SPORT

IZMIR SMAJLAJ L VLLAZNIN DHE KALON TEK STUDENTI?!

Gazetat sportive sot kan raportuar pr nj kalim t atletit shkodran Izmir Smajlaj nga Vllaznia tek ekipi i Studentit. Sipas asaj far shkruhej n nj t prditshme sportive, kampioni dhe rekordmeni i garave t krcimit s gjati dhe trehapsh, kishte vendosur t braktiste klubin e qytetit t tij pr t kaluar n kryeqytet, aty ku i kan ofruar pagesa m …

Lexo me shume

JA SI E KOMENTOJNE MEDIAT E HUAJA FITOREN E SHQIPERISE!

Shqipria vazhdon t dominoj grupin e Spanjs sht titulli q gazeta sportive spanjolle AS ka pr lajmin mbi fitoren e kuqezinjve ndaj Lihtenshtejnit. Shqipria mori fitoren e dyt n grup, duke u ngjitur mbi Spanjn dhe Italin. Vendi Ballkanit q demonstroi prezencn e vet n Kampionatin Evropian, pas fitores ndaj Maqedonis dhe Lihtenshtejnit nuk sht nj kundrshtar i leht n …

Lexo me shume

BALAJ: TANI ESHTE RRADHA E SPANJES!

Bekim Balaj sht nj nga lojtart m n form tek Shqipria, teksa ka shnuar dy gola n po kaq ndeshje n kto eliminatore. Shkodrani tashm sht kthyer n nj lider t skuadrs s De Biazit me golat dhe lojn e tij. Edhe mbrmjen e sotme, Balaj ishte protagonist me golin e tij duke i dhn qetsin skuadrs. Ja si u …

Lexo me shume

DE BIASI: ME BEHET QEJFI PER BALAJN!

Mjaft i qet dhe i vetprmbajtur sht treguar Xhani De Biazi pas fitores s arritur ndaj Lihtenshtejnit dhe vendit t par b Grup. Tekniku italian foli qart se ishte i knaqur nga fitorja, por se m e rndsishmja vjen t dieln, pikrisht n ndeshjen ndaj Spanjs. Ishte nje ndeshje q e luajtm mir, por mund te luanim edhe me mire. …

Lexo me shume

NDAHET NE “PAQE” SUPERSFIDA E GRUPIT TE SHQIPERISE!

Italia dhe Spanja nuk nxorrn dot nj fitues mes tyre duke barazuar 1-1 n Torino, pas nj 90 minutshi t dominuar kryesisht nga La Furia Roja. T kaltrit ndryshe nga Europiani patn vshtirsi n prballimin e iberikve, t cilt megjithat golin e eprsis e gjetn fal nj gabimi t Buffonit, q gaboi n dalje duke lejuar Vittolon t shnonte. Pavarsisht …

Lexo me shume

KROACIA I JEP “LEKSIONE” PERFAQESUESES SE KOSOVES!

Kroacia i tregon Kosovs dobsit e saj, e mposht 0-6 n Loro Borici me tre gola t Mario Mandzukic dhe finalizimet e Mitrovic, Perisic e Kalinic, duke i zhgnjyer tifozt e shumt q kishin mbushur plot e prplot impiantin e Shkodrs. Pavarsisht entuziazmit t piks s par t marr n transfert me Finlandn, prfaqsuesja m e re europiane shfaqi probleme …

Lexo me shume

SHQIPERIA FITON ME LIHTENSHTEJNIN, TE PARET NE GRUPIN G!

Shqipria bn detyrn n Vaduz, duke fituar 2-0 ndaj Lihtenshtejnit t vogl si nj skuadr e madhe. Goli i par zyrtar i Hyks, q ndaj Lihtenshejnit kishte shnuar dhe t parin me kombtaren, por n nj ndeshje miqsore dhe nj tjetr bekim i Balajt i dhan kuqezinjve suksesin e dyt n 2 ndeshje, vetm se kt her me shum m …

Lexo me shume

BASKETBOLL, MIQSORJA VLLAZNIA- SUHAREKA 82-94

  Afrimi i kampionatit, po shfrytzohen n mnyrn m t mir t mundshme nga drejtuesit e ekipit t basketbollit t meshkujve t Vllaznis. Pasditen e s mrkurs, ai ka zhvilluar nj tjetr ndeshje miqsore dhe prsri ndaj nj ekipi kosovar. Kt her, prball shkodranve ka qen ekipi Ylli i Suhareks. Pr trajnerin Gjeaj kjo miqsore n fakt zhvillohej n nj …

Lexo me shume

KATEGORIA E DYT, MARRIN PJES VLLAZNIA B, ADA E VELEIKU

Tre ekipe t Veriut do t jen pjesmarrse n kategorin e dyt t futbollit shqiptar. Prve ekipit t Veleikut t Koplikut dhe Ads s Velipojs, ekipe tashm t njohura pr kto kategori, risia e ktij kampionati pr sezonin e ri, padyshim q sht ekipi Vllaznia B. Ekipi i dyt i klubit shkodran i krijuar nj vit m par, u pranuar …

Lexo me shume

TIFOZET NGA KOSOVA DHE KROACIA SE BASHKU NE RRUGET E QYTETIT TE SHKODRES

Edhe pse Shqiperia luan ne transferte ndaj Lihtenshtejnit, atfmosfera ne qytetin e Shkodres eshte e mrekullueshme. Kjo per shkak se ne stadiumin Loro Borici do te luaje Perfaqesuesja e Kosoves. Flamujt kuqezi dhe te Kosoves kane mbushur rruget e qytetit te Shkodres. Nga ana tjeter, qytetaret shkodrane shpresojne ne nje fitore te dy perfaqesueseve, asaj te Shqiperise dhe Kosoves. Te …

Lexo me shume