trajnerin Cungu. Ndeshja nis …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE MUND EDHE APOLONIN. 7 NDESHJE- 7 FITORE

Kampionet n fuqi t Shqipris n futbollin e femrave, vajzat e Vllaznis, kan arritur nj tjetr fitore n kampionat. Ato ditn e djeshme kan fituar 2-0 ndaj Apolonis, skuadr e cila mbante vendin e dyt n renditje. Pikrisht pr kt arsye, ngaq luhej me skuadrn q konsiderohej rivalja kryesore e vajzave kuqeblu, pritej t zhvillohej nj ndeshje e fort por …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA DY FITORE NDAJ EKIPEVE T KUKSIT

Dy ekipet e Akademis Vllaznia kan arritur fitore edhe n ndeshjet e rradhs, ato t zhvilluara ndaj ekipeve respektive t Kuksit. N takimet e luajtura n fushn sportive “Reshit Rusi”, ekipi U-19 ka fituar me rezultatin 1-0 ndrsa ekipi U-21 ka fituar me rezultatin 2-1.N fakt, u mendua se do t ishin ndeshje m t lehta, edhe pr vet renditjen …

Lexo me shume

VOLEJBOLLISTET E VLLAZNIS PAK SHANSE N KUP

Vllaznia n volejboll pr femra ashtu si pritej, e ka humbur ndeshjen e par t Kups s Shqipris, at ndaj Teuts me rezultatin 3-0. Takimi sht luajtur n pallatin e sportit “Ramazan Njala” t Durrsit dhe ka qen i pari i zhvilluar pr kt kompeticion. Vajzat shkodrane jan munduar t bjn maksimumin e tyre por e kan patur t vshtir. …

Lexo me shume

CUNGU: VLLAZNIA DO PIK EDHE ME SKNDERBEUN

Vllaznia do t shfrytzoj momentin e mir q po kalon dhe do t krkoj t marr pik edhe ndaj Sknderbeu kampion n fuqi. Kjo sht deklarata e br nga trajneri Armando Cungu nj dit para ndeshjes. Sipas tij, skuadra I ka mundsit pr ta br nj gj t till. Nga ana tjetr, numri 1 I pankins shkodrane ka sqaruar edhe …

Lexo me shume

EDICIONI I DYT I KUPS “MEJDAN ZHIVANI” N LA

Gazetari sportiv Mejdan Zhivani do t kujtohet srish edhe n prvjetorin e dyt t ndarjes s tij nga jeta me nj kup q tashm po kthehet n t prvitshme nga kolegt e tij.Por e veanta e ktij edicioni t dyt t ksaj kupe sht ajo e zhvillimit t saj n qytetin e Lait. Njeriu q e ka marr prsipr kt …

Lexo me shume