Sunday , 29 November 2020

SPORT

NDOJA: VLLAZNIA EDHE KT VIT DO JET KAMPIONE

Basketbollisti I Vllaznis Gjon Ndoja ka qen mbrmjen e s hns n emisionin Sport Arena dhe ka shprehur bindjen e tij t plot se kuqeblut, edhe me prforcimet q po bhen por edhe q priten t bhen n vijim, do t jen pretendentt kryesor pr fitimin e titullit kampion edhe kt sezon. Po n kt emision, nga ish-kampioni I atletiks …

Lexo me shume

VLLAZNIA E BASKETBOLLIT MERR AMERIKANIN PALMER

Skuadra e Vllaznis n basketboll pr meshkuj nuk synon t heq dor nga titulli kampion dhe do t luaj fort deri n fund pr ta mbrojtur kt trofe. Sipas faqes zyrtare t ekipit shkodran, n radht e skuadrs kampione ka mbrritur basketbollisti amerikan Darryl Palmer. Kontrata mes basketbollistit dhe presidentit t klubit shkodran Gzim Dibra sht nnshkruar sot paradite, me …

Lexo me shume

10 SPORTISTT M T MIR˔ T SK VLLAZNIA SHPALLEN T PREMTEN

T premten m 30 dhjetor do t zhvillohet mbledhja e fundit pr vitin 2016 e Kshillit Bashkiak Shkodr. Dhe nj ndr pikat e ksaj mbledhje, pikrisht pika 5, sht edhe zhvillimi i ceremonis s shpalljes s “10 sportistve m t mir t vitit 2016” t Sportklub Vllaznia. Drejtuesit e tij prej disa ditsh kan organizuar nj anket me t gjith …

Lexo me shume

KTHIMI I SHKODRANVE, SHUM ZHURM PR ASGJ

Me Vlllaznin prsritet srish e njjta histori si n do periudh merkatoje. Sapo hapet ajo, nuk ka rndsi nse sht e vers apo e dimrit, n media, n rrjetet sociale dhe n opinion, menjher dalin n sken emrat e futbollistve shkodran q luajn me ekipet e tjera si kandidat t mundshm pr t ardhur tek Vllaznia. Kshtu po ndodh edhe …

Lexo me shume

VLLAZNIA, FAZA PRGATITORE N DILEM PR T’U ZHVILLUAR

Pavarsisht se ndeshjet pr vitin 2016 kan prfunduar, ekipi i Vllaznis ka vijuar m procesin strvitor. Kuqeblut kan zhvilluar seancn e rradhs n fushn sportive “Reshit Rusi” e m pas jan shprndar pr t kaluar festn e Krishtlindjes dhe fundjavn pran familjeve t tyre. Ndrkoh, strvitjet pr shkodrant pritet t vazhdojn deri n ditt e fundit n prag t ndrrimit …

Lexo me shume

VLLAZNIA, LARGOHET EDHE MESFUSHORI IVOR WEITZER

Pas kosovarit Yll Hoxha, nj tjetr futbollist nuk do t jet m pjes e Vllaznis. Bhet fjal pr mesfushorin kroat Ivor Vaitzer. Ai pasditen e djeshme ka mbyllur gjithka me drejtuesit e klubit dhe ka marr rrugn drejt Kroacis pr t festuar festat e fundvitit por pr t mos u kthyer m n Shkodr. Lojtari dhe drejtuesit kuqeblu kan firmosur …

Lexo me shume

NIS EDICIONI I SHTAT I TURNEUT T TENISIT “SHKODRA INDOOR”

Ka nisur prej dy ditsh n Shkodr edicioni i shtat i turneut ndrkombtar t tenisit “Shkodr Indoor”. N mes risive q ka sjell ky edicion i sivjetm sht ai i organizimit t ktij turneu edhe pr fmijt t cilt kan konkurruar me njri- tjetrin pr t shpallur m t mirt. Po ashtu, sipas organizatorve, nj e veant tjetr padyshim sht …

Lexo me shume

RIKTHEHEN INCIDENTET NE NDESHJEN VLLAZNIA-TIRANA

Edhe pse 90 minutat e rregullta u mbyllen pa problem ne klasiken e futbollit shqiptar mes Vllaznise dhe Tiranes, duket se pas 90 minutave jo cdo gje ka shkuar sic duhet. Ashtu si ne sezonet e fundit, edhe ne takimin e kesaj te Enjte incidentet mes tifozerive te Vllaznise dhe Tiranes nuk kane munguar serish ne stadiumin “Loro Borici”. Mesohet …

Lexo me shume

VLLAZNIA 0-0 ME TIRANN. I NNTI BARAZIM PR T

N barazim 0-0 sht mbyllur ndeshja Vllaznia- Tirana, e luajtur pasditen e s enjtes n stadiumin “Loro Borii”. Nj 90 minutsh q u shoqrua vetm me nj gjuajtje n port, at t Krymit n pjesn e par dhe nj rast t diskutueshm po me Krymin srish q u pengua brenda zons por q gjyqtari Beqiri nuk akordoi 11-metrsh. Vetm kaq. …

Lexo me shume

BASKETBOLL: VLLAZNIA HUMB N DURRS NDAJ TEUTS

Vllaznia n basketboll pr meshkuj nuk ka arritur dot t fitoj n Durrs ndaj Teuts vendase n nj ndeshje shum t rndsishme, t vlefshme pr javn e fundit t fazs s par t kampionatit. Shkodrant n fakt kan br nj ndeshje prgjithsisht t mir duke udhhequr rezultatin deri n fund t 30 minutave megjithat n periodn e fundit, si rrjedhoj …

Lexo me shume