Wednesday , 12 August 2020

SPORT

DEBAT N “SPORT ARENA” PR BILETAT E KOMBTARES

Menaxhimi i biletave n ndeshjen Shqipri- Spanj, lnia jasht e tifozve shkodran, e veteranve t futbollit, e gazetarve t Shkodrs, ka qen nj nga temat e nxehta t emisionit “Sport Arena” mbrmjen e s hns n televizioni Rozafa. T ftua kan qen trajneri i futbollit Entri aku, specialisti i gjykimit Astrit Dervishi, gazetari sportiv Admir Urui dhe fotoreporteri q po …

Lexo me shume

DE BIASI: DHURUAM GOLAT NDAJ SPANJES!

Gianni de Biasi tregohet realist pas humbjes 2-0 me Spanjn n Loro Borii. Trajneri i Kuqezinjve vlersoi paraqitjen e skuadrn n pjesn e par, por theksoi se golat ishin t dhuruar. Kjo sht deklarata e trajnerit pr mikrofonin e SuperSport. Dhuram n nj far mnyr, pasi besoj se n pjesn e par luajtm me nj far rregulli, nuk lejuam shum, …

Lexo me shume

SHQIPERIA NUK E PERBALLON SPANJEN. RREGJISTRON HUMBJEN E PARE.

Prfundon 2-0 pr La Rojan n Loro Borici. Kishte shum Spanj pr Shqiprin q nuk mundi t bnte asgj prball spanjollve q vodhn topin prgjat gjith ndeshjes fal qarkullimit n kufijt e perfeksionit dhe arritn t shnonin n pjesn e dyt, me nj gabim t Etrit Berishs q i hapi rrugn fitores s miqve. Sugjestionues emrat e Spanjs me Lopeteguin …

Lexo me shume

DE BIASI: ME SPANJEN “AUTOBUS PA RROTA”

Spanja t detyron ta parkosh autobusin, por ne do e vendosim pa rrota pr t mos psuar!. Ka qwnw kjo deklarata e shoqeruar me humor e teknikut kuqezi Gianni De Biasi ne konferencen per mediat t mbajtur nj dit para ndeshjes me Spanjn n Loro Borii. Po ashtu si edhe n intervistat e dhn m hert pr media t ndryshme, …

Lexo me shume

TRAJNERI SPANJES: RESPEKTOJME KUQEZINJTE, POR NUK I KEMI FRIKE

Julen Lopetegui, trajneri i Spanjs, s bashku me mesfushorin Thiago Alcantara dhe portierin De Gea doln n konferencn pr mediat nj dit para ndeshjes q do t zhvillohet n Loro Borii ndaj Shqipris. Duket se pr spanjollt mbetet uditrisht problem gjendja e fushs. Pr kt erdhi edhe nj pyetje nga ana e nj prej gazetarve spanjoll pr trajnerin. Megjithat, Lopetegui …

Lexo me shume

SHQIPRI- SPANJ, KOMBTARET MBRRIJN N SHKODR. KUQEZINJTE STERVITJE NE “RESHIT RUSI”

Ekipet kombtare t Shqipris dhe Spanjs kan mbrritur q mbrmjen e s premtes n Shkodr pr t’u br gati pr ndeshjen e s diels q do t luajn n “Loro Borii”. Mbrritja e spanjollve sht pritur me shum interes nga sportdashsit por edhe mediat. Ndonse n nj orar t von, shkodrant kan qndruar gjat prpara hotelit ku do sistemoheshin Iniesta …

Lexo me shume

POLICIA E ZN ME KOMBTAREN, SHTYHEN NDESHJET E VOLEJBOLLIT

Angazhimi i policis s Shkodrs me ndeshjen e kombtares shqiptare t futbollit, at q do t luhet t dieln n dark ndaj Spanjs n “Loro Borii”, ka br q ajo t mos marr prsipr sigurimin e rendit pr takimet e tjera sportive q do t zhvillohen n qytetin ton kt fundjav. Kshtu, ka ndodhur me dy takimet e vlefshme pr …

Lexo me shume

IZMIR SMAJLAJ L VLLAZNIN DHE KALON TEK STUDENTI?!

Gazetat sportive sot kan raportuar pr nj kalim t atletit shkodran Izmir Smajlaj nga Vllaznia tek ekipi i Studentit. Sipas asaj far shkruhej n nj t prditshme sportive, kampioni dhe rekordmeni i garave t krcimit s gjati dhe trehapsh, kishte vendosur t braktiste klubin e qytetit t tij pr t kaluar n kryeqytet, aty ku i kan ofruar pagesa m …

Lexo me shume

JA SI E KOMENTOJNE MEDIAT E HUAJA FITOREN E SHQIPERISE!

Shqipria vazhdon t dominoj grupin e Spanjs sht titulli q gazeta sportive spanjolle AS ka pr lajmin mbi fitoren e kuqezinjve ndaj Lihtenshtejnit. Shqipria mori fitoren e dyt n grup, duke u ngjitur mbi Spanjn dhe Italin. Vendi Ballkanit q demonstroi prezencn e vet n Kampionatin Evropian, pas fitores ndaj Maqedonis dhe Lihtenshtejnit nuk sht nj kundrshtar i leht n …

Lexo me shume

BALAJ: TANI ESHTE RRADHA E SPANJES!

Bekim Balaj sht nj nga lojtart m n form tek Shqipria, teksa ka shnuar dy gola n po kaq ndeshje n kto eliminatore. Shkodrani tashm sht kthyer n nj lider t skuadrs s De Biazit me golat dhe lojn e tij. Edhe mbrmjen e sotme, Balaj ishte protagonist me golin e tij duke i dhn qetsin skuadrs. Ja si u …

Lexo me shume